Amfi kolon çıkışları

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Kaynak (PC, Telefon, DVD, TV gibi) ile amfi arasındaki kablo sağlamsa, amfinin içindedir sorun hocam.
Onun için de açıp ölçüm yapmak, şişmiş kondansatör var mı bakmak gerekir.
Ben tecrübeli değilim, elektronik bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Amfinin marka modeli nedir?

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Kaynak (PC, Telefon, DVD, TV gibi) ile amfi arasındaki kablo sağlamsa, amfinin içindedir sorun hocam.
Onun için de açıp ölçüm yapmak, şişmiş kondansatör var mı bakmak gerekir.
Ben tecrübeli değilim, elektronik bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Amfinin marka modeli nedir?
Kabloda sıkıntı yok. Kendı amfimde kullandıgım kablo ile denedim. Kapağını söküp kondansatörleride kontrol ettim. Şişen yok ?
Bütün girişleride aynı sorun var. Kabloyu taktığım anda cızırtıdan başka birşey gelmiyor. Markası “ Bots”
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

image85d5da22d2c33d20.jpg

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Kabloda sıkıntı yok. Kendı amfimde kullandıgım kablo ile denedim. Kapağını söküp kondansatörleride kontrol ettim. Şişen yok ?
Bütün girişleride aynı sorun var. Kabloyu taktığım anda cızırtıdan başka birşey gelmiyor. Markası “ Bots”

Çin işi cihazlardan, bende de Osawa vardı. :sirit O zaman gerilim ve akımları kontrol etmek gerekir. :alala
İsterseniz kart resimlerini, üzerlerindeki entegre ve transistör resimlerini buraya atın, elektronikçi arkadaşlar yardımcı olsun. :bilmiyom

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
image9894133b736d81f3.jpg

Çin işi cihazlardan, bende de Osawa vardı. :sirit O zaman gerilim ve akımları kontrol etmek gerekir. :alala
İsterseniz kart resimlerini, üzerlerindeki entegre ve transistör resimlerini buraya atın, elektronikçi arkadaşlar yardımcı olsun. :bilmiyom
Çin mi japon mu bilemiyorum
Al yapabılırsen kullan dedi arladaş verdi.
Bırazdan resımlerı koyarım
Bu arada Logitech Z5500 nasıl sence
700₺ ?

Veya z906 ?

image23bcea8aa00a40d5.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Bu arada Logitech Z5500 nasıl sence
700₺ ?

Z5500 700 lira fena bir rakam değil. Tamir görmemişse, yamuğu yoksa düşünülebilir.
Digital decoder önemli değil diyorsan Creative Megaworks veya Gigaworks de kovalayabilirsin. Bir zamanlar 250-300 liraya bulunabiliyordu.

Z906 Z5500'ün biraz süslenmiş bir sürümü. Subwoofer, konsol ve giriş sayısı dışında değişen bir şey olmadı diye hatırlıyorum. Belki giriş sayısı aynı bile kalmış olabilir. Piyasası balon olan ürünler bunlar zaten. Ucuza temiz bulunduğunda düşünülebilir.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Z5500 700 lira fena bir rakam değil. Tamir görmemişse, yamuğu yoksa düşünülebilir.
Digital decoder önemli değil diyorsan Creative Megaworks veya Gigaworks de kovalayabilirsin. Bir zamanlar 250-300 liraya bulunabiliyordu.

Z906 Z5500'ün biraz süslenmiş bir sürümü. Subwoofer, konsol ve giriş sayısı dışında değişen bir şey olmadı diye hatırlıyorum. Belki giriş sayısı aynı bile kalmış olabilir. Piyasası balon olan ürünler bunlar zaten. Ucuza temiz bulunduğunda düşünülebilir.
Benim gördüğüm 5500 ün subwooferı biraz daha buyuk gibi.
Dediğin gibi iyi araştırmak lazım.

Kapasite metre ile kondansatörleri ölçebilirsiniz.
Onun haricinde amfinin besleme, doğrultma ve kaynak girişlerine bakın derim.
Sorun ya beslemede ya da kaynak girişi tarafındaki elemanlarda bence. (Sadece bir tahmin tabi.) :sirit
Bi elektrikçi görmesi gerekli diyetim. Konuyu kapatayım ??

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
veeee yine yeniden ben :hihi

allem ettim kallem ettim orayı söktüm burayı taktım ve amfiyi hallettim.
ama şimdide şöyle bir sorun var.. çıkışlarında bır sorun kalmadı fakat balans ayarını yukselttikçe aşırı derecede cırıtı oluyor.
düşürsem hoparlörlerden ses gelmiyor...

sorum şu ki;
bu cızırtı, hışırtı, vırıltı, hırıltı ( say say bitmez :) ) nasıl bir cozum bulabılrıım?
hani bir sprey varmıdır anakarta zarar vermeden temizleyebileceğim. ses cıkıslarına sıkabıleceğim. oksitleri öldürebileceğim.. gibi :) :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri