Arçelik 6220t Bulaşık Makinesi Çalışmama ve Su Gitmeme Sorunu

fikoloji 

Youtube; Vesteloji
TFC Team
Bugün yetkili servisten arkadaşlar geldi. Faturadaki işlemleri yaptı. 200 tl tuttu. Az mı çok mu bilemedik ama sorunsuz çalışıyor şuan.

IMG_20210512_164643.jpg
Uygun yapmışlar Z motor kalmadığı için motor kapasitör değişmiş, ventilde ne sorun vardı bilmiyorum çünkü su almada sorun yoktu 🤔

heamvivma 

Bronz Üye
Uygun yapmışlar Z motor kalmadığı için motor kapasitör değişmiş, ventilde ne sorun vardı bilmiyorum çünkü su almada sorun yoktu 🤔
Evet yoktum ama bilmiyorum. Zaten ben evde yoktum. Kayınbabam gilin evinde oldu. Ventil ne onuda bilmiyordum şimdi İnternetten baktım ne olduğuna :)

SONKULLANICI

Bronz Üye
Benim Altus AL 432 bulaşık makinası da, geçen akşam çay koymaya gittiğimde,baktım yerler ıslak ama makineden çalışma sesi çıkıyordu.İçine baktık bulaşıklar yıkanmış gibi duruyordu ama bir damla su yoktu, su tahliye hortumu sıcaktı.Bulaşıkları boşalttık,yeniden çalıştırdık.Vınvın ses yapıyor,hatta su sesi de geliyor,biraz sonra kapağını açıp bakıyoruz, makinanın içinde bir damla su yok.Velhasıl,yukarda bir arkadaşın anlattığı gibi yan yatırdım makinayı altını söktüm,herşey pırıl pırıl tabi biraz kasada toz pas olmuş ama motor aksamı pırıl pırıldı.İçinde bir kenardaki 6 cm genişliğindeki bir yalıtım parçası oldukça ıslaktı.Böyle yatık vaziyette çalıştırdım :) metal tüp gibi bir parça oldukça ısındı ve üstünde buhar ya da duman çıkmaya başladı.Sonra kapattık makinayı.Pervanelere baktık,tıkanıklık falan yok.11 yıllık makina diye, yeni makina siparişi verdim,o da bugün geldi.Bu altus adam olur mu hakkaten,bir tamirciye göstersek değer mi değmez mi bilemedim açıkcası.