Alt marka Android tv lerde xiaomi telefon kızıl ötesi kumanda uyumsuz mu.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Dostlar piyasada bulunan ovno/saba/normende/Mario vs tv ler xiaomi telefonda bulunan irda kumanda çalışmıyor mu. Onvo da telefonda 300e yakın marka var neredeyse çoğunu denedim olmadı. Ama vestel arçelik vs de oluyor. Varmı çözümü. Çünkü gerçekten çocuklara kumanda yetiştirmek çok zor sürekli masraf israf

Son düzenleme:
Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Yönetici bir arkadaştan ricam başlıkta kopya tv ler yerine alt marka olarak başlığı düzeltelim. Satıcı ve üretici esnafa ayıp olmasın. Sanırım düz üye yetkisi yok ben düzelttim olmuyor.

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
88
22
Sanırım xiaomi telelefonlarda bulunan mi kumanda uygulaması için diyorsunuz. Cihazların anakart üreticisini bulmak lazım diye düşünüyorum. Örneğin termodinamik marka klimayı chigo ayarları ile çalıştırmıştım.

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sanırım xiaomi telelefonlarda bulunan mi kumanda uygulaması için diyorsunuz. Cihazların anakart üreticisini bulmak lazım diye düşünüyorum. Örneğin termodinamik marka klimayı chigo ayarları ile çalıştırmıştım.

Yalniz hocamiz, Dostlar piyasada bulunan ovno/saba/normende/Mario vs tv ler xiaomi de bulunan fiziki kumanda çalışmıyor diyerek belirtmis hocam mi kumanda olayi farkli. Telefon uzerinden cihazi ac kapa ses vs yaptiriyor o olay.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Başlığı yalnış yazmışım galiba evet telefondaki mi kumanda. Fiziki derken kızıl ötesi demem lazımdı halbuki fiziki demek el ile tutulan demek ben yalnış yazmışım. Telefon kızıl ötesi demek istedim dostlar. Başlık düzeltildi. Onay rica ediyorum ?

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Ben ismini hatırlamadığım bir tv Markasını Vestel Markasını seçerek tv ye tanıtmıştım. Ayrıca LG Telefonlarda Kızılötesi tanıtma özelliği vardı. Tv nin kendi kumandasına tek tek basarak telefonda tanıtılıyordu. Ama bu özellik xiaomi de varmı bilmiyorum. Şuan xiaomi kullanmıyorum kullansam denerdim.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Umut şefim xiaomi telefon kızıl ötesi diyecektim. Yalnış yazmışım fiziki demişim. Ama telefondaki kızıl ötesi hem sanal hem fiziki algılanır. Normal kumanda ise direk fiziki deriz. Lakin aslında telefondakide El ile tutulur parça var ama ekranda uygulama işi yaptığı için yarı sanal oluyor. Yinede dikkat etmem gerekirdi telefondaki kızıl ötesi yazmam lazımdı.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Dostlar varmı deneyen

IMG_20211212_095605.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dostlar varmı deneyen

IMG_20211212_095605.jpg
Tv yada karşıdaki cihaz desteklemiyorsa çalışmaz cihaz uyumlu değil yada yanlış cihaz seçimi yapmışsınız farklı cihaz türlerini farklı markaları seçip öyle deneyin mi kumanda kullanabilmeniz için cihaz uyumlu olmalı

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Şefim 300e yakın tv modeli seçtim sanırım onvo kızıl ötesi çipi desteklemiyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri