Ankara'da ikamet edenler...

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Hayırlı forumlar.
Arkadaşlar Ankara'ya tayinim çıktı. Çankaya Ünüversiteler mahallesi civarından kiralık ev bakmaktayım. Tercihim 3+1 dairelerdir.
Çankaya'ya çok yakın olmasına gerek yok. Max. 10 km mesafeye kadar olan uzaklıklar benim için sorun olmaz. Çankaya çevresini çok bilmiyorum. O taraflara hakim olan ve çevresinde kiralık ev olan arkadaşlar konuya yazarsa haberleşebiliriz. Fiyat olarakta ne kadar makul olursa o kadar iyi. Bu yüzden merkeze çok yakın evlerden bakmıyorum, sahibinden üzerinden baktım merkeze yakın yerlerde fiyatlar baya uçuk. Uzaklaştıkça neredeyse 900'e bile kiralık daire mevcut.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Hoşgeldiniz ama 900 liralık ev aşırı uzaktır diye düşünüyorum. İş yeriniz Çankaya’da ise kurumunuzun servis güzergahlarını öğrenin. Yenimahalle Keçiören ilçeleri Çankaya’ya göre daha uygun fiyatlıdır. Buralarda servis imkanınız varsa Keçiören-Asfalt-Etlik-Aşağıeğlence, Yenimahalle-Çakırlar-Batıkent(Keçiören’e göre çok uzaktır). Bütçeniz nedir bu arada?

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Hoşgeldiniz ama 900 liralık ev aşırı uzaktır diye düşünüyorum. İş yeriniz Çankaya’da ise kurumunuzun servis güzergahlarını öğrenin. Yenimahalle Keçiören ilçeleri Çankaya’ya göre daha uygun fiyatlıdır. Buralarda servis imkanınız varsa Keçiören-Asfalt-Etlik-Aşağıeğlence, Yenimahalle-Çakırlar-Batıkent(Keçiören’e göre çok uzaktır). Bütçeniz nedir bu arada?
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Aslında bütçem max. 1300. Bu fiyata bulabilir miyim onuda bilmiyorum. Servis imkanı Çankaya çevresinin çoğu yerine varmış. Mesela yapracik tokileri varmış. Orada fiyatlar uygunmuş ama Çankaya ya uzak kalıyor biraz.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Aslında bütçem max. 1300. Bu fiyata bulabilir miyim onuda bilmiyorum. Servis imkanı Çankaya çevresinin çoğu yerine varmış. Mesela yapracik tokileri varmış. Orada fiyatlar uygunmuş ama Çankaya ya uzak kalıyor biraz.
Bu arada Ankara ilçeleri çok büyük. Çankaya dediğiniz yerde çok büyük. Yapracık Toki merkeze çok uzak ama Çankaya’nın sınır komşusu. 1300 mertebelerinde Keçiören tavsiye edebilirim yada Çankaya Dikmen kısımlarına bakın, bulunabilir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
10 km ye kadar ev, devlet bizde 150 km kadar iş bakabilirsin diyor. Bir ara iş yerim 130 km mesafedeydi, git gel 260?sonra yerimi değiştirip Belçika ya verdiler diye nasıl sevindim. Hollanda'dan Belçika ya 80 km işte gidip geliyorduk. 10 km bisikletle gidilir ?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
10 km ye kadar ev, devlet bizde 150 km kadar iş bakabilirsin diyor. Bir ara iş yerim 130 km mesafedeydi, git gel 260?sonra yerimi değiştirip Belçika ya verdiler diye nasıl sevindim. Hollanda'dan Belçika ya 80 km işte gidip geliyorduk. 10 km bisikletle gidilir ?
Ankara’da bisikletle 10 km gitmek yürek işi ? Oralara benzemez eziverirler hemen birde suçlu çıkarsınız :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Bir defasında laptop satmıştım bir Hollandali ya. 50 km bisiklet ile gelmişti. Toplam 100 km yol yaptı ?
Tahmin ediyorum hocam oraların kültürünü :) İspanya da 8 gün uzun yol ve şehir içleri araba sürmüşlüğüm var. İspanya da Avrupanın belki en varoş ülkesi ama o kurallar bile çok zorladı, göbekten dönerken sinyal vermedim diye ceza yemiştim :) O kadar kasıldım ki ceza yememek Türk olduğumu fark etmesinler diye yinede yemiştim ?

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Abi yapracık toki cok uzak yav dagın başı oraya bakma gülseren toki diriliş mahallesi diye araştır bakalım orada kiralar nasıl cok güzel 4+1 daireler var şehrin göbeği

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Abi yapracık toki cok uzak yav dagın başı oraya bakma gülseren toki diriliş mahallesi diye araştır bakalım orada kiralar nasıl cok güzel 4+1 daireler var şehrin göbeği
Evet dediğiniz mahalleye baktım. Yakınmış. Buralar olabilir. Araştırayım biraz daha. Teşekkür ederim
Bu arada Ankara ilçeleri çok büyük. Çankaya dediğiniz yerde çok büyük. Yapracık Toki merkeze çok uzak ama Çankaya’nın sınır komşusu. 1300 mertebelerinde Keçiören tavsiye edebilirim yada Çankaya Dikmen kısımlarına bakın, bulunabilir.
Teşekkür ederim hocam. Çankaya, Dumlupınar'a yakın yer arıyorum. İş yerim Dumlupınar'da olacak. Yani Dumlupınar artık cadde ismi mi bilmiyorum tam olarak.

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Arkadaşlar Sincan'a bağlı yenikent nasıldır? Kira fiyatları uygun gözüküyor. Çalışacağım yere 30 Km uzaklıkta yalnız servis imkanı var.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Arkadaşlar Sincan'a bağlı yenikent nasıldır? Kira fiyatları uygun gözüküyor. Çalışacağım yere 30 Km uzaklıkta yalnız servis imkanı var.
Cok güzel doğa ile iç içe olan biryer tavsiye ederim imkanım olsa oradan oturmak isterim

Cok güzel doğa ile iç içe olan biryer tavsiye ederim imkanım olsa oradan oturmak isterim
Biraz şehir dışı ama temiz havası oksijeni şehir kargaşası olmayan yeni yerleşim yeri

Yenikent girişi burası çok güzel bir giriş Camlarin sonuna doğru bakarsanız Ankara görülüyor

Son düzenleme:
heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34

Biraz şehir dışı ama temiz havası oksijeni şehir kargaşası olmayan yeni yerleşim yeri

Yenikent girişi burası çok güzel bir giriş Camlarin sonuna doğru bakarsanız Ankara görülüyor
Sagol üstadım. Sincan ilçesinde de uygun evler var. Yenikentte de var. Sincan hakkında bilginiz var mı?

Geri
Üst Alt