Anakartlarda Pas Problemi.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Selam Aklıma bir konu Takıldı şu özellikle Laptopların Anakartlarının Bordlarında Sık Sık Karşılaştığımız FİX Problemlerden Birisi Maalesef Paslanma Çok şükür ki firmalar buna uyandı yenileri artık paslanmaz olarak üretiliyor sorum şu Elimde Bir adet şuanda Sökülü Laptop Anakartı var ben bu anakarta Zarar Vermeden Bu Pası Diş Fırçası Yada X bişeyle Nasıl Giderebilirim.?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

dtb.jpg

Bazı Müşterilerimde Koray Ya anakart paslanmış ona nasıl çözüm buluruz Diyorlar? Bende genelde Abi riski işlem hiç yapmadım diyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben eski tüplü tvlerde 0 zımpara ile temizleyip,oje sürüyordum,ama burada olurmu bilemem :9

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aklımdan geçmedi değil denesemmi ?

Paslanma nerede peki? PCB üzerinde ise dikkatli olman lazım. Çok ince zımpara ile çok nazik davranmalısın.
Konnektörlerin lehim yerlerinde ise, onları alkolle temizlersin ancak. (Alkol barındıran temizleyicilerle, ama içeriğinde su olmamalı.)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Paslanma nerede peki? PCB üzerinde ise dikkatli olman lazım. Çok ince zımpara ile çok nazik davranmalısın.
Konnektörlerin lehim yerlerinde ise, onları alkolle temizlersin ancak. (Alkol barındıran temizleyicilerle, ama içeriğinde su olmamalı.)
Dostum dış portlarda resimde işaretledim zaten VGA usb girişlerinin o metal olan kısmı.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Kireç Çözücü Olmazmı diş fırçasıyla fırçalasam?
Kola desen daha mantıklı olurdu pası söküp atıyor en azından:haha1

[SUP]Kontak spreyi veya tiner ama hangisiydi unuttum şimdi yalan yok sentetikti sanırım bundan emin değilim tinerle temizlemiyorum ama temizleyen var[/SUP]

[SUP]ama ben kontak spreyi ile temizliyorum hiç birşey bulamassam kolanya ile temizliyorum kolanya ile temizlersem takmadan önce iyice kuruttugumdan[/SUP]
[SUP]emin oluyorum kolonya su bazlı oldugundan tavsiye etmiyorum acil durumlarda olabilir ancak[/SUP]

[SUP]numaralı devre fırcaları var onları kullan [/SUP]

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Kola desen daha mantıklı olurdu pası söküp atıyor en azından:haha1

[SUP]Kontak spreyi veya tiner ama hangisiydi unuttum şimdi yalan yok sentetikti sanırım bundan emin değilim tinerle temizlemiyorum ama temizleyen var[/SUP]

[SUP]ama ben kontak spreyi ile temizliyorum hiç birşey bulamassam kolanya ile temizliyorum kolanya ile temizlersem takmadan önce iyice kuruttugumdan[/SUP]
[SUP]emin oluyorum kolonya su bazlı oldugundan tavsiye etmiyorum acil durumlarda olabilir ancak[/SUP]

[SUP]numaralı devre fırcaları var onları kullan [/SUP]
Bakalım artık demin sordum bir kaç yere bu alkol olayını yok kimsede.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt