Android olmayan Televizyonları masaüstü veya laptop bilgisayar ile android yapmak mümkün mü?

D Çevrimdışı

Daviddilbura

Yeni Üye
3 Eki 2018
38
Youtube'de takılırken bir ustadan bunu gördüm ilginç geldi paylaşayım dedim. gerçi konu
Smart TV Nasıl Yapmakla ilgili ancak uygulama yüklenir bence... kullanılmayan masaüstü kasa bilgisayar TV'in (yanda-altta) dursa lazım oluğunda kullanılsa, tv arkasında durmasından iyidir zarar vermesinde.

Son düzenleme:
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
dayının güzel videoları var çok yetenekli birisi fakat tv üzerinde yaptığı vidalama kablolama işlemleri çok sakıncalı geldi bana. birde bütün sistem açıkta, can ve mal güvenliği sıfır. dayının smart yapmaktan kastı sanırım pcye Android emülatör yükleyip hdmi ile tvye bağlamak. ama bunlar için zaten bu kadar çetrefile gerek yok. zaten onun bağladığı pcde bozuk olduğunu iddia ettiği fakat çalışan bir laptop sadece kasası yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
dayının güzel videoları var çok yetenekli birisi fakat tv üzerinde yaptığı vidalama kablolama işlemleri çok sakıncalı geldi bana. birde bütün sistem açıkta, can ve mal güvenliği sıfır. dayının smart yapmaktan kastı sanırım pcye Android emülatör yükleyip hdmi ile tvye bağlamak. ama bunlar için zaten bu kadar çetrefile gerek yok. zaten onun bağladığı pcde bozuk olduğunu iddia ettiği fakat çalışan bir laptop sadece kasası yok.

Bir tane box alıp takmak en kolayı.
Olmadı G4560 / APU gibi işlemcilerle mini-itx /micro atx sistem toplanır.
O şekilde monitörleri uydulu tv yapanlar da var, ilan sitelerinde monitörleri uydulu tv olarak satıyorlardı.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, işlemci falan bilmiyorumda bende düz lcd monitör vardı, bir tane hdmi to vga kablo ile monitör tv oldu. baktım çok kalabalık yapıyor, komptakt hale getirmek için uğraşmadım fazla gittim normal bi tane ufak lcd tv aldım hatta 2 tane :hihi

D Çevrimdışı

Daviddilbura

Yeni Üye
3 Eki 2018
38
box tv'in gb'si az,kullanılmayan eski kasa bilgisayar varsa 2 gb ram en az 80 gb harddisk yeter
TV'de tv ünitesindeyse ,yana kasayı koyup vga ile 360p hdmı ile 720p izlenir.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
:hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

D Daviddilbura, valla bizim hanımın kablo görmeye bile tahammülü yok, mis gibi hiremco harici uydu var kurdurmadı. kalabalık dedimi gözü seğeriyor, tvnin yanına bilgisayar kasası koysam gece benzin döküp yakar herhalde beni :kop

D Çevrimdışı

Daviddilbura

Yeni Üye
3 Eki 2018
38
:hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

D Daviddilbura, valla bizim hanımın kablo görmeye bile tahammülü yok, mis gibi hiremco harici uydu var kurdurmadı. kalabalık dedimi gözü seğeriyor, tvnin yanına bilgisayar kasası koysam gece benzin döküp yakar herhalde beni :kop
:hihi:hihi:hihi:hihi:mutlu:mutlu:sirit:sirit aman içişleri bakanının işlerine burnunu sokma,anlamışsın zaten :tara:tara:tara

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nejdat abi iyidir hoştur ve arada izlerim videolarını lakin, bir çok videosuna bakıyorum biraz böyle çekilmiş olmak için çekilen video gibi geliyor bana içerikleri. Veya bana hitap etmiyor da diyebiliriz zira ben biraz orijinalciyim.

Evet malzeme değerlendirmeyi severim ama biraz estetik, biraz çalışma performansı vs etkendir benim için, Atom işlemcili minik bir anakartı tv içine yerleştirseydi ben ona ''Bak bu olmuş'' derdim. Fan sesi ne olacak o tv çalışırken? Ben şu an laptoptan gelen fan sesinden dahi rahatsız oluyorum mesela şu an bu yazıyı yazarken, Yazılım çektiğim için sistemden, Download Upload Allah ne verdiyse asıldığımızdan işlemci tavan tabi zaten eti ne butu ne işlemcimin :kiskis

Özetle, Bu video olmamış :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri