Android X86

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Eski bilgisayarıma Android x86 işletim kurdum, bilgisayarı da vga kablo ile Vestel TV 'ye bağladım.. Birkaç tane android yazılım denedim ama en son yazılımın bende sorunsuz çalıştığını gördüm.. Eski PC ye sahip olan arkadaşlar istedikleri zaman bunu deneyebilirler.. şu an için youtube ve web tarayıcılar sıkıntısız ama ben ethernet kablo ile bağlanıyorum... Wi-fi ile denedim ancak zaman zaman wifi açılmadı, sadece ilk açılışta seçeneklerden debug mod ile giriş yapılırsa wi-fi'de sorun çıkmıyor.. Kablo ile sıkıntı yok.. Hariçten USB ile apk da yüklenebiliyor..

IMG_20211010_125450.jpg

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
15 20 euro ya bir box almak çok daha mantıklı, 1 yada 2 watt elektrik çeker faturaya yansıtmaz bile , sessizdir, yer kaplamaz, kumandası olur vs
o da mantıklı ancak ben bunu eldeki atıl bilgisayarı olan arkadaşlara bir fikir vermek açısıdan sundum.. dileyen o dediğiniz box'ı alır dileyen de bunu kurar eski PC sine.. maksat masraf olmasın hesabından..

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Kablo elektrik, ethernet, kumanda derken eksileri kapatır ?
H hkn40 arkadaşım paylaşımını kötüleme amacım yok yanlış anlama sakın. Bende ekstra not geçtim sadece. Saygılar ?
bende kullanım + performans olarak diyorum... 2GB ramli notebookta kullandım iyidi 4GB ile uçuyor HDD sıkıntılı değilse bir sıkıntı olmaz...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben de denemiştim zamanında, ayarlamaları yapmak lazım, eli yatkın olana gider yani.
Merak ettiğim lisans isteyen uygulamalarda iş görüyor mu acaba, mesela Netflix YouTube 1080P açıyor mu? :hihi
Windows 11, tabi eski makinelere kurulamayacak muhtemelen ama, bu sorunu da tek tıkla aşacak muhtemelen.
TV box veya stick daha mantıklı tabi ama onların da donanımı düşük maalesef.
Şöyle baba bir donanımla, yazılımı iyi bir kutu çıkmadı. (Nvidia hariç.)

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Ben de denemiştim zamanında, ayarlamaları yapmak lazım, eli yatkın olana gider yani.
Merak ettiğim lisans isteyen uygulamalarda iş görüyor mu acaba, mesela Netflix YouTube 1080P açıyor mu? :hihi
Windows 11, tabi eski makinelere kurulamayacak muhtemelen ama, bu sorunu da tek tıkla aşacak muhtemelen.
TV box veya stick daha mantıklı tabi ama onların da donanımı düşük maalesef.
Şöyle baba bir donanımla, yazılımı iyi bir kutu çıkmadı. (Nvidia hariç.)
Üstadım ben dizi, film ve belgeselleri izlemek amacıyla sadece inat Tv apk için kurdum ve o sorunsuzca çalışıyor.. Büyük ihtimalle android versiyon veya ekran kartı farkından google play uygulamalarında hata veriyor ancak belirtmeliyim ki benim eski PC de onboard ekran kartı var.. sanıyorum ondan dolayı "Failure to initialize! Your hardware does not support this application" hatası veriyor.. Dışardan bazı apk lar denedim ama paket ayrışmasında sorun var hatası aldım.. inat TV box apk da bunu yapmadı.. doğrudan kuruldu.. bazı apk ları deneme fırsatım olmadı.. Youtube reklamsız apk da gayet iyi çalışıyor.. Chrome browser ve adguard blocker birlikte çalıştırıldığında reklamsız olarak nette dolaşım sağlanabiliyor..

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Üstadım ben dizi, film ve belgeselleri izlemek amacıyla sadece inat Tv apk için kurdum ve o sorunsuzca çalışıyor.. Büyük ihtimalle android versiyon veya ekran kartı farkından google play uygulamalarında hata veriyor ancak belirtmeliyim ki benim eski PC de onboard ekran kartı var.. sanıyorum ondan dolayı "Failure to initialize! Your hardware does not support this application" hatası veriyor.. Dışardan bazı apk lar denedim ama paket ayrışmasında sorun var hatası aldım.. inat TV box apk da bunu yapmadı.. doğrudan kuruldu.. bazı apk ları deneme fırsatım olmadı.. Youtube reklamsız apk da gayet iyi çalışıyor.. Chrome browser ve adguard blocker birlikte çalıştırıldığında reklamsız olarak nette dolaşım sağlanabiliyor..
Meraktan denemiştim, Windows gibi hemen öyle kullanamayınca kapatmıştım. :hihi
O da X86 linux sonuçta ama driver kurulabilir mi bilmiyorum. Onu araştırmanız lazım.
Tabi çok eski bir donanımsa eğer yeni teknoloji desteklemediği için de yapıyor olabilir.
Aida64 veya CPU-Z çalıştırıp oradan bakabilirsiniz tanıyıp tanımadığına.

Film ve dizileri internet sitelerinden izliyorsanız başka linux dağıtımları da işinizi görebilir.
Mint, Ubuntu, Elementary OS (tavsiye ederim), işinizi fazlasıyla görebilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Android versiyondan verir genellikle bu hatayı ,kullanmak istediğin ve hata veren uygulamayı googlede arattırıp daha eski versiyonlarından yüklemeyi dene ki % 99 olumlu oluyor :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Meraktan denemiştim, Windows gibi hemen öyle kullanamayınca kapatmıştım. :hihi
O da X86 linux sonuçta ama driver kurulabilir mi bilmiyorum. Onu araştırmanız lazım.
Tabi çok eski bir donanımsa eğer yeni teknoloji desteklemediği için de yapıyor olabilir.
Aida64 veya CPU-Z çalıştırıp oradan bakabilirsiniz tanıyıp tanımadığına.

Film ve dizileri internet sitelerinden izliyorsanız başka linux dağıtımları da işinizi görebilir.
Mint, Ubuntu, Elementary OS (tavsiye ederim), işinizi fazlasıyla görebilir.
Araştırmasına gerek yok ,kurulmaz driver pek android86 ya,ben rastlamadım driver kuran android ,driver.apk yapmak lazım bunun için umut :)
Doğrusu android varken mint falan kurulmaz ,hiç olmazsa kodi kurulur belki ama androidi tercih ederim x86 da :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri