Arçelik A55L 9672 5B nasıldır?

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
Bugün bayide neredeyse tüm modellerini inceledim. Uzaktan eh işte, ama yakından demo videolarında bile net olmayan görüntülere, garip renklere ve vasat bir arayüze sahiptiler.

Samsung 55NU7400 ile benzer fiyatlarda tv satmayı biliyorsan önce adam gibi tv üreteceksin. Üretemiyorsan da 2000 TL altına satacaksın ki yerli olmanın farkı olsun.

Bunlar yakında ek vergiler çıkartarak bizi yerli markalara mahkum etmek için ellerinden geleni yaparlar. Kendi çöp telefonlarını sattırmak için yaptıkları numaralar işte..

B Çevrimdışı

Bkryvz53

Yeni Üye
20 Tem 2019
9
31
Samsung'un NU serisinin kapalı kutusunu ne yazık ki ne teknoloji marketleri ne de Samsung'un kendi bayisi satıyor. Biraz da satış politikası olsa gerek hep 2019 çıkışlı RU serisine yönlendiriyorlar ki aradaki fiyat farkı bin-iki bin TL. İnternetten alınca da teşhir ürünü olarak gelmeyeceğinin ne yazık ki bir garantisi yok. Bu NU serisi gibi performans veren 4.500-4.800 civarı adam akıllı bir TV yok mudur?

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
Samsung'un NU serisinin kapalı kutusunu ne yazık ki ne teknoloji marketleri ne de Samsung'un kendi bayisi satıyor. Biraz da satış politikası olsa gerek hep 2019 çıkışlı RU serisine yönlendiriyorlar ki aradaki fiyat farkı bin-iki bin TL. İnternetten alınca da teşhir ürünü olarak gelmeyeceğinin ne yazık ki bir garantisi yok. Bu NU serisi gibi performans veren 4.500-4.800 civarı adam akıllı bir TV yok mudur?

Ne yazık ki yok. Birkaç aydır araştırıyorum, şu an için bu televizyonun muadili bulunmuyor. Renk kalitesi olarak en yakın 100hz tv 55Q60R; onda da gerek ses sistemi, gerekse kasa tatmin edici değil. 55Q70R var en alınabilir model, o da yakın zamanda bu fiyatlara inmez.

Alacağım televizyonu ortalama 10 yıl kullanacağım düşünülünce, 50 hz bir televizyona yatırım yapmak istemiyorum. Hadi gözü karartıp kutusu açılmamış 55NU7400 bulduk diyelim, o da 5500 TL civarında ve bana göre yüksek bir bedel.

Özetle çıkmazdayım :) Cehalet mutluluktur demişler, gidip bayiye o anda en cazip hangisi geliyorsa alıp çıkmak ve keyifle kullanmak vardı aslında..

B Çevrimdışı

Bkryvz53

Yeni Üye
20 Tem 2019
9
31
Kesinlikle öyle, çok ince detaylara girince ne yazık ki işin içinden çıkılmıyor. Dolar kurunun da böyle seyredeceği düşünülürse bahsettiğiniz modelleri de almak imkansız hâle geliyor.

Gözü karartıp da 5 bin lira üzerine çıkmak bana da çok mantıklı gelmiyor ama ne yazık ki o zaman da belirttiğiniz üzere performans veren TV bulunamıyor. Hayırlısı olsun artık ne diyelim...

Geri
Üst Alt