Amerika'dan gelen küçük ev aletleri şartel attırıyor!

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Arkadaşlar merhaba,

Amerika'dan gelen birkaç küçük ev eşyasını dönüştürücü il prize taktığımda şarteli attırıyor. Muhtemelen ABD'deki 110 volta göre üretilmiş cihazlar, bizde alırken bunu düşünemedik..

Acaba TR'de kullanmak için bir dönüştürücü var mıdır? 220 voltu 110 volta düşürecek bir dönüştürücü belki. İnternette bir takım ürünler var ama bilmediğim için güvenemiyorum.

Aşağıda ürün etiketlerini gönderiyorum.

WhatsApp-Image-2021-05-28-at-16.41.39.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-28-at-16.42.12.jpg

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
o alet sadece prizi o fişe uygun yapıyor... 220v indirilip 110v yapılmıyor... ondan sigorta atıyor... 110v çevirici...

evet bende fark ettim ama biraz geç oldu sanırım?
tavsiye edilen ürünlerde pek ucuzmuş, 3-4 tane alayım dursun :krotey yok mu daha ucuz yollu bir çözüm? şöyle ürünler var ama bilemedim..

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
110 voltluk cihaza 220v verildiyse arıza yapma olasılığı mevcut. edison efendini haltları zamanında 110volt dc ye göre şebeke çekildiği için ac akıma geçildiğinde mevcut hatları kullanmak için ac110 volt kullanılmış. edison zamanında çekilmiş bakır kablolar hala çalışır durumda

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Ustalar smart grill rezistansının değiştirilmesine ne dersiniz, Amerika 110 voltta 1800 watt olan cihaz burada çalıştırınca 7200 watt çeker sigortanın atması normal.

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cihazın içinde yanık kablo kısa devre olabilir
Çeviriciye takmadan içini açıp bakın kısa devre
Yanık sigorda vs olmasın yoksa cihaz çalışmaz çalışmaya bilir de
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

valla belki makine de bozulmuş olabilir bilmiyoruz şuanda..
Vidalarını sök içine bir bak yanık kopuk parça varsa tamir etmeden onarmadan kullanma yine sigorta atar

Moderatör tarafında düzenlendi:
BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
aldığım 4 cihazın en yüksek olanı 1800 Watt'lık tost makinesi.. Bunun için sanırım en az 2000W 'lık bir dönüştürücü almam lazım.
Ustalar smart grill rezidansının değiştirilmesine ne dersiniz Amerika 110 voltta 1800 watt olan cihaz burada çalıştırınca 7200 watt çeker sigortanın atması normal.
Hocam sıfır cihaz bir şeyini açıp değiştirmeden çözüm bulmak istiyorum mümkünse.. 4 adet cihaz var, tost makinesi 1800 watt, kahve makinesi 1650 watt, blender ile çırpıcı 500 watt in altında.. yalnız bu 7200 watt olayını anlamadım.

Aşağıdaki ürünü alacağım,

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mesajları okumadan yazıyorum dostlar anılarım canlandı çünkü.

Hey gidi 90 lı yıllarda başımızın derdiydi bu.

OSC sistemlerde dönüş yok zira devre kömür oluyor fakat eski trafolu sistemlerde primer veya ikaz sargısı içerisinde seramik sigorta olurdu.

Cihazı söktükten sonra trafoyu da söker, sargıları açar, sigortaya kadar ulaşır, değiştirir, yeniden sarar çalıştırırdık :)

Abi 120V diye de yazıyormuş :(

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Mesajları okumadan yazıyorum dostlar anılarım canlandı çünkü.

Hey gidi 90 lı yıllarda başımızın derdiydi bu.

OSC sistemlerde dönüş yok zira devre kömür oluyor fakat eski trafolu sistemlerde primer veya ikaz sargısı içerisinde seramik sigorta olurdu.

Cihazı söktükten sonra trafoyu da söker, sargıları açar, sigortaya kadar ulaşır, değiştirir, yeniden sarar çalıştırırdık :)

Abi 120V diye de yazıyormuş :(
Abi bakmadan taktik işte aklımıza gelmedi ki voltaj farklılığı..

bir önceki mesajımda ki dönüştürücü benim işimi görür mü onu söyleyin :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt