The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Az önce Vestel Smart tv'de digiturkplay var mı olarak açtığım başlık bir anda android box tv muhabbetine doğru kaydı [emoji846] bu yüzden bir başlık gerekli diye düşündüm , daha önce açıldımı böyle bir başlık bulamadım eğer açılmışsa kapatılabilir bu başlık [emoji846]

Benim önereceğim 2 ürün var , bu önereceğim cihazlar f/p cihazıdır.

İlk cihazımız , Docooler MX10 - İşlemci - Rockchip RK3328 dört çekirdekli , Bellek - 4gb DDR4 , Dahili Depo - 32gb , İşletim Sistemi - Android 7.1 bu cihazı AliExpress'den ücretsiz kargo ile 240 tl den alabilirsiniz.

15b458b331cd06ea2475445ffedebb31.jpg

İkinci cihazımız , Tanix TX92 - İşlemci - Amlogic S912 Octa çekirdekli 64-bit , Bellek - 3gb DDR4 , Dahili Depo - 32gb , İşletim Sistemi - Android 7.1 bu cihazı AliExpress'den ücretsiz kargo ile 294 tl den alabilirsiniz.

0b2768120b5805c19124125d2ccd8344.jpg

NOT = AliExprees'den alışveriş yapınca alacağınız ürün 22 euro yani 105 tl'yi geçtiğinde gümrükte %20 vergiye tabi tutulursunuz. Bunun için ürün aldığınızda satıcıya paketin üzerine 5 dolar yada 10 dolar yazmasını rica ederseniz ürün gümrükte beklemez ve vergi ödemeden size ulaşır. Genelde siz söylemesenizde Aliexpress'deki satıcılar ürünlerin üzerine düşük fiyat yazıyorlar [emoji846] yani bu artık o kadar olağan bişey olmuş ki kendilerinden yapıyorlar [emoji846] yinede kargoya vermeden söylemekte fayda var.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
bu cihazlar hakkında pek bilgim yok ama birkaç aydır xiaomi mi box kullanıyorum. ram ı burdaki cihaz kadar iyi dğeil ama eminim performans olarak hiç bir fark yoktur. bir kaç tane ram i daha fazla tv box deneme şansım oldu hiçbir şekilde mi box un yanına yanaşamazlar diye düşünüyorum. çok daha kullanışlı ve akıcı bir cihaz. bu cihazları bilmiyorum bunlar da iyidir tabi alan, olan arkadaşlar var ise yorum bekliyoruz.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cvp: Android Box Tv Tavsiye

clearidas' Alıntı:
bu cihazlar hakkında pek bilgim yok ama birkaç aydır xiaomi mi box kullanıyorum. ram ı burdaki cihaz kadar iyi dğeil ama eminim performans olarak hiç bir fark yoktur. bir kaç tane ram i daha fazla tv box deneme şansım oldu hiçbir şekilde mi box un yanına yanaşamazlar diye düşünüyorum. çok daha kullanışlı ve akıcı bir cihaz. bu cihazları bilmiyorum bunlar da iyidir tabi alan, olan arkadaşlar var ise yorum bekliyoruz.

Hocam ram ve depo kapasiteside önemli tabi ama asıl önemli olan CPU yani işlemci , güçlü bir işlemci varsa 2gb ram 16gb depolama bile yeri gelir yeterli olur. Tavsiye olarak verdiğim bu 2 cihazın işlemcileri çok iyidir. Tabi çok daha iyi özellikli cihazlarda var , benim önerdiklerim f/p ürünüdür , hatta orta seviyenin bir tık üstü ürünlerdir. 

Senin cihazın işlemcisi ne hocam ?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
hocam ürün özellikleri şu şekilde . paylaştığınız cihazların fiyatı nedir ?

[font=Geneva, Tahoma, Verdana, sans-serif]Ürün Özellikleri
  • Boyut: 101 x 101 x 19.5 mm
  • Ağırlık: 176.5g (+/- 1g)
  • Çözünürlük: 4K 60fps
  • İşlemci: Quad-core Cortex-A53 2.0GHz
  • GPU: Mali 450 750MHz
  • RAM: 2GB DDR3
  • Flash: 8GB eMMC
  • Sistem: Android TV 6.0
  • Bağlantı
    • Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Dual-band Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
    • Bluetooth: Bluetooth 4.0/3.0
    • HDMI: HDMI 2.0a
    • USB: USB 2.0
    • AV: SPDIF Out / 3.5mm audio output

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cvp: Android Box Tv Tavsiye

clearidas' Alıntı:
hocam ürün özellikleri şu şekilde . paylaştığınız cihazların fiyatı nedir ?

[font=Geneva, Tahoma, Verdana, sans-serif]Ürün Özellikleri
  • Boyut: 101 x 101 x 19.5 mm
  • Ağırlık: 176.5g (+/- 1g)
  • Çözünürlük: 4K 60fps
  • İşlemci: Quad-core Cortex-A53 2.0GHz
  • GPU: Mali 450 750MHz
  • RAM: 2GB DDR3
  • Flash: 8GB eMMC
  • Sistem: Android TV 6.0
  • Bağlantı
    • Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Dual-band Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
    • Bluetooth: Bluetooth 4.0/3.0
    • HDMI: HDMI 2.0a
    • USB: USB 2.0
    • AV: SPDIF Out / 3.5mm audio output

AliExpress

MX10 = 240 TL Ücretsiz Kargo
TX92 = 294 TL Ücretsiz Kargo

Şuan fiyatlar bu , doların inişi çıkışı ile değişebilir.

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Kendi kullandığım ve memnun olduğum zidoo x9s modelini tavsiye ederim.

M Çevrimdışı

mgk19 

Aktif Üye
31 Mar 2018
51
37
Aliexpress üzerinden csa96 ve k99 model tv box ları takip ediyorum .Ram,işlemci,ekran kartı olarak gayet iyi görünüyorlar.Android oyun makinaları kısaca.fiyatları 550-600 tl civarlarında ama.işlemci 6 core rk3399 ,ram 4gb ddr3,ekran kartı mali t860 olarak geçiyor.inceleme videolarından üst seri cihaz olarak bahsediyorlar.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Arkadaşlar merhaba ,öncelikle şunu söylüyeyim teknolojiden pek anlamam ama sayenizde anlamaya çalışıyorum.Bu forumda konusu sık sık geçiyor ama ben tam olarak ne işe yaradığını bilmediğim bu android tv box ın ne işe yaradığını bana anlatabilirmisiniz. Anladığım kadarıyla TV yi smart özellikli bir TV haline getirmekten başka marifetleride var bu kutucuğun.
Şu anda biliyorum ki dertsiz başıma dert açıyorum ama hele bir öğrenelim bakalım , sonrası Allah kerim :hoba1
Ado üstad istirahatteyken ben de bunu öğrenmiş olayım.

şimdiden teşekkürler

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Arkadaşlar merhaba ,öncelikle şunu söylüyeyim teknolojiden pek anlamam ama sayenizde anlamaya çalışıyorum.Bu forumda konusu sık sık geçiyor ama ben tam olarak ne işe yaradığını bilmediğim bu android tv box ın ne işe yaradığını bana anlatabilirmisiniz. Anladığım kadarıyla TV yi smart özellikli bir TV haline getirmekten başka marifetleride var bu kutucuğun.
Şu anda biliyorum ki dertsiz başıma dert açıyorum ama hele bir öğrenelim bakalım , sonrası Allah kerim :hoba1

şimdiden teşekkürler
Hocam merhaba. Aslında kısaca özetlemişsiniz smartsız tvyi smartlı yapıyor . Tvye can getiriyor ama güzel bir tv box çoğu smartlı tvnin smartından çok daha performanslı çalışıyor. Tv boxa geçtiğiniz de bir nevi tablet veya cep telefonu gibi kullanabiliyorsunuz tvnizi. Bazı modellerinde uydu girişi de oluyor benim kullandığım sadece internet bağlantısı olan bir cihaz ( uydu girişi olanlardan birkaçını denedim ve arayüzü ve performansı hoşuma gitmedi) . İsminden anlaşılayacağı gibi android işletim sistemi kullanıyor kullanması kolay alışagelmiş bir cihaz. play storeden istediğmizi indirip istediğimiz programı kullanabiliyoruz kodi , youtube, netflix vb. aklınıza gelebilcek bütün uygulamalar. oyun kumandası bağlayıp playsoteredeki oyunları oynıyabilirsiniz (sadece kumanda ile oynanan oyunlar da var).

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50

şimdiden teşekkürler
Sizin de dediğiniz gibi tv ye smart özelliği katıyor. Alacağınız modele göre iptv, puhu tv vb, netflix lisanslı alırsanız 4k netflix izleme imkanı, lisanssız alırsanız hd oluyor netflix. Hdd den, nas tan, modeme bağlı hdd den film dizi izleme imkanı. Filmleri afişleme, internet radyosu vb birçok özellik var.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Mevcutta tv smart ise buna gerek yokmu? Veya smarttan bunun ne ekstrası var ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt