Arçelik 8123 H Sarsıntı Problemi (Değişim Talebi) Yardımı

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Herkese selamlar. 27.04.2013 tarihinde satın almış olduğumuz 8123 h çamaşır makinemizin sıkma yaparken ki sarsıntı ve salllanma sorunu bizi yedi bitirdi. 3. Kez bu problem yüzünden servis çağırdık ve 24 Temmuz 2019(yarın) kontrole gelecek ve cihazın 1 yıldan daha az garantisi kaldı. 1. Çağırma tarihi: 05.04.2015 tarihinde geldiler ve normal deyip kontrol fişi doldurup gittiler.
2. Çağıma: 2018 ilkbahar aylarından biri. Gelip kontrol ettiler ve amortisör değişimine karar verdiler ve değiştiler fakat sorun düzelmedi. Yarın gelen elemanlara makinenin değişmesini istiyorum desem kabul ederler mi? Aynı makineyi mi verirler yoksa para iadesi mi yaparlar? Süreç kaç gün sürer? Çünkü böyle giderse kazanın kopması işten bile değil garantisi bittikten sonra kopmayacağına yada rulman dağıtmayacağına kim garanti verebilir? Yardımlarınızı bekliyorum. A Ado F fikoloji TEKNOwest teknovest teraspy teraspy

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Evde internet olmadığı için videoyu youtubeye yükleyemiyorum ama sıkmaya geçince makina sallanıyor bi sağındaki dolaba vuruyo bi solundaki dolaba. Bazen bu kadar şiddetli sallanmıyor sadece kazan sallanıyor dönerken. Eğer videoyu direk foruma yükleme imkanım varsa paylaşayım youtubeye yükleyemiyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sallanıyor şikayeti; ayak ayarsızlığından çamaşırmakinesi kazan yaylarına kadar yapabilir. az çamaşırsa yapabilir, sengesiz kalkışlarda yapabilir. herhangi bir upload sitesine ekleyip link paylaşabilirsin

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Arçeliğin bazıları paldır küldür dengesiz yükü kontrol etmeden sıkmaya geçiyor.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
sallanıyor şikayeti; ayak ayarsızlığından çamaşırmakinesi kazan yaylarına kadar yapabilir. az çamaşırsa yapabilir, sengesiz kalkışlarda yapabilir. herhangi bir upload sitesine ekleyip link paylaşabilirsin
Videoyu yüklemeye çalışıyorum. Ayaklarını kendileri ayarladılar. Amortisörleri değiştiler. Ne hepten az nede ful dolu doldurmadık yorgan yıkamadık normal kıyafetler yıkandı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Videoyu yüklemeye çalışıyorum. Ayaklarını kendileri ayarladılar. Amortisörleri değiştiler. Ne hepten az nede ful dolu doldurmadık yorgan yıkamadık normal kıyafetler yıkandı.

3 parça olduğu için makinayı sallamadı ama kazan oynak balina

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
eniştede arçelik çamaşır makinesi aldı çok sesli çalışıyor diye servis çağırdı.(3-4 gün sonra).servis her şey normal diyor.arçelik pişmanlıktır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
videoya göre iç kısım sarsıntısı çok olduğundan şikayetçisiniz. bu ses olarak karşımıza çıkmadığı için pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
he neden yapar dersek bu sarsıntıyı amartisör ve yaylardan yapabilir

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Güncelleme: Servisten bir abimiz geldi. 1 bornoz 5 tane havlu attı çalıştırdı. Biraz su çektikten sonra sıkmaya aldırdı sıkmaya başladı. Ayaklarını tekrar ayarladı. Dolaba dayadı boş kalan yanına kalın bez sıkıştırdı daha yürümez dedi. Sesi normal hafif titremede yapar dedi. Amortisörleri taş gibi sorun yok dedi. Güleryüzlü bir abiydi sağolsun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Keşke ayaklarına da japon yapıştırıcı sürseymiş :kiskis

Şaka bir yana abim zaten 9 kilo ve üstü makinelerde hep uyarıyorum bir 9kg makine kullanıcısı olarak.
Ben bıktım bu VESTEL in 9 kg makinesinden, o dolaba vuruyor, dolap ona vuruyor, arada bakıyorum kafa göz birbirlerine giriyorlar, araya giriyorum yapmayın etmeyin bakın yarın yine yüz yüze bakacaksınız diyorum sakinleştiriyorum vs

Makine parçalanana kadar gider, kendime yeni makine beğendim gözüme kestirdim onu almayı düşünüyorum bakalım.

Senin konuya gelince. Abim mühendisliklerimiz halen tam oturmuş değil.

Daha doğrusu, Mühendisin tasarladığı ile üreticinin istediği birbirine uymuyor.

Mühendis dizayn ediyor 6 okka makine, Üretici bütçe ayırıyor 2 okkalık makine ancak çıkıyor o bütçeden.

1mm yerine 0.8mm sac kullan, 2cm yerine 1cm izolasyon kullan, 3 yerine 2 amortisör tak, 4jul yerine 3 jul helezon kullan vs vs derken ortaya çok yakışıklı ama bir halta yaramayan yüksek kg bu makineler çıkıyor.

Evet denge sorunu bu, ancak aynı dengesizlikte bir SASMUNG makine koy ''tık'' bile demiyor nımıssızz.

Bizim makinelerde ciddi ince bir ayar gerekiyor, haaaa bir de yapabiliyorsanız yanına yöresine kalın sünger havlu vs oooh mis gibi geçinip gidiyorlar o zaman.

Biraz latife ile yaklaştım konuya abim zira sinirim kaldırmıyor bu konuyu eğer ciddi yaklaşırsam.

İnsan elindeki 9kg makineyi satıp daha düşük kapasitede makine alır mı?

Evet alır, Örnek, BEN :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Keşke ayaklarına da japon yapıştırıcı sürseymiş :kiskis

Şaka bir yana abim zaten 9 kilo ve üstü makinelerde hep uyarıyorum bir 9kg makine kullanıcısı olarak.
Ben bıktım bu VESTEL in 9 kg makinesinden, o dolaba vuruyor, dolap ona vuruyor, arada bakıyorum kafa göz birbirlerine giriyorlar, araya giriyorum yapmayın etmeyin bakın yarın yine yüz yüze bakacaksınız diyorum sakinleştiriyorum vs

Makine parçalanana kadar gider, kendime yeni makine beğendim gözüme kestirdim onu almayı düşünüyorum bakalım.

Senin konuya gelince. Abim mühendisliklerimiz halen tam oturmuş değil.

Daha doğrusu, Mühendisin tasarladığı ile üreticinin istediği birbirine uymuyor.

Mühendis dizayn ediyor 6 okka makine, Üretici bütçe ayırıyor 2 okkalık makine ancak çıkıyor o bütçeden.

1mm yerine 0.8mm sac kullan, 2cm yerine 1cm izolasyon kullan, 3 yerine 2 amortisör tak, 4jul yerine 3 jul helezon kullan vs vs derken ortaya çok yakışıklı ama bir halta yaramayan yüksek kg bu makineler çıkıyor.

Evet denge sorunu bu, ancak aynı dengesizlikte bir SASMUNG makine koy ''tık'' bile demiyor nımıssızz.

Bizim makinelerde ciddi ince bir ayar gerekiyor, haaaa bir de yapabiliyorsanız yanına yöresine kalın sünger havlu vs oooh mis gibi geçinip gidiyorlar o zaman.

Biraz latife ile yaklaştım konuya abim zira sinirim kaldırmıyor bu konuyu eğer ciddi yaklaşırsam.

İnsan elindeki 9kg makineyi satıp daha düşük kapasitede makine alır mı?

Evet alır, Örnek, BEN :ok
Abi 6 senedir kullanıyoruz valide memnun tertemiz yıkıyor ama sallanması bizi yedi bitirdi. Bakalım ilk yıkamada belli olacak. Devirlenirken bi hopluyodu sonra vibrasyon. Devri düşerken durmaya yakın bi hop daha sonra sıkıntı yok ??

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Yerli firmalarin urunleri hem dengesiz yük konusunda basarisiz hemde sarsinti emilimi zayif bosch ve mielenin ürünlerini bu konuda beğeniyorum annem yillardir boschun makinelerini kullanir bir kere tik demedi ne bir ziplama var ne de kanatlanma yerli ureticilere destek olsun dedik venus telefon aldim bin pisman oldum servisi kanser etti. Hoover çamaşır makinesinden kurtulayim profilo yerine altus yani arçelik alayim dedim basima gelmeyen kalmadi paramla rezil oldum aldigim makine kurulum hatası yüzünden zarar gördü daha sonra değişim oldu gelen makinede sorunlu çıktı eee satarken bosch parasi istemeyi biliyor tüm yerli firmalar ama kalite olarak taklit ettigin bosch'un gerisindesin yerli firmalar bana hep sorun yaşattı.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Yerli firmalarin urunleri hem dengesiz yük konusunda basarisiz hemde sarsinti emilimi zayif bosch ve mielenin ürünlerini bu konuda beğeniyorum annem yillardir boschun makinelerini kullanir bir kere tik demedi ne bir ziplama var ne de kanatlanma yerli ureticilere destek olsun dedik venus telefon aldim bin pisman oldum servisi kanser etti. Hoover çamaşır makinesinden kurtulayim profilo yerine altus yani arçelik alayim dedim basima gelmeyen kalmadi paramla rezil oldum aldigim makine kurulum hatası yüzünden zarar gördü daha sonra değişim oldu gelen makinede sorunlu çıktı eee satarken bosch parasi istemeyi biliyor tüm yerli firmalar ama kalite olarak taklit ettigin bosch'un gerisindesin yerli firmalar bana hep sorun yaşattı.
Köyde 2 evimiz var. İkisinde de Bosch Wat24480TR çm var. Taş gibi makine banamısın demiyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri