Arçelik 24325 iç üniteden gelen patlama sesi

M Çevrimdışı

Moneyinthepower

Yeni Üye
7 May 2020
32
32
Merhabalar Mayıs 2020de kullanmaya başladığım Arçelik 24325 klima kışın ısıtma modundan soğutma moduna aldığımda bir patlama sesi duydum. Ses 1 saniyelik bişeydi. Ses balon patlama sesi gibi. Klimanın çalışmasında bir fark görmedim. Fakat geçen sene soğutma 24 derece ayarladığımda oda 22 derece civarlarında aşağı yukarı hava yönlendiren kısım duruyordu. Şimdi ise oda 22 dereceye geliyor fakat aşağı yukarı yönlerdirme çalışmaya devam ediyor. Malum korana virüs var kışın servisi çağırmadım. Şimdi iç üniteyi temizletmek istiyorum. Sorun var mı? Servisin geçiştirmesini istemiyorum açıkcası.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
tüm fonksiyonları test etmek gerekir.
saga,sola,yukarı,aşağıya hava yönlendirme.
fan hızı varsa iyonizer,fan hızı,mod değişimi vb
patlama esnasında yanık kokusu oluştu mu.

M Çevrimdışı

Moneyinthepower

Yeni Üye
7 May 2020
32
32
tüm fonksiyonları test etmek gerekir.
saga,sola,yukarı,aşağıya hava yönlendirme.
fan hızı varsa iyonizer,fan hızı,mod değişimi vb
patlama esnasında yanık kokusu oluştu mu.
Yanık kokusu yok (Elektrik Teknikeriyim). Ses daha çok sıkışmış gaz patlaması gibiydi. Klimada sadece yukarı aşağı yönlendirme var. Nem alma, ısıtma, soğutma, otomatik temizleme çalışıyor ancak performans kaybı var mı yok mu bilemiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Yanık kokusu yok (Elektrik Teknikeriyim). Ses daha çok sıkışmış gaz patlaması gibiydi. Klimada sadece yukarı aşağı yönlendirme var. Nem alma, ısıtma, soğutma, otomatik temizleme çalışıyor ancak performans kaybı var mı yok mu bilemiyorum.
Kompresörden ya da içeride akışı açıp kapatan bir eleman varsa ondan gelmiş olabilir.
Tekrar yapıyorsa onu kaydedin ona göre yorumlasın ustalar.
Garantili ürünse zaten servisi çağırın bir gözden geçirsinler tüm sistemi.

M Çevrimdışı

Moneyinthepower

Yeni Üye
7 May 2020
32
32
Kompresörden ya da içeride akışı açıp kapatan bir eleman varsa ondan gelmiş olabilir.
Tekrar yapıyorsa onu kaydedin ona göre yorumlasın ustalar.
Garantili ürünse zaten servisi çağırın bir gözden geçirsinler tüm sistemi.
Patlamayı 1 defa duydum. Ürünün 7 yıl garantisi var. Haftaya servisi çağıracağım. Umarım sorun yoktur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt