Android Box Tv Performans Sıralaması 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
"Hız Testi" bu testi İzmir/Ankara/İst. filan yaparsanız doğru bir netice vereremiyor! veya hep yüksek çıkıyor haliyle!

Ama dışarıyla işiniz yoksa veya Server uzakta/dışarda v.s değilse yine sorun çıkmaz ama uzak olunca Hız durumları da
düşüyor!

Netice de net üzerinden dünyanın belki de bir çok yerine bağlanılıyor ve hız durumu burada ciddi önem taşıyor+

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
android box tv nedir ?
Arkadaşım en basitinden söyleyeyim , smart olmayan tv'ye smart özelliği ekliyorsun gibi düşün ? yada Android telefonun var diyelim , işte onun tv ekranında olduğunu düşün ? yani Android bir tv ekranın var gibi. Burada ne yapabilirsin ? Uygulama indirebilirsin , oyun oynayabilirsin , internete girebilirsin , medya oynatıcı olarak kullanabilirsin 4K UHD - FHD içeriklerini izleyebilirsin. Digiturk Play , Netflix , Tivibu Go , Turkcell Tv+ tarzı platformları kolay bir şekilde Tv'den izleyebilirsin. En önemlisi basit ve pratik bir şekilde IpTv kullanabilirsin ? ve daha bir çok şey , koca bir derya deniz.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Arkadaşım en basitinden söyleyeyim , smart olmayan tv'ye smart özelliği ekliyorsun gibi düşün ? yada Android telefonun var diyelim , işte onun tv ekranında olduğunu düşün ? yani Android bir tv ekranın var gibi. Burada ne yapabilirsin ? Uygulama indirebilirsin , oyun oynayabilirsin , internete girebilirsin , medya oynatıcı olarak kullanabilirsin 4K UHD - FHD içeriklerini izleyebilirsin. Digiturk Play , Netflix , Tivibu Go , Turkcell Tv+ tarzı platformları kolay bir şekilde Tv'den izleyebilirsin. En önemlisi basit ve pratik bir şekilde IpTv kullanabilirsin ? ve daha bir çok şey , koca bir derya deniz.
bu söyledıklerınızden anladığım kadarıyla akıllı tv olan ıçin gereksiz bir araç.yani benım tv akıllı olduğu için tv ekranını rahatlıkla bağlayabiliyorum..doğrumu a nladım :) yani extra başka avantajları varmı.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
bu söyledıklerınızden anladığım kadarıyla akıllı tv olan ıçin gereksiz bir araç.yani benım tv akıllı olduğu için tv ekranını rahatlıkla bağlayabiliyorum..doğrumu a nladım :sirit yani extra başka avantajları varmı.
Onuda kısaca yanıtlayayım arkadaşım , Smart Tv'de yapacakların kısıtlıdır , her uygulamayı bulamayabilirsin ve en önemlisi verimlilik , devamlılık , stabil çalışma gibi durumlarda asla bir Tv Box olamaz.
Örnek verecek olursam , benim ücretli bir IpTv üyeliğim var. Şimdi ben satıcıdan aldığım serverımı Smart Tv'den izlemek istediğimde donma , takılma gibi durumlarla karşılaşıyorum , bazen öyle bir oluyo ki tutturdumu devamlı takılıyor. Pc'den izlemeye kalktığımdada aynı durumları yaşadım , ne zaman Tv Box'a geçtim işte o zaman rahatladım. Server'ı satın aldığım kişinin önerdiği Andorid uygulaması ile Tv Box'dan yayınları izlemeye başladım sorunlarım çözüldü. Hiç mi sorun yaşanmıyor elbet oluyor ama fazla rahatsız etmeyecek kadar.

Tv Box alınmaya niyetlendiğinde her zaman şu baz alınmalıdır. Ne için kullanacağım ? Kendimden örnek vereyim ben sadece IpTv yayınlarını izlemek için kullanıyorum , sadece hafta sonları açarım ? IpTv için kullanacak olan arkadaşlarada her zaman söylüyorum 1gb ram 8gb rom bir cihaz rahatlıkla iş görüyor. Ama bakın bunu sadece ücretli server satın alan ve sadece bunun için kullanacak kişilere tavsiye ediyorum. Yoksa sadece bir Netflix demeniz bile olayların akışını değiştirebilir ?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Onuda kısaca yanıtlayayım arkadaşım , Smart Tv'de yapacakların kısıtlıdır , her uygulamayı bulamayabilirsin ve en önemlisi verimlilik , devamlılık , stabil çalışma gibi durumlarda asla bir Tv Box olamaz.
Örnek verecek olursam , benim ücretli bir IpTv üyeliğim var. Şimdi ben satıcıdan aldığım serverımı Smart Tv'den izlemek istediğimde donma , takılma gibi durumlarla karşılaşıyorum , bazen öyle bir oluyo ki tutturdumu devamlı takılıyor. Pc'den izlemeye kalktığımdada aynı durumları yaşadım , ne zaman Tv Box'a geçtim işte o zaman rahatladım. Server'ı satın aldığım kişinin önerdiği Andorid uygulaması ile Tv Box'dan yayınları izlemeye başladım sorunlarım çözüldü. Hiç mi sorun yaşanmıyor elbet oluyor ama fazla rahatsız etmeyecek kadar.

Tv Box alınmaya niyetlendiğinde her zaman şu baz alınmalıdır. Ne için kullanacağım ? Kendimden örnek vereyim ben sadece IpTv yayınlarını izlemek için kullanıyorum , sadece hafta sonları açarım ? IpTv için kullanacak olan arkadaşlarada her zaman söylüyorum 1gb ram 8gb rom bir cihaz rahatlıkla iş görüyor. Ama bakın bunu sadece ücretli server satın alan ve sadece bunun için kullanacak kişilere tavsiye ediyorum. Yoksa sadece bir Netflix demeniz bile olayların akışını değiştirebilir ?
iptv yayınlarında donma sorunu bununla mı çözülüyor.garantisi varmı ?
başka ne işe yarıyor ve nasıl satın alınıyor ?bu normal uydu cihzı gibi birşey mı?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
iptv yayınlarında donma sorunu bununla mı çözülüyor.garantisi varmı ?
başka ne işe yarıyor ve nasıl satın alınıyor ?bu normal uydu cihzı gibi birşey mı?
Tv Box alınca IpTv'de donma , takılma sorunları kesin kalkacak diye birşey yok. IpTv yayınında donma sorununun bir çok nedeni olabilir. Sadece Tv Box'ın IpTv kullanımında en stabil cihaz olduğunu düşünüyorum. IpTv başlığındaki diğer konularımızı incelersen daha ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsin ?

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Beelink GS1 almıştım birkaç ay önce, baya iyi bir cihaz almışım meğerse, 6K ne ola ki ? ?

U Çevrimdışı

ugurakbas06

Yeni Üye
6 May 2019
4
26
amazon fire tv stick basic edition da netflixte videoların kalitesi nedir acaba 1080 p de izleyebilirmiyim ? Listede neden yok :/

B Çevrimdışı

bahri77

Yeni Üye
15 Haz 2019
18
42
bende de Mİ 3 var ilk çıktığı tarihten beri kullanıyorum.
iyi yanları güncellemeleri hızlı alması ,
Android olduğu için bence alışması kolay,
kumandası çok kullanışlı ,
APK kabul ediyor,
usb bağlantısı iyi çalışıyor , hem hızlı hem kopma yok.

kötü yanları ;
android olduğundan ara ara restart istiyor,
hafıza biraz daha fazla olabilirdi,
kendi uygulama mağazasında daha fazla seçenek olabilirdi,
web browser kısmı iyi değil ,
tek usb yetmiyor ,

genel olarak youtube, iptv, netflix HD işini rahat görüyor..
fazlası için biraz uğraştırıyor..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
en son aldığım cihaz şudur

X96H
kimin ürettiği belli değil her zamanki gibi,ucuz sayılır,performansı da fena değil("Gaming" de bilmiyorum ne halt ediyor!)

AMLogic ler den bıktım gari,en son Kral mral diye bir kaç cihaz çıktı ama bana göre osuruk dan Kral bunlar yaw
Beelink GT-King den bahsediyorum,aldım ve sattım!
922 lerin de hemen hepsini aldım kullandım ve sattım! tek artıları çok hızlı olmaları!

Resim kalitesi hala vasat(bana göre)!

Niye?
yaw herifler giidp adam gibi GPU koymuyorlar ucuz yollu "Mali" nin en alt/orta versiyonları takıyorlar!

RK3399 hala alemin Kralı gibi yaw;resim kalitesi için ama destek sıfır yazılım geliştirme v.s tam rezalet v.s

Mali en son G31/32 v.s bunlar da hikaye,gıdım ilerleme yok bu konuda $ 30/100 arasındaki cihazların neredeyse
hepsi aynı resmi verebiliyor!

RK3399 ise en iyisi! ama bunların Box ları da yazılım konusunda osuruk olunca,tek başına resim kalitesi de yetemiyor!
++

Yukarıda ki en son aldığım Box ı ise sadece ve sadece resim kalitesini test etmek için aldım;Mali-T720 var ve çok iyi
3399 lardan belki bir tık geri ama diğer tüm piyasa işi Box lar dan daha iyi!

CPU ile karıştırmayın ltf! AML o konuda iyi ama resim kalitesin de bu kullandığı alt seri GPU lar sebebiyle
çok güzel resim veremiyor!

Bir de hiç kullanmadığım "Allwinner" chipset leri denemek için aldım,açıkçası bana fena gelmedi ama Gamer için uygun olmadığını
yabancı yerlerdne hep okuyorum,ancak GPU 720 olunca(3399 lar da ise 860 vardır!)açıkçası bu fark ettirdi kendisini

Allwinner H6 genel de uzak durulan chip ama sizin ne yapacağınıza bağlıdır! benim aldığım sanırım bir alt serisi de olabilir
H603 diye geçiyor,GPU ise 720 olduğu için tercih ettim ve hiç yanılmadım,resim beni güzel kesti,ısınma oluyor deniyor
Allwinner lar için ama bunu henüz hissetmedim,ancak AML lere göre daha yüksek ısıya çıkıyor bu işlemci,hiç takılma filan olmadı
işkence testinde!

Şimdiler de bir AML 922 modası esiyor(en son version bu sayılır) ama bana göre boşuna gaz veriliyor(yabancı forumlar dan bahsediyorum!)

Ben çoğuna üyeyim,ama çakal Çin liler "normal üye" gibi girip de gazı verince millet aynen yiyor!

Bu çakalların bir de Youtube da güyya inceleme yapan uzantıları vardır(bunlara beleş Box gönderiliyor!)
kısaca adam gibi "tarafsız" Box incelemesi yoktur! yerli forumları zaten iteledim gitti;benzer durum buralarda da
vardır,sahibinden.com gibi yerler de olan satıcılar da hikaye v.s

Geriye bir tek siz kalıyorsunuz,alıp göreceksiniz ne mal olduğunu!

Allwinner hiç kullanmadım ama bana fena gelmedi,Hız da sorun yaşamadım(Gaming olayını ise bilmiyorum işim olmadığı için)
Gamer ları belki de bu cihaz bozabilir!

Sıkıntılı çalışan(çoğu cihaz da)IPTV programları sorunsuz çalışıyor ben de(2 tane Server yükledim ayrı ayrı ve sorun yoktur)
>Germany Player
>Perfect Player

Cihaz ROOT lu ama nasıl root edilmiş bilemiyorum zira bazı Apk.leri PC ye indirip oradan USB-flash yazıyorum sonra Box a
takıyorum bazılarını yüklemiyor,çoğunu yüklüyor ama örneğin "MX Player PRO" yu bir türlü yüklüyemedim!
Veya KODI yi indirdim sitesinden USB ye atıp denedim onuda yüklemedi!(GooglePlayStore dan ise yüklüyor Kodi yi)

Filelinked/Aptoide gibi siteler den ise yine yüklüyor örneğin Kodi leri!

Bu olay geçmişte onlarca Box kullandım;ROOT lu olan ve hiç başıma gelmemişti! netice de bir şekilde bir yerden yüklüyorum
sıkıntı olmuyor ve GooglePStore den yine yüklüyor...

Üretici belli değil,zaten herifler muhatap da olmuyor! ben bunu elden aldım 375 kağıda(4/64 Gb lık modeli)bu da yakın da
yolcu her zaman ki gibi:hoba1

Not;bu işi bilmiyorsanız sakın gidip de absürt rakamlar verip Box filan almayın ltf!
IPTV içinse gidip en dandik Box ı alın,Prof.Box cı iseniz,kafanıza göre takılın,zaten lafım size değildir

Nasıl ki TV için sakın absürt rakama panel filan almayın diyorum,bu lafım BOX lar içinde aynen geçerlidir!

yaw iyi bir şey alayım o zaman derseniz tek adres NVidia SHIELD olur o zaman:ok

Mi Box filan da hikaye,bu zaten sertifikalı olduğu için NetFlix de 4k destekli işinizi görür,herifler en alt seri
H/W den kırka kırpa ve ederinden de yüksek fiyata bunu satıyorlar! örneğin ülen neden "Ethernet port" yok?
USB 3.0 yok Type-C yok v.s

++

Prof lar içinse her zamanki gibi,bu Box lar hikaye kardeşim
SBC alacaksınız,ben henüz oraya Transfer olmadı ama yakında geçiyorum,ama bir tane de Shield alıp çakacağım sonunda
paraya kıyarsam!

SBC için yeterli bilgiye sahip arkadaşların burada olduğunu sanıyorum veya biliyorum diyorum
Forumu olan veya bir şekil de destek alınan yer varsa bu cihazlar bence çok gözde!

"KHADAS" bence bunu izleyin derim size,şu anda global pazarda herifler bir numara gibi(BOX olayın da düşünün bu cihazı)
ama prof.kullanım da bu işte PC gibi kullanılan ve çok üst düzey ama çok pahalı SBC ler de var tabiki,ben bunlardan
bahsetmiyorum!

Khadas hızlı ve iyi geliyor piyasaya,girin sitesine heriflerin neler yaptığını inceleyin,örneğin kullandıkları PCB ve tüm elemanlar v.s
tablo gibi dizilmiş çok kaliteli ve hemen fark ediliyor,bizim Box lar ise tam osuruk kalite yaw

$ 150 civarı fiyatları var
Linux/Armbian/ColeElec v.s v.s sistemlerle çalışıyor ama isterseniz AndroidTV v.s oluyor,yani salt bir Box gibi de kullanılıyor!

Bunları üretenler,bu işe kafa yorup da kaliteli resim ve PC gibi çalışan veya daha üst seviye kullanımlara olanak sağlayan
ve işin de bizatihi üretim/yazılım safhasın da olan tipler,hani şu bildiğimiz klasik-uyanık Çin li tipler gibi değil herifler yaw

eski serileri(AML905/912 leri filan geçin,bence bunlar hikaye gibi geliyor bana)922/311 serilerine bakın,benim kafam karıştı
bunlardan,hiç kullanmadım ve bilmiyorum ama çok yakında bunlardan bir tane alıyorum

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Herkeze Merabalar Lcd ekran eski tip tv var ve teyzem gil buna internet istiyor benimde aklıma andorid box geldi sadece internete erişim sağlanmak amacıyla hangisini tavsiye ederseniz dün youtubede bir video izledim ama tam açıklayıcı değil maalesef bide bunlarda Türksat arapsat izlenirmi? Tvde 2 HDMI giriş var benim fikrim ana uydu kalsın internet işi olduğu vakit andorid box kullanılsın.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Yeni satın aldığım ama henüz elime geçmeyen Android TV Box ım şudur; UGOOS AM6 PRo (RAM4Gb+ROM32Gb)

Adaylarım arasın da bulunan ve epeyi eski zamanlar dan bildiğim ve gerek donanım gerekse de yazılım destekleri
konusun da iyi biliğim ve de güvendiğim bir ana üretici dir,diğerşeri ya da çoğu gibi fason mal yaptıran bir
üretici değildir!

Pahalıdır biraz malları ama hem muhatap bulursunuz hemde bu üreticiye yazılım desteği sunan bazı dışarıdan
"Custom-ROM" yapan kişilere sahiptir! kaldı ki kendi yazılımları da yeterlidir ve "OTA" desteği vardır,boşuna
firmware varmı-yokmu flan diye aranmaya gerek yoktur!.... internet üzerin de güncel hale gelir cihaz

Ben genel de Çin getiriyorum ama Temmuz dan itibaren Çin den gelen bu tip mallara Gümrük vergisi
%40 uygulanıyor artık(eski den %20 idi) ayrıca eskiden,bazen atlıyorlardı ve eve kadar beleşe geliyordu
ama artık yemiyorlar,düşük faturayı ise hiç yemiyorlar artık!

Çok yeni Air-mouse almıştım Çin den eve kadar da geldi ama herifler normal fiyatın dan bile yüksek bir rakam dan
Gümrük vergisi almışlar $ 9 doları demek ki çok düşük bulmuşlar,ülen bunun fiyatı bu yaw:haha

++

Bu defa Çin den almadım,TR de den n11 üzerin den bir firma dan aldım,fiyat 1.2 kağıt,Çin fiyatı ile aynı!
ya satamadılar ya da başka bir şey var ama satıcı sağlam,1.6 dan 1.2 ye indirmişler! Çin den getirseydim
maliyetim en az 1.2 olurdu,1/2 ay da bekle sonra Gümrük tantanası filen derken bu fiyata olması tam işime
geldi,yoksa getirmeyi kesinlikle düşüyordum son 3/4 aydır

Bazı yabancı kullanıcılar da buldum,bir tane de RUS var yazılım desteği veren onu da buldum,cihaza
prof.destek vermesi bunların çok önemli,dandik cihazlara vermiyorlar çünkü

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Merhabalar, Mi Box S'de HDR desteği var mı? Varsa HDR kaç? Harici hdd den bluray (50-60 gb) oynatırken usb 2.0 yeterli olur mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri