Anksatre fırın seti icin tavsiyeleriniz

N Çevrimdışı

nikomedon

Yeni Üye
17 Eki 2018
4
47
Merhaba,

Evdeki solo fırınımız artık yeterli randımanı sağlayamaz duruma geldiğinden değiştirme kararı aldık.. Kiracı olduğumuz evde ankastre için uygun dolap olmamasina rağmen modül yardımıyla kullanilmak üzere ankastre fırın ve eskiyen davlumbazın yerinede yenisini alacağız. yaramaz bir oğlumuz olmasından dolayı çocuk kilidi olan modeller tercihimiz olacak.
Bu konuda F/P ürünü bir fırın veya fırın seti tavsiyesi verebilirmisiniz.

Teşekkürler...

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
kiracıysanız bimi takip edin 2-3 ayda bir kumtel ankastre set getiriyorlar en son 21 eylülde 699 liraya satıldı 3lü set .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
SÜSLER
İTİMAT
KUMTEL
ALTUS

Ve türevlerinde alacağınız hemen her ürün aynıdır, üreticiler de aynıdır. Bu üretimlerinde neredeyse tamamında fırın ve Ocak 10 üzerinden 7-8 puan alacak olsa da, standart davlumbaz alacaksanız eğer 10 üzerinden 5 puanı geçmezler.

Bu nedenle az da olsa fark vererek davlumbazı üst model almanızı tavsiye ederim.

Fırınlar ve kapıları oldukça tok malzemeden yapılmıştır, ancak bu modellerde çocuk kilidi yoktur.

Yalnız ankastre fırınlarda kapı menteşe mekanizmaları iç bükey baskılı olduğundan dolayı yetişkinlerin dahi biraz güç uygulayarak bu kapakları açabildiklerini hatırlatmak isterim. :ok

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
Merhaba.Eve beyaz ve yeni(aspratörü dikey) tip bir 3'lü ankastre set bakıyorum.
Önce Arçeliğin yeni 3'lü beyaz serisini düşündüm ama yorumlarda memnun olan kadar şikayet edende görünce vazgeçtim.
Evimi 11 yıl önce Bosch'un ilk satın aldığı yıllarda Profil ile donatmış biri ve çok şükür ki 11 yıldır kurulum hariç servis yüzü görmediğimizden dolayı yine aynı guruba ve Samsung'a yöneldim.
Yalnız Profilo eskisi gibi ucuz değil ve fazla satanda yok.Bende Spottan nakit alacağım için Profilo'yu eleyerek Simens ve Samsung arasında bir ürün bakıyorum.
Samsung'un Tr internet sitesini gezinirken Yerli üretim logosunu gördüm.Samsungu Türkiyede kim üretiyor araştırdım ama bulamadım.Birde Simens gurubunun ankastre setleri Türkiye üretimi mi yoksa Almanya'dan gelen modelleri varmı.Birde Simens ve simens&ferre olarak 2 farklı ürün gurubu var bunların farkı nedir acaba.Biraz uzun oldu ama Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba.Eve beyaz ve yeni(aspratörü dikey) tip bir 3'lü ankastre set bakıyorum.
Önce Arçeliğin yeni 3'lü beyaz serisini düşündüm ama yorumlarda memnun olan kadar şikayet edende görünce vazgeçtim.
Evimi 11 yıl önce Bosch'un ilk satın aldığı yıllarda Profil ile donatmış biri ve çok şükür ki 11 yıldır kurulum hariç servis yüzü görmediğimizden dolayı yine aynı guruba ve Samsung'a yöneldim.
Yalnız Profilo eskisi gibi ucuz değil ve fazla satanda yok.Bende Spottan nakit alacağım için Profilo'yu eleyerek Simens ve Samsung arasında bir ürün bakıyorum.
Samsung'un Tr internet sitesini gezinirken Yerli üretim logosunu gördüm.Samsungu Türkiyede kim üretiyor araştırdım ama bulamadım.Birde Simens gurubunun ankastre setleri Türkiye üretimi mi yoksa Almanya'dan gelen modelleri varmı.Birde Simens ve simens&ferre olarak 2 farklı ürün gurubu var bunların farkı nedir acaba.Biraz uzun oldu ama Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Selamlar;

Size şaşırtıcı bir bilgi paylaşayım o halde.

SAMSUNG diye evinize alacağınız ankastre set aslında SİMFER dir. :ok (Tüm modeller değil, SAMSUNG üretimi olanlar ayrı, SİMFER üretimi olanlar ayrıdır)

SİMFER markası şaşırtıcı olmakla birlikte bir çok bilinen markaya ankastre set üretmektedir. :)

Siemens&Ferre yazanlar nedense yurtiçi üretimlerde (Cüzidir bu sayı) Siemens&Simfer yazmazlar :)

Bu arada FERRE markası ankastre konusunda FRANKE ile yarışır onu da belirtmeden geçmeyeyim. Eğer bütçeniz müsait ise ve KALİTE arıyorsanız FRANKE markasına yönelebilirsiniz. Bütçeyi aşarsa SAMSUNG markası daha makul bir tercih olur ancak satıcıya SAMSUNG üretimi SAMSUNG olmasını istediğinizi belirtin. Tabi SİMFER üretimine kalitesiz demiyorum ancak eğer SİMFER üretimi bir SAMSUNG alacaksanız o zaman gidip SİMFER alın lütfen en azından daha ekonomik olur :)

SUNNY markasının PHILIPS ve SAMSUNG giriş seviyesi tv montajlaması yapmasından farklı bir şey değildir bu durum.

Diyeceğim o ki öncelikle sizi tebrik ediyor ve buradan herkesi uyarıyorum. LÜTFEN UYANIN ARTIK, Önünde yazan markaya göre karar vermekten vazgeçin lütfen. Bu örnekteki arkadaşımız gibi araştırın, inceleyin, mümkünse bizi bulun size bilgi paylaşalım. :ok

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
A Ado hocam çok teşekkür ederim.Öncelikle bizim gibi binlerce insanı burdan hangi marka ürünü kimin ürettiğinden, kimin nerelere fason iş yaptırdığına kadar bilgilendirip, paramızın karşılığını en iyi şekilde almamızı sağladığınız için.Daha öncede sizin tavsiyenizle bimden JVC ıps panel tv'de aldık çokda memnunuz.ALLAH razı olsun sizden.

Hocam öncelikle dediğiniz gibi Samsung'un kendi ürettiklerine ve Franke'ye bakıcam fakat istediğim gibi fiyat-performans ürünü bulamazsam Simens olanımı almalı yoksa simens&ferre olanı mı?
İnternette biraz dolaşınca ferre ankastre setleri simens&ferreye göre %70 daha ucuz.Ama servis durumunu hiç bilmiyorum.Açıkcası bugüne kadar servislerle hiç işim olmadığı için şimdiye kadar bu duruma çok takılmadım ama lazım olduklarındada işbilmez bir servisin insanı hayattan soğuttuğunuda yaşamadım ama çok okudum.Bayilerde fiyatlar değişsede spot dükkanlarda Bosch,simens,profilo,samsung,arçelik,beko gibi markaların 3'lü setleri hemen hepsinde ve yakın özelliklerde(davlumbaz çekim gücü,fırın pişirme program sayısı gibi) fiyatlar 3.600-3.800 bandında olduğu için birazda kararsızlığım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Rabbim hepimizden razı olsun, bir nebze faydamız oluyor ise ne mutlu bize. :ok

Servis konusunda iyi veya kötü bir tecrübeniz olmaması, sizi bu konuda temkinli adım atmaktan alıkoymasın lütfen zira, Nice kaliteli malların, Nice kalitesiz servis ve ustaların (Adı usta) ellerinde heba olduğunu gördüm ben.

Bu alamda yine önde gelen marka FRANKE dir ancak servis yapısı oturmuş bir bölgedeyseniz sadece FERRE markasını alabilirsiniz zira bu ortaklığın en önemli yanlarından birisi servis altyapısının ortak kullanımının hedeflenmesidir.

Bölgesel olarak Güvenemiyorsanız kesinlikle SİMENES&FERRE tercih etmeniz, olası bir sorun durumunda karşınızda adam gibi bir muhatap bulmanız konusunda size pozitif bir ayrıcalık katacaktır :ok

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
Rabbim hepimizden razı olsun, bir nebze faydamız oluyor ise ne mutlu bize. :ok

Servis konusunda iyi veya kötü bir tecrübeniz olmaması, sizi bu konuda temkinli adım atmaktan alıkoymasın lütfen zira, Nice kaliteli malların, Nice kalitesiz servis ve ustaların (Adı usta) ellerinde heba olduğunu gördüm ben.

Bu alamda yine önde gelen marka FRANKE dir ancak servis yapısı oturmuş bir bölgedeyseniz sadece FERRE markasını alabilirsiniz zira bu ortaklığın en önemli yanlarından birisi servis altyapısının ortak kullanımının hedeflenmesidir.

Bölgesel olarak Güvenemiyorsanız kesinlikle SİMENES&FERRE tercih etmeniz, olası bir sorun durumunda karşınızda adam gibi bir muhatap bulmanız konusunda size pozitif bir ayrıcalık katacaktır :ok

A Ado çok teşekkürler hocam.Simens & ferre alalım o zaman.Hem muhatap müsteri hizmeti buluruz hemde 1000 tl ye yakın ekonomi yapmış oluruz :ok

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
SÜSLER
İTİMAT
KUMTEL
ALTUS

Ve türevlerinde alacağınız hemen her ürün aynıdır, üreticiler de aynıdır. Bu üretimlerinde neredeyse tamamında fırın ve Ocak 10 üzerinden 7-8 puan alacak olsa da, standart davlumbaz alacaksanız eğer 10 üzerinden 5 puanı geçmezler.

Bu nedenle az da olsa fark vererek davlumbazı üst model almanızı tavsiye ederim.

Fırınlar ve kapıları oldukça tok malzemeden yapılmıştır, ancak bu modellerde çocuk kilidi yoktur.

Yalnız ankastre fırınlarda kapı menteşe mekanizmaları iç bükey baskılı olduğundan dolayı yetişkinlerin dahi biraz güç uygulayarak bu kapakları açabildiklerini hatırlatmak isterim. :ok
Adem abi itimat firin dedin radarima girdin?
Ben itimat 8020 modelini almayi dusunuyorum.Tavsiye edermisin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

N nctemiz, A Ado

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri