Arçelik 7084 Çamaşır Makinesi Çalışma Sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
karameti 5-10 TL olan 1-2 direnç vs değiştiyorlar basit arızaları oluyor kapıyı 150-200,den açıyorlar ben piyasayı söyledim piyasası bu alt limiti :hihi
Piyasayı bilmem ben, kartı gözden çıkarttıysam kendim de bakarım. :hihi
Dükkan çevirmek kolay iş değil tabi.
Aracın masrafı, eleman çalıştırıyorsan onun giderleri vs. zor.
Vergi cennetindeyiz malum, tam cennet ülke.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
makina nerde kurulu banyoda mı ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

led gösterge direnç arızası soğuk lehim darbe vs eğer makina banyoda kurulu ise buhar kaynaklı fazla nemli ortamda elektronik kartı ve üzerindeki parçalar bundan dolayı sık arıza yapar etkilenir çabuk bozulur ömrü az olur banyoda çamaşır makinası mantık olarak iyi gibi ama makina ömrü ve parçaları için hiç sağlıklı değil kuru temiz rutubetsiz buhardan nemden uzak bir yere montajı yapılmalı gittiği yere kadar kullan led ayakları varsa havya ile lehim tazele led göstergenin etrafındaki direnç lehimlerini tazele selülozik tiner diş fırçası ile elektronik kartı fırçala
olmadı kartı sök güvenilir bir servise ver sorunları tespit edip 150-200 arası kartını onarsınlar
Evet hocam malesef banyoda. Zaten üst kapağı açtığım zaman lcd panelin arkasında kalan yüzey hep paslanmıştı.

Eğer dediğiniz şekil uğraştıracaksa hiç uğraşmayayim. Makineyi bu şekilde gittiği yere kadar kullansınlar. Zaten sıkarken falan da baya ses çıkarıyor anlayacağiniz makinede sıkıntı çok. Olmadı sonra yenisini alırız.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Olmadı sonra yenisini alırız
gittiği yere kadar kullan ama yeni makina alırsan ilerde sakın banyoya koyma duş alırken oluşan su buharı makinanın içinde kart üzerinde çiğ taneleri su damlacıkları bırakıyor kartta sıvı teması oluyor buda çeşitli arızalara sebep oluyor kimse bunda elektronik kart var buhardan nemden etkilenir demiyor herkes banyoya koyuyor makinayı anlamadım gitti banyoya makina montajı yapan servislerde suçlu bu işte :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt