Arçelik A22lb533 led tv Muhtelif problemler

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
cıhaz normal calısıyor normal anten uzerınden kanal araması yapıyorum s bandı yayınlar cıkıyor fakat c bandı (uhf yayın ) yayınları almıyor

daha onceden butur sorunlardan dolayı gelen tv de flash degısımı veya eprom degısımı yaparak cozuyordum son zamanlarda bu ıslem cozum saglamadı yazılım denedım yıne aynı sorun devam edıyor sorun yazılımsal oldugu garantı ama sebep neden duzeltemedıgım yazılımda mı sıkıntı var anlamadım

anakart modelı VTY190R-23 uygun yazılım varmı bırde panel yazılımları ayrı olarak varmıdır

benım kullandıgım arcelıgın sıtesınden serı nosuna gore ındırdıgım kendı yazılımı

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
Servis değilim sorun nedir?

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
kablolu sıstemde analog ve hd kablolu headent sıstemı kuruludur sayısal kablo yayını hıc cıkmıyor fakat analog kablolu yayında ıse sadece s band yayınları cıkıyor uhf bandı yayınları cıkmıyor sorunum budur tuner arızasımı yoksa yazılımsal bır arızamı bulumadım

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Uhf, Vhf, S bandı sinyalleri tuner ile alınır tunerde (IC) İlgili bölüm arızalıdır.

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
Arçelik A22lb533 led tv uk ıle acılıyor ekran aydınlanıyor tekrardan stby gecıyor ve busekılde sureklı aynı ıslemı yapıyor

yazılım alıyor cıhaz aynı arızaya devam edıyor sorun ne olabılır

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
Arçelik A22lb533 led tv uk ıle acılıyor ekrana logo gelıyor cıhaz calısmıyor ekran aydınlık yazılım denendı sorun devam edıyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
kablolu sıstemde analog ve hd kablolu headent sıstemı kuruludur sayısal kablo yayını hıc cıkmıyor fakat analog kablolu yayında ıse sadece s band yayınları cıkıyor uhf bandı yayınları cıkmıyor sorunum budur tuner arızasımı yoksa yazılımsal bır arızamı bulumadım
Ö özgen Kaç tane daha konu açacağınızı kontrol ediyorum. Aynı cihazla ilgili açacağınız bir sonraki konuda forumdan tamamen uzaklaştırılacaksınız. Şu anda SPAM yapıyorsunuz!

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
konuların hepsını neden aynı konuya tasıyorsunuz hepsı ayrı ayrı arızalar ayrı olması konulara erısıme daha hızlı ulasmayı kolaylastırmıyormu?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arçelik A22lb533 led tv uk ıle acılıyor ekrana logo gelıyor cıhaz calısmıyor ekran aydınlık yazılım denendı sorun devam edıyor
Arçelik yazılımları arşivimizde bulunmadığı için uygun olan yazılımın yüklenip yüklenmediğini, yazılımın cihazınızla yüzde yüz uyumlu olup olmadığını bilemiyoruz. Eğer yüklenen yazılım uyumlu değilse bu problem yaşanır. Eğer cihazın anakart flash chipinde sorun varsa ve yazılımı almıyorsa yine bu sorun yaşanır. Yazılımın cihaza kesin olarak yüklendiğinden emin değilseniz cihaz bellek uyumsuzluğundan yazılımı almıyordur. Bir ihtimal belleğin fat32 formatlı, boot sektörünün mbr (gpt değil) ve usb 3.0 hızında olmaması gerekebilir. Bunlar kontrol edilebilir.
konuların hepsını neden aynı konuya tasıyorsunuz hepsı ayrı ayrı arızalar ayrı olması konulara erısıme daha hızlı ulasmayı kolaylastırmıyormu?
Sorunların hepsi aynı cihazla ilgili değil mi?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arçelik A22lb533 led tv uk ıle acılıyor ekran aydınlanıyor tekrardan stby gecıyor ve busekılde sureklı aynı ıslemı yapıyor

yazılım alıyor cıhaz aynı arızaya devam edıyor sorun ne olabılır

Bu iki sorun birbirinden bağımsız, farklı sorunlar mı?

Ö Çevrimdışı

özgen

Yeni Üye
20 Ara 2022
28
54
aynı marka ve model dogru ama arıza sekıllerı farklı varsayalı bır besleme arızası konusunda anakart arıza cozumunun bulunması bana gore gereksız yanlısmıyor ayrı ayrı konular daha hızlı cozume ulastırır dıye dusunuyorum karar sızın tabıkı

evet arıza sekıllerı farklı bırı stbydan cıkıp tekrar stby a gecıp acılıyor bır dıgerı stby cıkıp acılıyor ekran adınlanıyor ve o sekılde acık kalıyor ses ve resım gelmıyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
aynı marka ve model dogru ama arıza sekıllerı farklı varsayalı bır besleme arızası konusunda anakart arıza cozumunun bulunması bana gore gereksız yanlısmıyor ayrı ayrı konular daha hızlı cozume ulastırır dıye dusunuyorum karar sızın tabıkı
Forumda açtığınız her konu ayrı bir veritabanı yoğunluğu oluşturur. Bu yüzden gereksiz açılan konular, gereksiz tekrarlanan mesajlar foruma yük oluşturur. Bundan dolayı bu tür işlemler SPAM (Gereksiz tekrarlanan mesaj) olarak adlandırılır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt