Amazon Prime İsteyen MB120 Anakartlı Tv Sahipleri

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hemen heyecan yapmayın bu bir çözüm konusu değil :kiskis

Ben de Amazon Prime kullanmak isteyen bir MB120 anakartlı tv kullanıcısıyım ve ne yazıkki halen bir çözüm üretilebilmiş değil.

MB120 aslında teknik donanımı oldukça iyi ve stabil bir anakarttır bu nedenle ısrarla kullanmaya devam ediyorum lakin belli ki lisans mevzuları Vestel efendiyi zora soktuğundan dolayı portalda bu desteği bir türlü sunmuyor.

Olmadığını bildiğim halde VESTEL CAPCANLI DESTEK HATTI na dün yazı yazdım ve talebimi yazılım birimine iletmelerini zira MB120 kullanan çok sayıda insan olduğunu belirttim.

Sizlerden de ricam, lütfen VESTEL CAPCANLI DESTEK HATTINA bu talebinizi iletin.

Yalnız sözde kalmasın, bu talebin teknik müdürlüğe iletilmesini isteyin.

Eğer bunu yoğun bir talep şekline getirebilirsek kayıtsız kalamayacaklarını düşünüyorum.

TV yi sattık, satarken de Amazon Prime var demedik diyeceklerdir haklılar lakin yahu kıytırık bir video edit programı satın aldım (Movavi Video Editör) bu adamlar dahi 350tl lik programın ben 2020 sini satın almama rağmen 2021 sürümünü bana bedava verdiler ve içeriğinde birçok işime yarayacak güncelleme mevcut.

4-5bin tl değerindeki bu tv lerde 300tl lik boxların bile yaptığını yapmasını beklemekle haddimizi aşmış olmuyoruz sanırım.

Siz ne dersiniz dostlar?

f1221bed8514692234.jpg
f2b0a6c49b49bdb639.jpg
f37c0a7d86e8d93227.jpg
f4.jpg
f6.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben olumlu bir sonuç olacağını düşünmüyorum. Çünkü 3-4 sene önce satılan bir TV ye kârını cebe atmış bir firma kalkıp lisans ödeyip koyar mi bilemedim ☺️
''İşte bu gün Vestel marka tv alacak olanlar, 2 sene sonrasını düşünsünler zira tv daha 2 senelik ama karşılaştığımız manzara bu. Yani bu gün bunu bize yapanlar, yarın size neler yapmaz''

deriz o zaman :kas

(TV gerçekten 2 yaşında)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
''İşte bu gün Vestel marka tv alacak olanlar, 2 sene sonrasını düşünsünler zira tv daha 2 senelik ama karşılaştığımız manzara bu. Yani bu gün bunu bize yapanlar, yarın size neler yapmaz''

deriz o zaman :kas

(TV gerçekten 2 yaşında)
Yaşı ile üretim veya ana kart üretiminin farklı olduğunu bizden çok çok iyi biliyorsun abi.
Geçen youtubeden bir yorum geldi YouTube ve smart uygulamaları çalışmıyor diye . Bende yardım edeyim dedim. Sonra seri no paylaştı dedim bu TV eski destek çekildi vs mb96 ana kart. Adam bayiden sıfır kutulu aldım ben dedi.
İşte olay bu ☺️ şimdi bayiye mi kızar sin , smart diye alınıp 4-5 senede sadece satellite olan TV ye mi kızarsın, üreticiye mi kızarsın, depoda tutulup en son birine yamanmasına mi kizarsin... sen bul sebebi ?
Sonra bayi ile iletişime geçti, bayi restini çekmiş ve bı tane android box vermis. TV yi kaça aldığını duyunca işte o zaman şok oldum 3000 TL ye 42" TV almış. Şu an vestelde 43u9500 aynı fiyat 3200 TL ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yaşı ile üretim veya ana kart üretiminin farklı olduğunu bizden çok çok iyi biliyorsun abi.
Geçen youtubeden bir yorum geldi YouTube ve smart uygulamaları çalışmıyor diye . Bende yardım edeyim dedim. Sonra seri no paylaştı dedim bu TV eski destek çekildi vs mb96 ana kart. Adam bayiden sıfır kutulu aldım ben dedi.
İşte olay bu ☺️ şimdi bayiye mi kızar sin , smart diye alınıp 4-5 senede sadece satellite olan TV ye mi kızarsın, üreticiye mi kızarsın, depoda tutulup en son birine yamanmasına mi kizarsin... sen bul sebebi ?
Sonra bayi ile iletişime geçti, bayi restini çekmiş ve bı tane android box vermis. TV yi kaça aldığını duyunca işte o zaman şok oldum 3000 TL ye 42" TV almış. Şu an vestelde 43u9500 aynı fiyat 3200 TL ?
Her zaman söylerim, en iyi vestel bayisi ölü vestel bayisidir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
7.90 a paket satan amazon bunun için para istemez gibi geliyor bana
Ben konunun Amazon tarafında değil de vestel tarafında çözümsüzlüğe götürüldüğünü düşünüyorum.

''yaa şimdi iki saat oturup kod yaz amaaaaann'' diyor olabilir mi acaba hani sevgili Domestos Domestos un tabiri ile HACI ABİLER :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Akıllı TV ler sadece bir kaç sene akıllı kalabiliyor sonrasında 102 ekran uydu alıcılı standart TV den başka farkı kalmıyor galiba.
Öyle olsun isteniyor diyelim, her şey tüketim dayatmasına gelmiyor mu sonuçta?

Dünyanın iliğini kemiğini sömürene kadar durmayacak sanayiciler. Zıkkım yiyesiceler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt