Arçelik 6220T bulaşık makinesinden gelen tok tok sesi

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Arkadaşlar Arçelik bulaşık makinesinden yıkama esnasında tok tok tok diye 1 saniyede 1 ses geliyor. Su alırken yanda boşaltım olurken yok. Daha çok yıkama anında yani pervane dönerken geliyor. Sorunu ne olabilir? Son 1 yıldır geliyor ama son zamanlarda iyice seste artma var. Şimdiden teşekkürler.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Arkadaşlar Arçelik bulaşık makinesinden yıkama esnasında tok tok tok diye 1 saniyede 1 ses geliyor. Su alırken yanda boşaltım olurken yok. Daha çok yıkama anında yani pervane dönerken geliyor. Sorunu ne olabilir? Son 1 yıldır geliyor ama son zamanlarda iyice seste artma var. Şimdiden teşekkürler.

ihtimal 1 = kaşıklıkta yada bardaklıkta yüksekte kalan birşey varsa pervaneye çarpıyor olabilir, kapağı açıp hiçbir şeyi düzeltmeden pervaneleri elle çevirin bakalım herhangi bir şeye değiyor mu.

ihtimal 2 = yerden tasarruf etmek için bazen kapağa yakın yada temas halinde kesme tahtası gibi şeyler konulabiliyor. pervane temasında yada dönerken suyun çarpmasıyla o kesme tahtası gibi şeyler kapağa vurabiliyor.

kontrollerini sağlayın büyük ihtimalle 2 seçenekten birisidir sorununuzun kaynağı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
newrophat newrophat e katılıyorum. Pervaneye çarpan birşey olabilir veya tazyikli suyun birşeye çarpması sonucu çıkıyor olabilir.
Onun haricinde makinenin filtrelerini kontrol edin derim. Olmadı bir makine temizleyici alıp makineyi boş çalıştırın derim.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Yoğunluktan dolayı cevap yazamadım. Makineyi boş çalıştırdık yine o ses geliyor malesef. Kısacası pervane çalışınca bu ses geliyor, kurulama aşamasında ses yok. Sanırım sorun motorda.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
motordan gelıyor. aynı ses benm vesteldede var rahatsız edecek boyutta henuz degıl.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
7 yıldır çalıştırılmış çamaşır makinesini çalıştırdık böyle bir ses geliyor sıkma anında. Yıkaması normal ama sıkmada böyle ses yapıyor. Not: makine boş denendi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
kazanı elle cevırmeyı deneyın donusu rahat mı yoksa sıkı mı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt