Androidli DVB-S2 Uydu alıcı tavsiyesi

C Çevrimdışı

csselo 

Yeni Üye
14 Haz 2018
18
43
Merhaba

yaklaşık 5 yıldır mbox k1 plus kulanıyorum. hiçbir sıkıntı yaşamadığım için yine böle androidli bi reciverer alacagım.
Mecool K7 var 4gb ram li fiyatı 100$ civarı.

1- 100$ lık receivere gumrukte ne kadar vergi veririm?
2- Daha iyi modeli var mı K7 den baska?

tşkler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Gümrük Vergisi yeni düzenleme de bildiğim kadarıyla %50 veya 40
mal bedeli üzerinden sen %50 gibi hesapla,hepsi budur,ancak Çin li düşük
Fatura gönderiyor! fakat artık Gümrük yemiyor bu numarayı,sonra ya kafasına göre
vergi alıyor ya da sana msg atarak buna dair bazı belgeler istiyor!

Ben Combo türü cihazları tutmadığım için tavsiye etmem(Box+Receiver)ancak kimilerinin
böyle olması daha rahat v.s olduğu için tercih edebilir

MeCool geçmişte 1 defa normal Android box nı kullandım ama sıkıntılı idi,şimdilerde
durum nedir bilmiyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
3/4Gb lık RAM ler de harbi o RAM değerinde değildir:haha
bazılarını söktük de biliyoruz 4 yerine 2 çok gürdük yaw:haha1

şimdi Shield/Zidoo/Zappiti veya Dune/HiMedia v.s gibi bu işler de çok daha "marka"
cihaz alırsanız ve de 2GB RAM varsa bu zaten harbi dir+işlemlerinizi de 3/4lük RAM denen cihazlar dan
çok daha stabil/hızlı yaparsınız!

Ama no-name Çin-Box alırsanız o RAM lerin çöğu zaten o değerin yarısı gibi çalışır

Ben de son aldıklarım dan X96H var(AllWinner dan)hesap da 4GB,ben de ülen amma ucuz şunu alayım demiştim:hihi
aslında ne bok olacağını biliyorum ama iş olsun diye aldım hala da duruyor çünkü GPU su çok iyi bunların MALI-820
var üstün de ama RAM 2Gb(zaten KODI den öyle görüyorum!)ülen 2GB alacağım var o nerede yaw:sopa1
herifler Ram imi yemişler,abi Çin li bu yaw,bizde de daha fetbaz herifler:haha

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Tümleşik ürünler bence de sorun yaratma potansiyeli yüksek ürünler.Mi box ile her şey sorunsuz iken bunu receviver ile birleşik kullanmaya çalışmak macera.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt