Android Box Tv Performans Sıralaması 2021

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Bana da sonunda mi box aldıracaksınız :))
:kiskis aklımda bile yoktu, Apple TV 4 ile musmutluydum taki bu foruma girmeye başlayana kadar :gul Daha yeni kurdum, inceleme fırsatım olmadı ama görüntü kalitesi gerçekten güzel.
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın :ok yurt dışından gelecekti dimi cihaz yanlış hatırlamıyosam ?
Evet Hocam Gearbest ten geldi, teşekkür ederim :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
:kiskis aklımda bile yoktu, Apple TV 4 ile musmutluydum taki bu foruma girmeye başlayana kadar :gul Daha yeni kurdum, inceleme fırsatım olmadı ama görüntü kalitesi gerçekten güzel.

Evet Hocam Gearbest ten geldi, teşekkür ederim :ok
Hatırladım :ok gümrük vergisi çıktı mı hocam ? Pakete düşük fiyat yazdırın demiştim size galiba satıcı kabul etmişmiydi ?

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Netflix ve Youtube'da 4K istiyosan al tabiki hocam :ok o kadarda önemli değil diyorsan ve yurt dışından alırım diyorsan bütçeni söyle tavsiye yapalım sana :ok
Hocam aslında karar verdim. Mi boxı ethernet girişinin olmamasından dolayı aslında elemiştim. 16 megabitlik internetim olduğu için ethernet ile maksimum verim almak istiyordum. Bunu wi fi güçlendirici ile çözeceğim. Zaten wi fi güçlendirici almam gerekiyordu mi boxta bahanesi olacak. Yurt dışından ürün almaya pek sıcak bakamıyorum. Şimdilik mi box doğru tercih gibi duruyor. Olurda kafam yine karışırsa sizlerin sayesinde yeni rota belirleriz.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Hocam aslında karar verdim. Mi boxı ethernet girişinin olmamasından dolayı aslında elemiştim. 16 megabitlik internetim olduğu için ethernet ile maksimum verim almak istiyordum. Bunu wi fi güçlendirici ile çözeceğim. Zaten wi fi güçlendirici almam gerekiyordu mi boxta bahanesi olacak. Yurt dışından ürün almaya pek sıcak bakamıyorum. Şimdilik mi box doğru tercih gibi duruyor. Olurda kafam yine karışırsa sizlerin sayesinde yeni rota belirleriz.
Sorunun ilacı burda :kiskis , buda yolda geliyor :ok USB çoklayıcıyla gayet güzel çalışıyormuş, Mouse+USB Ethernet

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Beeling GT1 Ultimate cihazı da 8,5 aylık bir kullanım dan sonra yolcu ettim:bye

Yenisi de yolda!
Bu cihaz geliyor>>

Salı günü sipariş verdim,Çarşamba günü sevkedilmiş! ARAMEX Hızlı Kargo ile getiriyorum bir aksilik olmazsa
sanırım P.tes/Salı cihaz elime geçer

Rockchip RK3399 yeni nesil bir işlemci sistemi,özellikle "resim kalitesi" çok iyi deniyor(ben henüz görmedim)
zaten ilk kriterim de budur gerisi bana bonus olur!
RAM bu cihazlar da 4Gb oluyor artısı nedir göreceğiz,son iki yıldır RAM3Gb kullanıyordum
ROM la işim olmaz hiç bir şey yüklemem ben olan bazı uygulamaları da silerim!

Cihazı beğenirsem kalıcı olur beğenmezsem aynen şut,her zaman ki gibi:hoba1

Ben normal de ext.HDD sürekli kullandığım için bu cihazlar da ki resim kalitesi benim açımdan çok ciddi
önemli dir! dolayısıyla bir yandan da sürekli elimde 1 veya 2 tane de Bluray oluyor! çünkü bunların resim kaliteleri
TVBox lar da olamıyor!! Himedia/Zappiti/Zidoo/NVidia v.s hepsini denedim biliyorum,Bluray ler daha iyi:ok

En son Sony S-7200 aldım bu tam süper çıktı,ciddi şaşırdım doğrusu daha önce 3 tane farklı ve üst düzey
Sony BD kullandım ama 7200 gibisini görmedim!

Şimdilik HDD yi ben Sony den izleyeceğim TVBox ı ise arada diğer işler ve film izlemek için kullanacağım++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Birde şöyle bir bilgi vermek istiyorum;işin tam tekniğini bilmiyorum fazla da bir merak etmiyorum ama yine de paylaşayım sizlerle

Box lar için ben sadece yabancı forumları takip ederim ve geçenler de bir site de test sonuçları gördüm(x bir markanın Box idi)
hem Ethernet hem de WiFi den test ediyorlar,genel de bildiğimiz Ethernet daha hızlıdır şeklin de olurdu

Örnek;adamın test ettiği cihazı kendi 200Mb lık net tarifesin den ölçüyor Ethernet 160Mb çıkarken WiFi 195Mb çıkıyor!

Ben de bunu okuyunca önce Ethernet den hız testi yaptım(tarifem SuperOnline 25Mb dir) 12Mb ortalama çıkıyor!
sonra WiFi den yaptım 19Mb gördüm!!! 22Mb gördüm ama 17/18Mb ler de gördüm gibi oldu bugün yine yaptım
19Mb gördüm az evvel ve Ethernet le max.12/12,5 görmekteyim!

Zaten son 1 aydır WiFi ile bağlıydım nete 5G ile!

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Birde şöyle bir bilgi vermek istiyorum;işin tam tekniğini bilmiyorum fazla da bir merak etmiyorum ama yine de paylaşayım sizlerle

Box lar için ben sadece yabancı forumları takip ederim ve geçenler de bir site de test sonuçları gördüm(x bir markanın Box idi)
hem Ethernet hem de WiFi den test ediyorlar,genel de bildiğimiz Ethernet daha hızlıdır şeklin de olurdu

Örnek;adamın test ettiği cihazı kendi 200Mb lık net tarifesin den ölçüyor Ethernet 160Mb çıkarken WiFi 195Mb çıkıyor!

Ben de bunu okuyunca önce Ethernet den hız testi yaptım(tarifem SuperOnline 25Mb dir) 12Mb ortalama çıkıyor!
sonra WiFi den yaptım 19Mb gördüm!!! 22Mb gördüm ama 17/18Mb ler de gördüm gibi oldu bugün yine yaptım
19Mb gördüm az evvel ve Ethernet le max.12/12,5 görmekteyim!

Zaten son 1 aydır WiFi ile bağlıydım nete 5G ile!
Can abi senin durum ile aynı değil ama usbden ethernete dönüştüren aygıtlar ile nete bağlanıldığında wifi den daha kötü performans gösteren adaptörler mevcut. Hatta 24 megabitlik internetten 1-2 megabit performansı veren 15 liralık adaptörler bile varmış. Sizin söylediğiniz ise benim için büyük süpriz oldu.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Benim hızım 35mbps , bendeki MXQ Pro cihazı wifi ile bağlandığımda 7-8mbps hız alıyor kablolu bağlantı yaptığımda 15-16mbps hız alıyor. Her hangi bir aparat yok kendi internet girişi var. Hız olarak neden 30'lara çıkmıyor pek anlamadım ama , büyük ihtimalle ram düşüklüğünden dolayı ( 1gb ) tam randıman alınamıyor hız olarak :alala gerçi kullanım amacım sadece IpTv olduğu için yeterli oluyor kablolu bağlantıdaki hız.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Sizi bilgilendireyim, Modem ile Mi Box arası uzak değilse yukardaki USB to Network e gerek kalmayacak. Benim hat 50 Mbps, Mi BOX hız testi 49 Mbps çıktı. Yalnız benim modem ile Mi Box arası 1 Metre. Alacak olursanız test etmeden USB Network almayın.

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Sizi bilgilendireyim, Modem ile Mi Box arası uzak değilse yukardaki USB to Network e gerek kalmayacak. Benim hat 50 Mbps, Mi BOX hız testi 49 Mbps çıktı. Yalnız benim modem ile Mi Box arası 1 Metre. Alacak olursanız test etmeden USB Network almayın.
Aynen dediğiniz gibi düşünüyorum. Adaptör en son çare olacak benim için. Önce şu anki haliyle deneyeceğim, baktım olmuyor wifi güçlendirici zaten alacaktım, onunla denerim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Yukarıda bahsettiğim durumu USA/Canada/Avrupa için yazdım ve kendim de zaten yaklaşık böyle neticeler buldum,enteresan geldi bana:ara

Eskiden Box alırken açıkçası,işin bu kısmına hiç bakmazdım! herifler test edip Ethernet şöyle WiFi böyle diye çeşitli tablolar verirlerken
ben bunları atlardım! zaten kendim de kafa dan direk Ethernet bağladığım için bir sorun olmaz derdim ama işin teknik kısmı aslında
böyle değilmiş bunu öğrendim artık:clap

1-Box ların kesinlikle hem Ethernet hem de WiFi performansları çok farklı çıkıyor!

>>"Ethernet daha hızlıdır" kuralı işlemiyor burada!

2-Bazı Box lar WiFi ile çok kötü,Ethernet ile fena değil veya çok iyi ama WiFi de kötü

3-Eski Box lar bu konuda WiFi olarak daha da kötüler! bunların Ethernetleri tam verirken WiFi leri rezalet olabiliyor!

4-Son 2 yıldır dikkat ederseniz çoğu Box dan Anten çubukları da kalktı! bu iyimi oldumu kötümü oldu bilmiyorum
bilen birisi bunu açıklasın,benim son aldıklarım hep antensiz çıktı! ama stabil/hızlı v.s bir WiFi de pek yakalıyamadım açıkçası
ancak bu son sattığım Beelink Ultimate WiFi olarak oldukça iyi iken Ethernet de berbat idi veya vasat diyelim ayıp olmasın:kiskis

5-Eskiden kullandığım Antenli Box lar da örneğin anten konumu bile önemliydi!!! sağa-sola eğip hız ayarlaması yapardım
veya Box ı da açık alanda bir yere koyardım v.s ama genel de hız iyi çıkmazdı,şimdi ki Box lar bu anlam da daha iyiler

Bu arada ya 12 ya da 13 Box kullandım son 4/5 senede! şimdi son aldığım yolda:mutlu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri