Arçelik-Beko-Grundig Smart Inter@ctive 4.0+ Tvlerde Netflix Açma?

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
belki baska sayfalarda denk gelebilirsin servis menüsünden
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben bu olayı biraz araştırıp senin olaya cözüm bulmayı umuyorum biraz zaman sadece ve tam modelini söylermisin

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21

ben bu olayı biraz araştırıp senin olaya cözüm bulmayı umuyorum biraz zaman sadece ve tam modelini söylermisin
A43L 8840 5B O2 şase

girebildiğim her yere girdim ama bulamadım

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
Selam bende arçelik A40 LEG 6B var 2012 yılında almıştım yazılım smart inter@ctive diye geçiyor en son guncellemeyi kodlu olarak 09-03-2015 tarihinde almıştı suan uygulamaların hiç biri çalışmıyor uygulamalar duruyor logolarıda var ama girdiğinde hiçbir sekilde calışmıyor yanı bu cihazda smart yazılımı artık çöp bir yazılım sadece 3D'sini kullan baska işe yaramaz televizyonunu izle sadece bu. 2 televizyonumda arçelik A32 LB 7433 modeli bu cihazıda sanırım 2015'te yada 2016'da almıştım yazılım olarak smart inter@active 3.0 kullanıyor bunda netflix var en son yazılım guncellemesini kodlu olarak 06-09-2019 tarihinde almış kumandada netflix tusu baska işleve yani liveshare adepteydi ben onu teknikservis kodu ile içerden kumandasını netflixe atadım tabi en son guncellemeyle gerek kalmadı muadil birde netfilix logolu kumanda aldım al sana netfilixli benim şimdiki amacım ise bu ilk arçelik televizyonumun smart olayını nasıl cözebileceğim ve bu arayüz olaylarını SHERPA adlı firma yapıyormuş
---kumandada netflix tusu baska işleve yani liveshare adepteydi ben onu teknikservis kodu ile içerden kumandasını netflixe atadım. derken hocam bunu nasıl yaptınız detaylı anlatır mısınız?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
---kumandada netflix tusu baska işleve yani liveshare adepteydi ben onu teknikservis kodu ile içerden kumandasını netflixe atadım. derken hocam bunu nasıl yaptınız detaylı anlatır mısınız?
Kumandanın türü servis menüsünden değişiyor. Ben yaptım işe yaramadı açılnıyor netflix

L Çevrimdışı

Luridline

Yeni Üye
4 Ocak 2020
2
34
Merhaba Arkadaşlar, açtığınız konu çok yardımcı oldu. İki gündür Alman forumlarında dolaşarak sorunun neyden kaynaklandığını tam olarak bulabildim. 2017 yılında Grundig özellikle avrupada Netflix ile lisans anlaşmasını sonlandırmış. Bundaki sebep Almanyadaki diğer rakip platformlar olduğunu düşünüyorum. Cihazınız eski ise 2017 den önceki versiyona döndüğünüzde netflix açılıyor. Özellikle Mobil uygulama üzerinden açılışı yapabilirsiniz. Fakat 2017 yılından öncekei versiyonlarda arçelik sunucu desteğini çektiği için diğer uygulamalar kullanılamıyor. (Menü açılmıyor)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Merhaba Arkadaşlar, açtığınız konu çok yardımcı oldu. İki gündür Alman forumlarında dolaşarak sorunun neyden kaynaklandığını tam olarak bulabildim. 2017 yılında Grundig özellikle avrupada Netflix ile lisans anlaşmasını sonlandırmış. Bundaki sebep Almanyadaki diğer rakip platformlar olduğunu düşünüyorum. Cihazınız eski ise 2017 den önceki versiyona döndüğünüzde netflix açılıyor. Özellikle Mobil uygulama üzerinden açılışı yapabilirsiniz. Fakat 2017 yılından öncekei versiyonlarda arçelik sunucu desteğini çektiği için diğer uygulamalar kullanılamıyor. (Menü açılmıyor)
Bizdeki Cihazın eski sürümü 2019 olduğundan gelmiyor netflix. Umudum var gelecek

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Umudum var gelecek

Bir almanca forumda grundig tv lerde asagidaki uygulamalar yapildiginda netflix acilabildigi paylasilmis grundig tv olmadigi icin deneme imkanim yok, denemek isteyen olursa ..

Gerekenler:

1.Smart inter @ ctive tv ile Grundig televizyonlar (bkz. 116 uygun Grundig televizyon).
2.Ücretli bir Netflix aboneliği.
3.Yüklü Netflix uygulamasına sahip bir akıllı telefon veya tablet (iOS, Android, Windows Phone).
4.Grundig TV'niz ve Netflix uygulaması için aynı WiFi ağı.

Talimatlar: Netflix'i Grundig TV'de izleyin
Önce Grundig TV'nizi cep telefonunuz veya tabletinizle aynı WiFi ağına bağlarsınız! Bağlantıyı aynı yönlendiricide çalıştırmak yeterli değildir. Aynı WiFi ağı olmalı!
Grundig televizyonunuzu açın ve normal bir TV programı seçin. TV'nizin WiFi'ye bağlanması için bir iki dakika bekleyin.
Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Netflix uygulamasını açın. Giriş yapın ve birkaç saniye bekleyin.
Kısa bir süre sonra Netflix uygulamanızın üst üçte birinde aşağıdaki sembol görünmelidir(orjinal linke bkz)
netflix almanya logosu
grundig fial işlevi üzerinde netflix grundig netflix
Muhtemelen bu tekniği Youtube'dan zaten biliyorsunuzdur. Bu tekniğe DIAL adı verilir ve Netflix tarafından geliştirilmiştir.
Bu simgeye basın ve Netflix uygulamasını kullanmak istediğiniz Grundig TV'yi seçin.
Grundig televizyon netflix uygulama uygulaması
Şimdi gizli Netflix uygulaması Grundig TV'nize yüklenir. Kullanıcı verilerinizi bir kez girmeniz gerekebilir.
Grundig TV'de yüklü netflix uygulaması
Uygulama çok basit bir şekilde mobil cihazınızla (film seç, oynat, simgesine bas) veya TV'nizde etkinleştirilmiş Netflix uygulamasıyla kontrol edilir. Bunu yapmak için TV'nizin normal uzaktan kumandasını kullanmanız yeterlidir. Netflix uygulamasını mobil cihazınızda açık tutmak gerekli değildir. Bu yalnızca gizli uygulamayı başlatmak için kullanılır.
Güncelleme: Bazı okuyucular için, bu hile sadece dizi / film mobil uygulamada çalışıyorsa ve ardından simge tıklanırsa çalışır. Lütfen deneyin!
Uyarı - sembolü görmüyor musunuz?

Şeytan ayrıntıda gizlidir. Grundig TV'ler, görünüşe göre WiFi ağına bağlı olmalarına rağmen, her zaman çevrimiçi değildir. Enerji tasarrufu için, geçici olarak ağdan çıkış yaparlar. Netflix uygulamasının TV'yi tanıması için son zamanlarda İnternet'te olması gerekir. Bu nedenle Netflix uygulamasını kullanmadan kısa bir süre önce TV'de bir İnternet uygulaması açmanız önerilir. Onları yükleyin ve - daha da önemlisi - tekrar kapatın. Aksi takdirde, bir film veya dizi açtığınızda, film yerine önceden açılan uygulamayı görürsünüz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt