Android USB reverse tethering - Çözüldü

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Merhaba arkadaşlar. Malumunuz, android telefonu kablo ile bilgisayara bağlayıp usb üzerinden telefondaki interneti pcye aktarabiliyoruz. Peki bunun tersini yapmak, yani bilgisayardaki interneti telefona aktarabilmek için bildiginiz veya kullandığınız bir program var mı? Ben biraz bakındım, birkaç birşey denedim ama kesin bir yol bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer, malumunuz, telefonumda wifi olayı çalışmıyor.

Sonuç: Arkadaşlar sonunda çalışan bir yöntem buldum.

Burada bir arkadaş bunun için bir çalışma paylaşmış. İlk denemelerimde bir türlü çalıştıramadım, ta ki geliştirici seçeneklerinden USB hata ayaıklama (Güvenlik ayarları)nı aktif edene kadar. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Aşağıdaki uygulama bu işi yapıyordu diye hatırlıyorum. Ama belirli bir süre sonra proya yönlendiriyoruz. Birde kullanırken telefondan USB hata ayiklamayi açmayı unutmayın.

Onu da denedim ama nedense beceremedim. Playstore'da 'Tetrd' diye bir uygulama var işe yarayan ama o da sadece 3 gün deneme süresi veriyor, sonrası ücretli.

Ek: Umut Barış Umut Barış Telefon Xiaomi Mi9t pro. Kendisinin böyle bir uygulaması yok diye biliyorum.

S Çevrimdışı

StainZell

Yeni Üye
26 May 2018
24
EĞER:
-Windows 10 kullanıyorsanız
-Bilgisayarınızda Bluetooth varsa
-Telefonunuzun bluetooth'u bozuk değilse

-bilgisayardan ayarları açın
-ağ ve internet'e tıklayın
-mobil erişim noktasına tıklayın

2021-10-03.png

Resimdeki şekilde ayarlayıp telefonunuzdan bilgisayarınızı eşleştirin
eşleştiğinde aşağıdaki resimdeki gibi gözükecek gözükecek

2021-10-03-1.png

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
EĞER:
-Windows 10 kullanıyorsanız
-Bilgisayarınızda Bluetooth varsa
-Telefonunuzun bluetooth'u bozuk değilse

-bilgisayardan ayarları açın
-ağ ve internet'e tıklayın
-mobil erişim noktasına tıklayın

2021-10-03.png

Resimdeki şekilde ayarlayıp telefonunuzdan bilgisayarınızı eşleştirin
eşleştiğinde aşağıdaki resimdeki gibi gözükecek gözükecek

2021-10-03-1.png
Maalesef Bluetooth da bozuk. Tek çarem interneti kablo ile telefona aktarabilmek.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Onu da denedim ama nedense beceremedim. Playstore'da 'Tetrd' diye bir uygulama var işe yarayan ama o da sadece 3 gün deneme süresi veriyor, sonrası ücretli.

Ek: Umut Barış Umut Barış Telefon Xiaomi Mi9t pro. Kendisinin böyle bir uygulaması yok diye biliyorum.
Bilgisayar da Java yüklü olması lazım. Onun dışında geliştirici seçeneklerinden USB hata ayiklamayi açmanız lazım ve bilgisayara telefonun sürücülerini yüklemiş olamaniz. lazım
Diger uygulama çalışıyorsa fiyatı ne kadar bilmiyorum ama başka yollarda var kullanmak için. Tabi bunu tavsiye etmiyorum.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40

Bilgisayar da Java yüklü olması lazım. Onun dışında geliştirici seçeneklerinden USB hata ayiklamayi açmanız lazım ve bilgisayara telefonun sürücülerini yüklemiş olamaniz. lazım
Diger uygulama çalışıyorsa fiyatı ne kadar bilmiyorum ama başka yollarda var kullanmak için. Tabi bunu tavsiye etmiyorum.
Akşam üzeri bu uygulamayı denedim, talimatları uyguladım ama maalesef sonuç alamadım. Telefonda VPN uyarısı çıkmadı ne yazık ki.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt