Arçelik 62191 I Techtouch Bulaşık Makinesi Sorunu

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Arkadaşlar selam. Makinemiz tam otomatik herşeyini kendisi ayarlayan iyi bir makine. Son zamanlarda suyu iyi ısıtmamaya başladı ve yumurta kokusu gibi bir koku var. Filtresi felan temiz annem birkaç yıkanada bir temizler ve makineye kirli bulaşık koymaz bol kirini çeşmede indirip koyar. Muhtemelen de suyu iyi ısıtamadığı için tablet deterjanı tam çözemiyor ve kalıntı bırakıyor. Finish'in toz makine temizleyicisi kullandık olmadı. Rutin olarak tuz ve parlatıcıda kullanıyoruz ama anlamadık gitti. Bide çamaşır makinesi ile aynı prizde kullanıyoruz. Bulaşığı fişe takarken evin ana sigortasınıda attırıyor toprak hattı olmasına rağmen. A Ado desteğini bekliyorum abi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bu sorun gerçekleşirken iki makine de aynı anda mı çalışıyor?
Tesisatınızı elektrikçiye kontrol ettirin derim. Kablo olması gerekenden ince ise sigorta ondan atıyor olabilir.
Onun haricinde kullanılan sigorta kaç amper, ona da bakın derim.

Makine alındığından beri hiç temizlenmediyse, bir makine temizleyici ile çalıştırın derim.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bu sorun gerçekleşirken iki makine de aynı anda mı çalışıyor?
Tesisatınızı elektrikçiye kontrol ettirin derim. Kablo olması gerekenden ince ise sigorta ondan atıyor olabilir.
Onun haricinde kullanılan sigorta kaç amper, ona da bakın derim.

Makine alındığından beri hiç temizlenmediyse, bir makine temizleyici ile çalıştırın derim.
3'lü felan kullanmıyoruz. Biri çalışırken diğerinin fişi çekik oluyor.
Abim elektrikçi prizi değişti evdeki sigortaları yeniledi ama devam ediyor.
Makina temizleyicisi kullanıyoruz. Birkaç yıkamada bir filtrelerini temizliyor annem.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
3'lü felan kullanmıyoruz. Biri çalışırken diğerinin fişi çekik oluyor.
Abim elektrikçi prizi değişti evdeki sigortaları yeniledi ama devam ediyor.
Makina temizleyicisi kullanıyoruz. Birkaç yıkamada bir filtrelerini temizliyor annem.

Topraklama mevcut mu peki tesisatınızda? Kaçak akım rölesi var mı sigorta kutunuzda?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Fiş takılırken sigortanın atması normal değil,bir yerde kaçak var kesin,ısınmıyor dediğine göre büyük ihtimalle reziztansta kaçak olabilir,abin elektrikçiymiş,toprak hattı ile faz arasında seyyar lambayla kontrol yapsın,lamba yanarsa toprak hattı vardır,bazen olmasa bile yanar,aldatır ama görsel çözümdür.
Daha fazla risk almamak için bence "derhal" olaya el atın,büyük ihtimalle rezistans değişecektir.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Fiş takılırken sigortanın atması normal değil,bir yerde kaçak var kesin,ısınmıyor dediğine göre büyük ihtimalle reziztansta kaçak olabilir,abin elektrikçiymiş,toprak hattı ile faz arasında seyyar lambayla kontrol yapsın,lamba yanarsa toprak hattı vardır,bazen olmasa bile yanar,aldatır ama görsel çözümdür.
Daha fazla risk almamak için bence "derhal" olaya el atın,büyük ihtimalle rezistans değişecektir.
Abi makinayı geçen sene servise götürdük normal dediler geldi 50 lira para verdik. 2 hafta sorunsuz çalıştı sonra tekrar atmaya başladı. Çamaşır makinası takılırken hiç sorun yok bulaşık yapıyor anlamadık gitti

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
sorun için geçmiş olsun benee rezistans da sorun olduğunu düşünüyorum.

Birde bu makine ilk çıktığında epey ilgimi çekmişti program seçimi olmadığı için. Gerçekten kullanışlı mı ? Program süreleri yıkama adımları karar lı mı? Yada atıyorum bu bulaşıklar da 3 saat temi yıkanır dediğiniz durumlar oldu mu hiç? Bizim vestel de otomatik program var ancak 3 tane yoğun orta az kirli olarak süreleri değişiyor.Tabi birkaç kere yıkama adımlarını takip ettim hiçte otomatik program gibi gelmedi bizimkisi?Sözde bulanıklık sensörü varmış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@meebbe, muratala5361 muratala53

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
sorun için geçmiş olsun benee rezistans da sorun olduğunu düşünüyorum.

Birde bu makine ilk çıktığında epey ilgimi çekmişti program seçimi olmadığı için. Gerçekten kullanışlı mı ? Program süreleri yıkama adımları karar lı mı? Yada atıyorum bu bulaşıklar da 3 saat temi yıkanır dediğiniz durumlar oldu mu hiç? Bizim vestel de otomatik program var ancak 3 tane yoğun orta az kirli olarak süreleri değişiyor.Tabi birkaç kere yıkama adımlarını takip ettim hiçte otomatik program gibi gelmedi bizimkisi?Sözde bulanıklık sensörü varmış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@meebbe, muratala5361 muratala53
Valla makine güzel. Deterjanı koyuyosun sonra elektiriği verip başlıyor. 5 farklı kirlilik modu var kendisi kirliliğe göre suyu ve elektiriği ayarlıyor tabi sürede değişiyor kirliliğe göre. Düzgün çalışırken çoğunlukla 1. Kirlilik düzeyinde yıkıyodu çünkü annem çoğu kirini indiriyor bulaşıkların ama su ısıtmama başladığından beri hep en uzun programda yıkıyor. Servisi çağıracaz biraz daha götürecek.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Valla makine güzel. Deterjanı koyuyosun sonra elektiriği verip başlıyor. 5 farklı kirlilik modu var kendisi kirliliğe göre suyu ve elektiriği ayarlıyor tabi sürede değişiyor kirliliğe göre. Düzgün çalışırken çoğunlukla 1. Kirlilik düzeyinde yıkıyodu çünkü annem çoğu kirini indiriyor bulaşıkların ama su ısıtmama başladığından beri hep en uzun programda yıkıyor. Servisi çağıracaz biraz daha götürecek.

kaç saat peki 1. kirlilik düzeyi?

Birde suyun kirliliğini falan ölçüyormuş uzun sürüyor mu?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
kaç saat peki 1. kirlilik düzeyi?

Birde suyun kirliliğini falan ölçüyormuş uzun sürüyor mu?
Kirliliği ölçüp programı ona göre uzatıyor zaten. En kısa programıda 1 saat 15 dk felan sürüyor. Ekranda nerde olduğunu gösteriyor. Ölçüm yaparken inceleniyor yazıyo yıkarken yıkıyor gibi şeyler. Program bittikten sonra 3 kere arçeliğin garip bi müziği var onu çalıyor kapatmazsan ekranın parlaklığını kısıyor ekrandada elektrik ve su tüketim değerlerini gösteriyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kirliliği ölçüp programı ona göre uzatıyor zaten. En kısa programıda 1 saat 15 dk felan sürüyor. Ekranda nerde olduğunu gösteriyor. Ölçüm yaparken inceleniyor yazıyo yıkarken yıkıyor gibi şeyler. Program bittikten sonra 3 kere arçeliğin garip bi müziği var onu çalıyor kapatmazsan ekranın parlaklığını kısıyor ekrandada elektrik ve su tüketim değerlerini gösteriyor

ilginçmiş kaç durulama yaptığını gözlemlediniz mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri