AOC AG272FCX6 27” 1ms 165Hz WLED Full HD Curved Gaming Monitör

O Çevrimdışı

ozantdogan

Yeni Üye
5 Şub 2022
6
31
Merhabalar

Aoc marka monitörümde 2.ci bölgede led sönmesinden dolayı ürünümü 23.12.2021 tarihinde incehesap 'a gönderdim aldığım yer olduğu için. Oradan Türkiyedeki yetkili servis Tecproya yönderildi. Servis panelin arızalı olduğunu panelin yenisi ile değiştirimesi gerektiği için aoc europadan panel talebinde bulundu. 20 iş günü geçmesine rağmen ürün tedarik edilemediğinden otomatik olarak değişimi için onaya düştü sistemsel olarak bende ürünün birebir değişmesini istediğimi tecproya belirttim zaten. Onay süresi 2 hafta geçtikten yani 20 iş gününün üzerinden yaklaşık 8-9 iş günü geçtikten sonra zor bir şekilde geldi. Aynı süreçte incehesap'a bu konuda ne yapabileceklerini sordum ve bana ürüne müdail ürün sunuyorlar ancak benim monitörü aldığım zaman 2 bin TL den aldığım için bana bu fiyat üzerinden değişim yapıp üzerine ek para istemektedir. Ben konuyu Aoc üzerinden çözmeme rağmen hiç bir şekilde yetkili servis Tecpro müdail ürün sunmuyor aynı üründe piyasada olmadığından dolayı direkt olarak iadesini kesiyor ancak ben o zamanki aldığım fiyata bu özelliklerde mönitör alamayacağımdan dolayı parayı kabul etmeyip ürünün aynı özellikler veya üst modeliyle değişmesini istiyorum ancak tecpro buna çok fazla yanaşmadığından bende birşey yapamıyorum bu konuda nasıl bir yol izlemem lazım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. ( Ürün linkini bırakıyorum yasak mı bilmiyorum ama yasaksa lütfen kusuruma bakmayın. )

O Çevrimdışı

ozantdogan

Yeni Üye
5 Şub 2022
6
31
konu hakkında bilgisi olan veyahut bu yolda bir yardımı olacak hiç kimse yokmu ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu konu THH'ye gider firma yine bilindik cevap stok yok para iadesi der ödediğin parayı alırsın faklı birsey olmaz.

Üste para verip faklı model alabilirsin demişler uygun model varsa değerlendir yada para iadesi al.

çok uğraşırsın ama aynı yere geri dönersin firma yardımcı olmak istemedikten sonra ne yaparsan yap

Sende firmaya pislik yapmak istiyorsan THH'ye ver paranı da icra yolu ile tahsil et dosya masrafı vs ödet onlara.

O Çevrimdışı

ozantdogan

Yeni Üye
5 Şub 2022
6
31
Bu konu THH'ye gider firma yine bilindik cevap stok yok para iadesi der ödediğin parayı alırsın faklı birsey olmaz.

Üste para verip faklı model alabilirsin demişler uygun model varsa değerlendir yada para iadesi al.

çok uğraşırsın ama aynı yere geri dönersin firma yardımcı olmak istemedikten sonra ne yaparsan yap

Sende firmaya pislik yapmak istiyorsan THH'ye ver paranı da icra yolu ile tahsil et dosya masrafı vs ödet onlara.
ama üste para ver diyen incehesap zaten para verdikten sonra oradan almamki bir daha piyasada daha uygun noktalar mevcut. benim amacım zaten aoc un sattığı ürünün arkasında durup ürünü farklı bir model ile değiştirmesi ama hafta içi kesin net bir karar gelecek zaten ona göre duruma bakıcam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ama üste para ver diyen incehesap zaten para verdikten sonra oradan almamki bir daha piyasada daha uygun noktalar mevcut. benim amacım zaten aoc un sattığı ürünün arkasında durup ürünü farklı bir model ile değiştirmesi ama hafta içi kesin net bir karar gelecek zaten ona göre duruma bakıcam
İndirim yaparlarsa piyasa fiyatının altında fiyat tekilf ederlerse 4000 lik malı sorun yaşadığınız için 3000'ne verme gibi .

piyasa fiyatları üzerinden teklif verirlerse oradan niye alsın müşteri sorun yaşamış . indirimli makul teklifler için dedim. kâr zarar hesabı.

O Çevrimdışı

ozantdogan

Yeni Üye
5 Şub 2022
6
31
İndirim yaparlarsa piyasa fiyatının altında fiyat tekilf ederlerse 4000 lik malı sorun yaşadığınız için 3000'ne verme gibi .

piyasa fiyatları üzerinden teklif verirlerse oradan niye alsın müşteri sorun yaşamış . indirimli makul teklifler için dedim. kâr zarar hesabı.
keşke dediğiniz şekilde bir teklifte bulunsalar ama ne orası bu konuda yardımcı oluyor nede tecpro bu konuda olayı çözüyor her türkü müşteri hüsranla zarar ettirilmek için el birliğiyle uğraşıp mağdur ediyorlar. şimdi benim o zaman aldığım fiyata imkanı yok bu tarz bir monitöre sahip olamam orası kesin.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
keşke dediğiniz şekilde bir teklifte bulunsalar ama ne orası bu konuda yardımcı oluyor nede tecpro bu konuda olayı çözüyor her türkü müşteri hüsranla zarar ettirilmek için el birliğiyle uğraşıp mağdur ediyorlar. şimdi benim o zaman aldığım fiyata imkanı yok bu tarz bir monitöre sahip olamam orası kesin.
Kanun boşluklarını kullanıyorlar cezası vs olsa böyle yapamazlar üretici firmaya e-mail vs yazın durumu anlatın belki yardımcı olurlar.

O Çevrimdışı

ozantdogan

Yeni Üye
5 Şub 2022
6
31
bugün THH ne verdim bakalım süreç nasıl devam edip nasıl sonuçlanacak görücez

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Aoc ana merkeze mail atın. Belki firma malının arkasında durur da aracıları çıkartıp yenisini yollar. Günümüz şartları herkesin ayarını bozdu. Mesela satış sonrası çok iyi diye tercih ettiğimiz Toyota eskiden mükemmel müşteri odaklı çalışırdı artık onlar da sızdırmaya başladı. Bu piyasa şartlarında pahalı ürün almayacaksınız ki başına bir iş gelirse çok can yanmasın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Aoc ana merkeze mail atın. Belki firma malının arkasında durur da aracıları çıkartıp yenisini yollar. Günümüz şartları herkesin ayarını bozdu. Mesela satış sonrası çok iyi diye tercih ettiğimiz Toyota eskiden mükemmel müşteri odaklı çalışırdı artık onlar da sızdırmaya başladı. Bu piyasa şartlarında pahalı ürün almayacaksınız ki başına bir iş gelirse çok can yanmasın.
Zannetmiyorum.
Yine de denesin tabi şansını.

O Çevrimdışı

ozantdogan

Yeni Üye
5 Şub 2022
6
31
aoc genel merkeze attım maili onlarda philips Türkiye'ye yönlendiriyor onlarda yine aynı tecproya yönlendiriyor zaten servis problemli ama gel görki onlarda durmuyor arkasında

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri