Android Box Aranılan / Kullanılan / Tavsiye Edilen Uygulama Paylaşım Konusu

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Merhaba Arkadaşlar,

İyi ki bi android box temin ettik ?

Forumun bu bölümüne geleceğim yoktu demek ki ?!!? ?? ? ?

Böyle bir paylaşım göremedim açıkçası.

Sota Sota 2nci sabit konu başlığı geliyor, hissediyorum ?

Aradığınız programları,
Kullandığınız programları, memnun kaldıklarınızı, kalmadıklarınızı; kısaca, tavsiyelerinizi bu konu altında paylaşabiliriz.

Ben başlayayım;

Arıyorum; android tv boxlarda çalışan, reklamsız youtube uygulaması arıyorum.
Cihazım, Mi Box S
İyi forumlar.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Player olarak iptv ve smart iptv uygulamalarını yükledim.

Kodi yi vaktiyle pc ye yüklemiştim, windows media center uygulaması mantığında bi şeydi. Çok kasıyodu pc yi. O dönemden altyapıda "yükleme" fikri saklı duruyor.

Media player için telefonda bende vlc kullanıyorum, android boxta yerleşik media oynatıcısı şu ana kadar işimi gördü. (Adını bilmiyorum)

Es file candır ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Kodi yi vaktiyle pc ye yüklemiştim, windows media center uygulaması mantığında bi şeydi. Çok kasıyodu pc yi. O dönemden altyapıda "yükleme" fikri saklı duruyor.

Media player için telefonda bende vlc kullanıyorum, android boxta yerleşik media oynatıcısı şu ana kadar işimi gördü. (Adını bilmiyorum)

Es file candır ?

ES File'ı Vestel telefonlardan biliyorum.
VLC ve Kodi'yi (eski ismiyle XBMC) PC'den biliyorum.
Aslında KODI, yani XBMC XBOX konsolu için geliştirilen bir uygulamaydı diye biliyorum.
XBMC = XBOX Media Center

Sonralarda bunu PC'ye getirdiler, MAC OS'a getirdiler, Linux'a getirdiler. Hatta Live CD olanı bile yapılmış.
Bir dönem film arşivi yapmış biri olarak bu programı kullanmak keyifliydi.
Film posterlerini kütüphanede görmek zevkliydi.
Şimdi aynı işi Netflix yapıyor. :krotey

O zaman Plazma veya LCD'miz yok. PC'de 19 inç monitörde takılıyoruz. :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
En iyi Player prof. gibi olan "MX Player" bir de bunun PRO olanı vardır;deneyin
Ben ücretli olanını kullanıyorum(15 TL dir)

Ancak AC3/DTS desteği hala yoktur!
bunun için de patchli versionları net de bulunuyor!

>>>

Cihazın "Root" lumudur?

MX Player,resim kalitesi KODI den biraz daha iyidir ama AC3/DTS dosyan varsa o zaman o içeriği
Kodi den açabilirsin!

Dahili "Media Player" lar genel de iyi olmaz!

VLC Player da kurabilirsin+bunla IPTV de izlersin!

Ancak IPTV için(örneğin ücretli kullanıyorsan) her IPTV programı uygun olamıyor! ona göre bir tane bulman gerekiyor
Her TV Box ile de uyumlu çalışamıyor bazı IPTV programları

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Telefonda ve tablette vanced youtube kullanıyorum. Sonuna kadar tavsiye ederim. Mi box un kumandasından mıdır bilemiyorum, tv box ta bu uygulamaya ısınamadım. Yerleşik youtube uygulaması desen reklam arasına video almaya başladı beri açasım gelmiyor o uygulamayı.

Var mı tecrübe sahibi ?

Tv box diye uygulama ile doldurmakta çok randıman vermez tahminim.
Wifi üzerinden dosya aktarımı yaptırabilen bi uygulama,
Youtube (reklamsız) uygulaması,
İptv için sağlıklı ve hızlı çalışan uygulama iş görür fazlasıyla. Ya da benim ihtiyaçlarım bu kadar ?

G Çevrimdışı

galata0185

Aktif Üye
1 Ağu 2019
52
40
Smart YouTube TV deneyebilirsin. Send Files To TV ile telefonda mi box a APK gönderebilirsin. aptoide alternatif market uygulaması stremio, kodi film dizi izlenebilir

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Smart YouTube TV deneyebilirsin. Send Files To TV ile telefonda mi box a APK gönderebilirsin. aptoide alternatif market uygulaması stremio, kodi film dizi izlenebilir
Smart youtube uygulamasını 2 kere denedim. Yükleniyor, açınca bir yükleme onayı çıkıyor, tamam diyorum. 0.....100 çubuğu geliyor, 0 da kalıyor. Yükleyemedim bi türlü.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510

Es file candır ?

Es file managerı kaldırın arka planda reklam sahtekarlığı yüzünden googleplay'den kaldırıldı.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Normal YT yanın da "Smart YouTube" de kullanıyorum,bunda reklam çıkmıyor!

Ancak yüklemek bende zor oldu,sonra bir şekil de yükledim,"Root"lu cihaz olsa bile bazı uygulamalar
istediğin yerden yüklenmiyor,bazen programları USB ye atıp oradan yüklüyorum ama Smart YT yi zor
yüklemiştim,bugün bir kaç saat izledim ve reklam hiç gelmedi!

Şu Çin li meşhur Uçak gurusu var "Sam Chui" valla herif zırt pırt oradan oraya ya FirstClass ya da BusinessClass
uçuyor bir izleyin anlarsınız,şu sıralar ben herifi izliyorum:clap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt