ani su ısıtıcı kireçleme ve garanti

H Çevrimdışı

halflife 

Yeni Üye
5 Ocak 2022
5
34
adem abi hayırlı günler abi 2020 yılı 7veya 8 ayda baymak BT-7000 ani su ısıtıcı aldım ürünü kendi ustama montaj yaptırdım. 2021 12 ayda arıza yaptı çalışmıyordu servise götürdüm kireçlenmeden dolayı rezistans bozulmuş garanti kapsamında olmaz dediler. böyle bir durum var mıdır. bide ürünü biz montaj yapmadık 40 Tl de servis ücreti alırız dediler değerli görüşlerine ihtiyacım var saylıgar.
Not: servis 200 tl ye aldığım ürüne 150 Tl isteyince dışarda yaptırdım

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kireçlenmeyi önlemek amacıyla içinde anot oluyor diye biliyorum.
Anot termosifonlar'da oluyor bunlarda sadece rezistans var kirençlenme bölgeye göre değişir.

Mesela bursada 5 yıllık sofbeni açtım kireç sıfır birde duştan sonra şofbeni kapatınca su soğuk akana kadar
Musluğu kapatmayın içindeki su soğumadan sofbeni kapatırsanız kireçlenme yapar çabuk bozulur..

H Çevrimdışı

halflife 

Yeni Üye
5 Ocak 2022
5
34
Anot termosifonlar'da oluyor bunlarda sadece rezistans var kirençlenme bölgeye göre değişir.

Mesela bursada 5 yıllık sofbeni açtım kireç sıfır birde duştan sonra şofbeni kapatınca su soğuk akana kadar
Musluğu kapatmayın içindeki su soğumadan sofbeni kapatırsanız kireçlenme yapar çabuk bozulur..
adana bölgesi çok kireçli kapatıp su soğuyana kadar da suyu akıtıyorum ama nafile suyun kireç oranı çok yüksek

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
adana bölgesi çok kireçli kapatıp su soğuyana kadar da suyu akıtıyorum ama nafile suyun kireç oranı çok yüksek
6 ay sonra sofbenin rezistasını sökerek kontrol edin kireçlenme varmı varsa kireç çözücü ile temizleyin

kireçlenme yoksa 6 ay sonra tekrar kontrol edin aslında sene de 1 defa kireçlenme varmı diye kontrol etmeniz varsa kireç çözücü ile rezistansı kireçlerden arındırmanız gerekli eliniz yatkınsa kendiniz yaparsınız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt