Apple 500 Şarj Döngüsü 2 Sene garanti nasıll yol izlemeliyiz

R Çevrimdışı

Rexy17 

Yeni Üye
6 Ara 2021
14
30
2020 Kasımda almış olduğum Apple iphone telefon normal olarak şarjı hızlı gitmeye başladı. Apple biliyomusunz 500 Şarj döngüsü dolmadan pil seviyesi %80 altına düşerse pili ücretsiz değişim sağliyor başka durumlarda değiştirmiyor 2 sene garanti demek 365 günden 730 gün yapar Avrupada 1 sene garanti verdiğinden sıkıntı değil ama Türkiye'de sıkıntı garantili üründe pili garanti dışı bırakmak bana saçma geldi ben şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor Hakem heyetine verip Kazanan gördüm youtube 'de ama buraya fotoğrafıda paylaşıcam pil sarf malzeme diye garanti dahilinde değil diye yazmış 1.100 lira pil değişim ücreti isteniyor nasıl bir yol izlemeliyim Hakem heyetine vereyim mi kasım 2022 de biticek garantim

3466007388.jpg

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
1-) Apple’ın böyle bir garanti verdiğini bilmiyordum.
2-) Şarj döngü sayacına nereden bakılıyor?
3-) 1100₺ kesinlikle aşırı. Özel firmalarda o paraya hem sessize alma tuşu değişiyor, hem geliştirilmiş pil takılıyor, hem de hafıza arttırılıyor.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
2017 Aralık ayında aldığım telefonun pili 2021 Temmuz ayında %79 seviye ile yetkili serviste değişti. Bugün itibari ile 11 ay sonra seviye %89. Kullanım tarzı aynı. Garantiden değiştirseniz bile takılacak pil ile gideceğiniz yol farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.

R Çevrimdışı

Rexy17 

Yeni Üye
6 Ara 2021
14
30
2017 Aralık ayında aldığım telefonun pili 2021 Temmuz ayında %79 seviye ile yetkili serviste değişti. Bugün itibari ile 11 ay sonra seviye %89. Kullanım tarzı aynı. Garantiden değiştirseniz bile takılacak pil ile gideceğiniz yol farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.
yani en azından 1.5 sene daha götürsün diğer avrupa ülkeleri değiliz ki şahane paralar veriyoruz telefonlara

1-) Apple’ın böyle bir garanti verdiğini bilmiyordum.
2-) Şarj döngü sayacına nereden bakılıyor?
3-) 1100₺ kesinlikle aşırı. Özel firmalarda o paraya hem sessize alma tuşu değişiyor, hem geliştirilmiş pil takılıyor, hem de hafıza arttırılıyor.
sayaca bakma biraz alengirli Gizlilik>>Analiz ve İyileştirmeler>>Analiz verileri>>log-aggregated dosylarının en yeni tarihlisinde girip dosyada yazılı herşeyi notlar bölümüne kopyaladıktan sonra Batterycyclecount diye aratıyoruz tamam bu uzun iş diyorsan 3itool uygulasmı pc ye kur oda gösteriyor Hocam özel firma işi sıkıntı Apple çok pahalandı 13 pro maximde var 28 bin lira verdğim telefonu özel serviste garanti dışı bırakmak pek akıl kari gelmedi bana

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri