Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
amd-ryzen-7-2700-box.png

AMD Ryzen 7 2700 8 çekirdekli masaüstü bilgisayar işlemcisi, 1611 TL!
Kargo ücretsiz, 12 taksite varan ödeme seçenekleri mevcut.

Firma ile alışverişim oldu, ilgili bir firma. Fırsatı kaçırmayın.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
dolardan değil de amd bu seriyi yeni çıkardığı için pahalı idii. daha doğrusu amd bu işlemcileri ucuz çıkardı ama nedense türkiyede en az 100-300 dolar arası fiyat bindirilip satıldı. fiyat farkı bundandı..
en bariz olarak 1200 95 dolarken 2200g nin daha düşük işlemci olacağı söylenip yurt dışında gpu fazlası yüzünden 150 dolara alıcı bulurken türkiyede 1200 ile 2200g aynı fiyata satıldı.(750 tl)
yani distribütörler insafa geldi anlaşılan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
dolardan değil de amd bu seriyi yeni çıkardığı için pahalı idii. daha doğrusu amd bu işlemcileri ucuz çıkardı ama nedense türkiyede en az 100-300 dolar arası fiyat bindirilip satıldı. fiyat farkı bundandı..
en bariz olarak 1200 95 dolarken 2200g nin daha düşük işlemci olacağı söylenip yurt dışında gpu fazlası yüzünden 150 dolara alıcı bulurken türkiyede 1200 ile 2200g aynı fiyata satıldı.(750 tl)
yani distribütörler insafa geldi anlaşılan.

Bilmiyorum, vergisi + kârı + kur farkı derken fiyatlar kaç katına yükseliyor. :bilmiyom

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Zincirin en ucundaki kim? Tüketici.
Peki, tüketici bu işe razı mı? Evet (ya da ses çıkarmıyor).
tüketici malın önde gideni.
adam diyor ki zaten 1200 daha eski ve zayıf-neye göre kime göre o ayrı konu :) - hem 2200g daha ucuz.
ama anlamıyor ki 2200 ucuz değil 1200 ü pahalıya satıyorlar ve üstüne 2200g li sistemi insanlara düzüp veriyorlar. sonra bu sistemler drop yiyince amd ye sövüyoradamlar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
tüketici malın önde gideni.
adam diyor ki zaten 1200 daha eski ve zayıf-neye göre kime göre o ayrı konu :) - hem 2200g daha ucuz.
ama anlamıyor ki 2200 ucuz değil 1200 ü pahalıya satıyorlar ve üstüne 2200g li sistemi insanlara düzüp veriyorlar. sonra bu sistemler drop yiyince amd ye sövüyoradamlar

Bilmemekten kaynaklı maalesef.
Zamanında ben de kazık yedim malum OEM bilgisayar markalarından. :sirit
Şimdi evime giremezler orası ayrı. :hihi

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Bilmemekten kaynaklı maalesef.
Zamanında ben de kazık yedim malum OEM bilgisayar markalarından. :sirit
Şimdi evime giremezler orası ayrı. :hihi
şu meşhur pc hocası var ya onun forumuında. adam 200ge ile 1050 ti koymuş satıyor. ben de foruma yazdım. 200 ge dediğin işlemci 35 watlık çift çekirdekli bi işlemci. fansız tasarımlar için yapıldı.
sen bu işlemci ile 1050 ti nin nesini besleyeceksin?
bunu sordum.
adam -adam dedik artık- mesajımı silmiş, özele gelmiş diyor ki yazdığının konu ile alakası yok bi derdin varsa burdan yaz.
lan sen kimsin benim mesajımı silicek? sitenin sahibi isen de sahibisin bana ne? ben kime küfür etmişim? bi de özele gelmişsin. diye yazdım. tüm mesajlarımı sildim. üyeliğimi kapattım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
şu meşhur pc hocası var ya onun forumuında. adam 200ge ile 1050 ti koymuş satıyor. ben de foruma yazdım. 200 ge dediğin işlemci 35 watlık çift çekirdekli bi işlemci. fansız tasarımlar için yapıldı.
sen bu işlemci ile 1050 ti nin nesini besleyeceksin?
bunu sordum.
adam -adam dedik artık- mesajımı silmiş, özele gelmiş diyor ki yazdığının konu ile alakası yok bi derdin varsa burdan yaz.
lan sen kimsin benim mesajımı silicek? sitenin sahibi isen de sahibisin bana ne? ben kime küfür etmişim? bi de özele gelmişsin. diye yazdım. tüm mesajlarımı sildim. üyeliğimi kapattım.

Son birkaç senede türedi bu tür kanallar mı diyeyim, siteler mi diyeyim.
Biz de burada sistem tavsiyesi veriyoruz ama en azından darboğaz olmayacak tavsiyeler veriyoruz. :hihi

Bunun olmasında firmaların payı fazlası ile mevcut, onu söyleyeyim. Satıcı firmalar ayrı, üretici firmalar ayrı pay sahibi.
Hadi üretici reklamının derdinde, satıcı firmaların olmayacak konfigürasyonlarla sistem satması ne yazık ki işin kötü tarafını gösteriyor.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
hocam apu sınıfı fusionla çıkalı 10 sene oldu. 10 senedir hala bu işlemcilerin belli seviye kartlar üstü takılamayacağını anlatamadık. hala fps le iş çözüyorlar.
ya o videolarda düşük fps veriyor diye cpu sınıfını kötü görüyor adam.
arkadaş adam o kılıfa o gpu yu gömerken neleri götürüyor haberinb var mı diyorum. bön bön bakıyor. hadi 2200g yi anladım. ama 200ge nedir abi ya. 1050 ti ye o işlemci nasıl yetsin?
ben 2200g ye bile takmayın dedim. bakın drop yaşarsınız dedim. sonra millet başladı şikayete. sonra amd kötü oluyor. amd intele yetişemiyor diyor.
öyle sistem toplarsan tabii yetişemez ki.
aha şimdi bunu alan gider. a320 m k diye bi anakart alır.
ki adında meymenet yok. mk ne ya. liseli ergenlerin küfrü gibi :)
arkadaşa yazsam. 32 defa mı koyucan abi der :)o anakrt bu işlemcileri taşımaz diyoruz. hala millet deli gibi almaya çalışıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
hocam apu sınıfı fusionla çıkalı 10 sene oldu. 10 senedir hala bu işlemcilerin belli seviye kartlar üstü takılamayacağını anlatamadık. hala fps le iş çözüyorlar.
ya o videolarda düşük fps veriyor diye cpu sınıfını kötü görüyor adam.
arkadaş adam o kılıfa o gpu yu gömerken neleri götürüyor haberinb var mı diyorum. bön bön bakıyor. hadi 2200g yi anladım. ama 200ge nedir abi ya. 1050 ti ye o işlemci nasıl yetsin?
ben 2200g ye bile takmayın dedim. bakın drop yaşarsınız dedim. sonra millet başladı şikayete. sonra amd kötü oluyor. amd intele yetişemiyor diyor.
öyle sistem toplarsan tabii yetişemez ki.
aha şimdi bunu alan gider. a320 m k diye bi anakart alır.
ki adında meymenet yok. mk ne ya. liseli ergenlerin küfrü gibi :)
arkadaşa yazsam. 32 defa mı koyucan abi der :)o anakrt bu işlemcileri taşımaz diyoruz. hala millet deli gibi almaya çalışıyor.

Uygun fiyatlı hazır toplanmış sistemlerde fark ettiysen bazı bileşenler giriş seviyesi tutulur.
İşte orada ölçüyü kaçırırsan o sistemden hayır gelmez arkadaş.
İndirim yapmıyorsan elbette bazı bileşenlerden kısacaksın ama olacak bileşen var olmayacak bileşen var.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Uygun fiyatlı hazır toplanmış sistemlerde fark ettiysen bazı bileşenler giriş seviyesi tutulur.
İşte orada ölçüyü kaçırırsan o sistemden hayır gelmez arkadaş.
İndirim yapmıyorsan elbette bazı bileşenlerden kısacaksın ama olacak bileşen var olmayacak bileşen var.
kardeş tamam öyle yap. ama 2200g gibi bi işlemci içinde önbellek yok. pci express hatlarının yarısı yok. fpu alu düşük.
sadece core ve memory frekans yüksek.
onlar yüksek polduyğu için tepe frekanslar yüksek.
ama iş gerçekten kullanıma geldi mi o işlemci 1050 ti yi zor besler. 1060 da ise altına eder.
bunu diyorum adam beni banlıyor.
ama gerçek bu.
yabak şunu diyeim sana..
önbellek mimarisi sayesinde amd nin 2001 üstü hiç bi işlemcisinde meltdown açığı yok. spectre de windows kaynaklı vardı. %3 performans kaybı anca oluyor yamalarla değil mi? bak önbellek burdanbaşlıyor her şeye etki ediyor. ve phenom ilk nesilde l3 önbellek sorununun neler yaptığını da biliyoz.
onu geçtim sadece ram frekansı ya da dual kanal bile etki ediyorken, 2 işlemciden biri nin saat frekansı sadece 400 fazla diye, yarı yarıya düşük önbellek ve pci hattı olan işlemciyi millete aldırmak nedir? amd bu işlemciyi neden yaptı? 1200 yanında ekran kartı alıcak parası olmayan adama sesiz serin ve pubg liteyi oynatıcak bi şeyler vermekti.
bunu yaptı da. ama tutup da bu işlemci ile yüksek işler beklersen. o mimari ile olmaz abi.
ki bunu zamanunda eski apular için de demiştik. ona da a10 yanında r9 takıyorlardı. bak onda da sövdüler. şimdi alıp bfv oynayan da sövüyor. neden? çünkü yetersiz abi. çekirdeğe yardımcı birimleri yetişmiyor.
bi de cidden 2200g yapısı yüzünden pahalı bi işlemci. çünkü üzerinde vega 8 gpu vr. 1050 ayarında. 1050 ti değil ama gene de güçlü bi ürün. ama o gpu çok yer kaplıyor. ama türkiyedeki distribütörler 2200g ile 1200 ü aynı fiyattan verdi piyasaya. oysa 1200 daha düşük fiyattan ve çok daha hızlı bi işlemci. zaten o testlerde yüksek fps nin de nedeni güç tasarrufu. birini alıyor adam yüksek performansa öbürü güç tasarrufunda. işlemcinin pci hatları x4 e düşüyor ve düşük fps alıyorsun. ama gerçek hayatta o işlemci tıkanır abi. ki tıkanıyor da. ben burda pubg lite ya da bfv i 8 gb ramle yayın yapıyorum. senin o işlemci bunu yapıcak mı? 2200g ve 1050 ti li bi sistemin bunu yapabileceğini söyleyen var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri