Amfi kolon çıkışları

catres 

Silver Üye
26 May 2018
859
93
36
Bugun arkadaşımdan kullanmadığı amfisini aldım ev için. Fakat kolon bağlantı çıkışları cızırtılı. Cızırtıdan başka ses gelmıyor. Bütün çıkışlar aynı. Sorun ne olabılır?
Umut Barış @Umut Barış fikrin var mı?

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,051
113
Kaynak (PC, Telefon, DVD, TV gibi) ile amfi arasındaki kablo sağlamsa, amfinin içindedir sorun hocam.
Onun için de açıp ölçüm yapmak, şişmiş kondansatör var mı bakmak gerekir.
Ben tecrübeli değilim, elektronik bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Amfinin marka modeli nedir?

catres 

Silver Üye
26 May 2018
859
93
36
Kaynak (PC, Telefon, DVD, TV gibi) ile amfi arasındaki kablo sağlamsa, amfinin içindedir sorun hocam.
Onun için de açıp ölçüm yapmak, şişmiş kondansatör var mı bakmak gerekir.
Ben tecrübeli değilim, elektronik bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Amfinin marka modeli nedir?
Kabloda sıkıntı yok. Kendı amfimde kullandıgım kablo ile denedim. Kapağını söküp kondansatörleride kontrol ettim. Şişen yok 😁
Bütün girişleride aynı sorun var. Kabloyu taktığım anda cızırtıdan başka birşey gelmiyor. Markası “ Bots”
Mesajınız Birleştirildi:

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,051
113
Kabloda sıkıntı yok. Kendı amfimde kullandıgım kablo ile denedim. Kapağını söküp kondansatörleride kontrol ettim. Şişen yok 😁
Bütün girişleride aynı sorun var. Kabloyu taktığım anda cızırtıdan başka birşey gelmiyor. Markası “ Bots”
Çin işi cihazlardan, bende de Osawa vardı. :sirit O zaman gerilim ve akımları kontrol etmek gerekir. :alala
İsterseniz kart resimlerini, üzerlerindeki entegre ve transistör resimlerini buraya atın, elektronikçi arkadaşlar yardımcı olsun. :bilmiyom

catres 

Silver Üye
26 May 2018
859
93
36

Mesajınız Birleştirildi:

Çin işi cihazlardan, bende de Osawa vardı. :sirit O zaman gerilim ve akımları kontrol etmek gerekir. :alala
İsterseniz kart resimlerini, üzerlerindeki entegre ve transistör resimlerini buraya atın, elektronikçi arkadaşlar yardımcı olsun. :bilmiyom
Çin mi japon mu bilemiyorum
Al yapabılırsen kullan dedi arladaş verdi.
Bırazdan resımlerı koyarım
Bu arada Logitech Z5500 nasıl sence
700₺ ?
Mesajınız Birleştirildi:

Veya z906 ?
Mesajınız Birleştirildi:

Son düzenleme:

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,051
113
Bu arada Logitech Z5500 nasıl sence
700₺ ?
Z5500 700 lira fena bir rakam değil. Tamir görmemişse, yamuğu yoksa düşünülebilir.
Digital decoder önemli değil diyorsan Creative Megaworks veya Gigaworks de kovalayabilirsin. Bir zamanlar 250-300 liraya bulunabiliyordu.

Z906 Z5500'ün biraz süslenmiş bir sürümü. Subwoofer, konsol ve giriş sayısı dışında değişen bir şey olmadı diye hatırlıyorum. Belki giriş sayısı aynı bile kalmış olabilir. Piyasası balon olan ürünler bunlar zaten. Ucuza temiz bulunduğunda düşünülebilir.

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,051
113
Nasıl anlayabılırız bunu acaba. 🤔
Kapasite metre ile kondansatörleri ölçebilirsiniz.
Onun haricinde amfinin besleme, doğrultma ve kaynak girişlerine bakın derim.
Sorun ya beslemede ya da kaynak girişi tarafındaki elemanlarda bence. (Sadece bir tahmin tabi.) :sirit

catres 

Silver Üye
26 May 2018
859
93
36
Z5500 700 lira fena bir rakam değil. Tamir görmemişse, yamuğu yoksa düşünülebilir.
Digital decoder önemli değil diyorsan Creative Megaworks veya Gigaworks de kovalayabilirsin. Bir zamanlar 250-300 liraya bulunabiliyordu.

Z906 Z5500'ün biraz süslenmiş bir sürümü. Subwoofer, konsol ve giriş sayısı dışında değişen bir şey olmadı diye hatırlıyorum. Belki giriş sayısı aynı bile kalmış olabilir. Piyasası balon olan ürünler bunlar zaten. Ucuza temiz bulunduğunda düşünülebilir.
Benim gördüğüm 5500 ün subwooferı biraz daha buyuk gibi.
Dediğin gibi iyi araştırmak lazım.
Mesajınız Birleştirildi:

Kapasite metre ile kondansatörleri ölçebilirsiniz.
Onun haricinde amfinin besleme, doğrultma ve kaynak girişlerine bakın derim.
Sorun ya beslemede ya da kaynak girişi tarafındaki elemanlarda bence. (Sadece bir tahmin tabi.) :sirit
Bi elektrikçi görmesi gerekli diyetim. Konuyu kapatayım 😄😄

Üst Alt