Arçelik A40-LW-8376 hakkında yardım isteği.

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
671
50
Arkadaşlar herkese merhaba.

Normalde sık TV izlemeyen, dizüstünü bağlayıp arada bir youtube ya da netflix takılan ve doğal olarak da bu konuda (tv kültürü) ağır derecede "mağara.avi" olan biriyim, bu bağlamda peşin peşin özür dilerim. Sonuçta sorum saçma gelebilir, bilemiyorum... Ayrıca konu da yanlış yerde ise onun için de kusuruma bakmayın, gereken bölüme yollayın.

Evimde 32" bir regal var. Akıllı falan değil. Tuner'ı bile var mı yok mu bilmiyorum, gerçi olsa ne yazar, anten yok. Dedim ya; dizüstünü bağlayıp izliyorum (izliyoruz) :sirit

2 yıl önce valide sultan rahmetli oldu. Evinde başlıktaki arçelik A40-LW-8376 televizyonu halen duruyor. Şu an İzmirde onun evindeyim. Geçende hanımın haklı serzenişleri yüzünden "acaba TV'leri değiştirsem mi" diye düşündüm. Zamanında yok interneti var, yok 3D'si var muhabbetleri çok yapılmıştı. Gerçi o zamanlar sürekli haztirşef izledikleri için pek yanlarına gitmezdim, o yüzden TV'yi açmayı bile bilmiyorum :haha

Bu bağlamda: TV'yi sırtlayıp İstanbula götürmeye değer mi? Ki öyle bir durumda evdekini de buraya getirmem gerekecek uygun bir ara. Zira alınalı belki bir 5 yıl, belki daha fazla oluyor, bilmiyorum. İnternete bağlanacak umuduyla, günümüz için işe yaramayacak bir antikayı taşımak zor geliyor. Ha en kötüsü ne olur, televizyonum 8 inçh büyümüş olur ama yine dizüstünü bağlamaya devam edersem, yorulduğumla kalmış olurum. Yarın, olmadı yarından sonra döneceğim İstanbula.:ara

Evde bir örtmen, bir öğrenci var, dizüstü ile meb'den eba'ya her işimizi de hallediyoruz ayrıca. Bunda da bir getirisinin olmasını isterim açıkçası.

Fikirleriniz değerli.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Arçelik smartların arayüzü çok kötü olsada 40'' boyutu nedeniyle yük edilmeye değer diye düşünüyorum. Uygulamalar yetersiz kalırsa alırsın android box ve typec tuner keyfine bakarsın.

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
671
50
Peki şöyle bir saçmalık olur mu ki????

Hani eskiden TV'yi alır bozulana kadar kullanırdık. Android box alınca 3-5 yıl sonra "sürüm eski kaldı artık desteklemiyor yenisini al" gibi bir durumla karşılaşma riski var mıdır?

Eski cep telefonumun hiç bir sorunu yokken hıyar vatSAP, telimin android sürümünü desteklememeye karar vermiş, müşterilerin baskısıyla ben de yeni telefon almıştım.

Korkuyorum böyle bir şey olur ise, uğraş dur. :alala

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Peki şöyle bir saçmalık olur mu ki????

Hani eskiden TV'yi alır bozulana kadar kullanırdık. Android box alınca 3-5 yıl sonra "sürüm eski kaldı artık desteklemiyor yenisini al" gibi bir durumla karşılaşma riski var mıdır?

Eski cep telefonumun hiç bir sorunu yokken hıyar vatSAP, telimin android sürümünü desteklememeye karar vermiş, müşterilerin baskısıyla ben de yeni telefon almıştım.

Korkuyorum böyle bir şey olur ise, uğraş dur. :alala
Telefonlarda bile ana sürüm güncellemesi ortalama 3 sene veriliyor. Ana sürüm versiyonu düşük kaldığında marketteki uygulamaları güncellemezsin haliyle cihazı belirsiz süre sorununda değiştirmen kaçınılmaz olacak.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
2 yıl önce valide sultan rahmetli oldu.
Allah rahmet eylesin,nur içinde yatsın.Durumu bildiğimden açıkçası sormaya hep çekindim,demek 2 yıl olmuş , eğer bilgim olsaydı cenazesine mutlaka katılırdım,İzmir'de olduğunu yazmıştın çünkü ,bunu laf olsun diye yazmadım,bu konuyu ahmetle uzun zaman önce konuşmuştum,daha doğrusu hastalığını bildiğim için "annesi nasıl oldu acaba" diye.Tekrar başın sağ olsun sevgili R rabitelli .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Bence hiç bir getirisi olmaz (ekran büyümesinden başka) ,ama tek çocuk isen(mirasçı olarak) götür,32liği mutfağa asarsın,40 lığı da 32nin yerine koyarsın veya mutlaka bir yer bulursun ama bence değmez.Android box aldığında o da yetmeyecek anladığım kadarı ile ne çanak var ne de karasal anten, yani mutlaka ya çanak takacaksın(yasal) veya iptv alacaksın(yasal değil) ,ama "merkezi sistem var,istersem anten takarım" dersen 2.ci el android uydu alıcısı bakabilirsin(tavsiye değil) ,eğer güney veya güney-doğuyu gören balkonun varsa 90lık çanak taktırabillirsin(Türksat için).

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
671
50
Allah rahmet eylesin,nur içinde yatsın.Durumu bildiğimden açıkçası sormaya hep çekindim,demek 2 yıl olmuş , eğer bilgim olsaydı cenazesine mutlaka katılırdım,İzmir'de olduğunu yazmıştın çünkü ,bunu laf olsun diye yazmadım,bu konuyu ahmetle uzun zaman önce konuşmuştum,daha doğrusu hastalığını bildiğim için "annesi nasıl oldu acaba" diye.Tekrar başın sağ olsun sevgili R rabitelli .
Çok çok sağolasım Emmi. Hiç yüzyüze görüşme şansı elde edemediğim insanlardan bu denli sıcak şeyler duymak, bir nebze olsun mutlu ediyor.

Sanırım Tv nin hatıra değeri ve eldekine nazaran yarım karış bi ekran avantajı var sadece. Zira bir windows ve o windows programlarının sağladığı esneklik hiç bir zaman olmayacak takılan box ya da kendi işletim sisteminde. Hani yaani biraz düşününce biz TV değil, farkında olmadan bilgisayar monitörü kullanıyormuşuz.

Gariptir, bizde TV yi açalım da biraz dolaşalım, ne var ne yok bakalım demek yok. o zımbırtı açılırken zaten izlenecek/yapılacak şey bellidir. Dizi ya da film mi izlenecek, meb semineri mi tamamlanacak, ebadan video izlermiş gibi :haha mi yapılacak vs vs.. Farkında olmadan böyle bir alışkanlıık oluştu hepimizde. Sadece youtube'da otomatik oynatma açıksa içimizden biri "sıkın şunun gırtlağını, saçmaladı gaari" diyebiliyor.:sirit

Geri
Üst Alt