apple kalitesi...

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647

Apple, sıra dışı bir dava ile gündemde. Theodore A. Kim isimli iPhone 12 kullanıcısı, telefonunu tamir etmeyen teknoloji devine 1300 dolarlık dava açtı. Kim, şirketin garanti kapsamında olmasına rağmen telefonunu tamir etmeyi reddettiğini söylüyor.​

sözde garantili USA'dada aynı...

$1300 verince sorunsuz olur sanıyorsunuz...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Kesin kanıtlar olması lazım elinde.
Apple garantili veya garantisiz, kendileri dışında cihaza müdahale eden olduğunda parasıyla dahi olsa sorumluluk üstlenmiyor.
Şirket açısından bakınca mantıklı bir durum, gelen cihazda ihale şirkete kalabilir çünkü.

Bizim medyaya da bu tür haberlerde güvenmiyorum açıkçası, olayı kaynağından okumak lazım.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Kesin kanıtlar olması lazım elinde.
Apple garantili veya garantisiz, kendileri dışında cihaza müdahale eden olduğunda parasıyla dahi olsa sorumluluk üstlenmiyor.
Şirket açısından bakınca mantıklı bir durum, gelen cihazda ihale şirkete kalabilir çünkü.

Bizim medyaya da bu tür haberlerde güvenmiyorum açıkçası, olayı kaynağından okumak lazım.
var bütün kanıtlar adamda... TR'de anakart çalan servisin aynısı USA'dada var... :haha

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Apple servis konusunda hakkını yememek gerekir. Bir çok kullanıcının cihazının yenisiyle değişim yaptığına şahit oldum.

Sene 2007 o zamanlar iphone yoktu :hihi
Abim yurtdışından (Rusya) gelirken kapalı kutu İpod Video 60gb getirdi. Faturada üstüne yapıştırılmıştı.

1 sene olmadan arıza yaptı cihaz boot ekranında kalıyordu.
Adana da bulunan Apple servisine götürdüm durumu anlattım bırak bakalım dediler. Genel olarak macos tamiratı yapılan bir yerdi.

Birkaç gün sonra aradılar kardeşim üzgünüm tamir olmuyor dedi. Sağlık olsun dedim tam kapıdan çıkacakken sen bunu nerden aldın dedi.
Abim yurtdışından getirdi dedim. Faturası var mı diye sordu. Dedim olmaz mı, kap gel dedi.

Faturayı da benden aldır. benden haber bekle dedi. 45. gün sonra beni aradı servise gelir misin dedi.
Servise yardıra yardıra gittim :haha
Adam, kardeşim merkez cihazının yenisini gönderdi güle güle kullan dedi.

Velhasıl Apple geçmişten bugüne satış sonrasında oldukça iyi durumda.

O İpod Video hala bende ve kullanır durum.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Apple servis konusunda hakkını yememek gerekir. Bir çok kullanıcının cihazının yenisiyle değişim yaptığına şahit oldum.

Sene 2007 o zamanlar iphone yoktu :hihi
Abim yurtdışından (Rusya) gelirken kapalı kutu İpod Video 60gb getirdi. Faturada üstüne yapıştırılmıştı.

1 sene olmadan arıza yaptı cihaz boot ekranında kalıyordu.
Adana da bulunan Apple servisine götürdüm durumu anlattım bırak bakalım dediler. Genel olarak macos tamiratı yapılan bir yerdi.

Birkaç gün sonra aradılar kardeşim üzgünüm tamir olmuyor dedi. Sağlık olsun dedim tam kapıdan çıkacakken sen bunu nerden aldın dedi.
Abim yurtdışından getirdi dedim. Faturası var mı diye sordu. Dedim olmaz mı, kap gel dedi.

Faturayı da benden aldır. benden haber bekle dedi. 45. gün sonra beni aradı servise gelir misin dedi.
Servise yardıra yardıra gittim :haha
Adam, kardeşim merkez cihazının yenisini gönderdi güle güle kullan dedi.

Velhasıl Apple geçmişten bugüne satış sonrasında oldukça iyi durumda.

O İpod Video hala bende ve kullanır durum.
Hocam iPod dan örnek verince, iPod touch ilk ABD de çıktığında almıştım, ilk jailbreak yaptığımda o eskiler daha iyi bilir ananas resmi çıkınca dünyalar benim olmuştu.
Hey gidi günler.
Konuya gelicek olursam Apple ürünleri pahalı, kaliteli fakat teknik serviside kaliteli.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Hocam iPod dan örnek verince, iPod touch ilk ABD de çıktığında almıştım, ilk jailbreak yaptığımda o eskiler daha iyi bilir ananas resmi çıkınca dünyalar benim olmuştu.
Hey gidi günler.
Konuya gelicek olursam Apple ürünleri pahalı, kaliteli fakat teknik serviside kaliteli.
2008 yılında ilk iphone mu almıştım.
ilk iphonelar hep sim kilitliydi ne rezillikler çekmiştik.

images.jpeg-1ee1794fad5f24df2.jpg

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
2008 yılında ilk iphone mu almıştım.
ilk iphonelar hep sim kilitliydi ne rezillikler çekmiştik.

images.jpeg-1ee1794fad5f24df2.jpg
Aynen baya bir meşakatliydi, hatta kendi sim kartımızla kullanabilmek için farklı metodlar yapılması gerekiyordu.
Yabancı sim kartlar falan satılırdı piyasada şebekeyi bulup ayar vs. Yapabilmek için.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bence gereksiz bir konu. Boşuna abartılmış, bı de dikkat çekmek için büyük punto kullanılmış.
Adamlar milyonlarca üretim yapiyor elbet belirli sorunlar çıkacaktır. Herkesin dediği gibi Apple servisi gibi de yok kaç kez Sait oldum ekranı kırık gidene bile değişim yaptılar.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Şahsen kapıdan sokmam appel ürünlerini.Neymis? Stabil? arkadaşlarım yok wifi sorunu, mobil İnternet sorunu vs çoğu zaman sorun yaşıyor. Özgürlük yok herseyden önce. Sürekli satın almalısın politikasi vs.

R Çevrimdışı

Rexy17 

Yeni Üye
6 Ara 2021
14
30
Apple eski apple değil artık 9 senelik apple kullanıcısıyım en ufak şeyde tamiri olur dediğim şeylerde bile cihaz değişirdi ama artık belki chip krizi belki başka bişey ama çakal tüketicilerinde pyı büyük kolay beri değişim yapmıyor tamiri bile zor yapıyor örnek telefonumda piksel var 2. Kez yapıyor bu sefer ekranı değiştirmedi neymiş ekranda kılcal çizik varmış ya çizikler gözükmüyor onu geçtim tırnağına bile takılmıyor ışığın altına tutunca gözüküyor sadece garanti dışı bırakıldım

17492C40-91D8-4EDE-B383-EB3B625A5673.jpg

O Çevrimdışı

ogundemir

Yeni Üye
10 Kas 2021
11
44
Ben nokia çağrı merkezinde çalışırken benzer durumlar bizim de başımıza geliyordu, özellikle anakarttaki sıvı teması ya da yetkisiz müdahelenin net fotoları oldugunda hiç müdahale edilmemezlik yapılmıyordu en azından ücreti karşılığında yapılıyordu.

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Apple eski apple değil artık 9 senelik apple kullanıcısıyım en ufak şeyde tamiri olur dediğim şeylerde bile cihaz değişirdi ama artık belki chip krizi belki başka bişey ama çakal tüketicilerinde pyı büyük kolay beri değişim yapmıyor tamiri bile zor yapıyor örnek telefonumda piksel var 2. Kez yapıyor bu sefer ekranı değiştirmedi neymiş ekranda kılcal çizik varmış ya çizikler gözükmüyor onu geçtim tırnağına bile takılmıyor ışığın altına tutunca gözüküyor sadece garanti dışı bırakıldım

17492C40-91D8-4EDE-B383-EB3B625A5673.jpg

Eskiden güç tuşunda sorun çıktı diye 7 aylık cihazımı (iphone 6s) sıfır değişim yapan bir firmaydı ama şuanda ne yazık ki tamir ve değişim olaylarında bende eskisi gibi olmadığını duydum. Kılcak çizik olası bir durum zaten, bahane olmamalı ama işte malum.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Eskiden güç tuşunda sorun çıktı diye 7 aylık cihazımı (iphone 6s) sıfır değişim yapan bir firmaydı ama şuanda ne yazık ki tamir ve değişim olaylarında bende eskisi gibi olmadığını duydum. Kılcak çizik olası bir durum zaten, bahane olmamalı ama işte malum.
Baktılar millet alırken hıyar gibi sıraya giriyor "bunların sırtına ne kadar sopayı vursak ses çıkarmazlar" dediler.

100 dolara mal edip 17 bin tl ye satıyorlar hahahaha.

Lütfen üstünüze alınmayın bu forumda bir telefon icin sıraya girecek birisinin olmadığını biliyorum...

Değil mi ?.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt