Alkol alışkanlığım

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evde oturmuş, viskimi yudumlarken. Tek başıma girdiğim derin bunalım sonunda. Eski resimlere bakayım dedim. Farkettim ki alkolle olan ilişkim çok eski senelere dayanıyor. y Düşündüm dedim bu sevda nereden geliyor. Ne göreyim bir çok resmim var elimde alkolle veya içmeye çalışırken (tabi çok küçük olduğum için) içmeme izin vermemişler.

Kendimce nostalji yapayım dedim, derin üzüntülere kapıldım. Zaman harbiden de çok sert geçiyor ve kesinlikle acımıyor...

Fotoğraf NOSTALJİ;

20220503_091050.jpg

Güncel;

ibrahimykr1-03052022-0001.jpg

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Reis, akşamdan kalmalık mevzusu yüzünden 1 biradan fazlasına çıkamaz oldum, tecrübeyi konuştur da canlı müzikte falan eve taksiyle dönmelik ne içip sabah güzel uyanabilirim? ?

Ufak yudumları saymazsak ilk alkolümü kıbrısta nuhun gemisi adlı otelde aldım. Ücretsiz şaraptan her akşam yemeği 2-3 bardak içerdim.

Gel gelelim 3. akşam 6 kırmızı şarap 3 adet 750lik bardakta fıçı bira, oradan bara geçip 2 dip de 12yo viski içip sonunda yanlışlıkla kadınlar tuvaletini kullanıp odama da zar zor ulaşabilecek kadar içmiş bulundum. Fakat sabah tertemiz uyandım.

Kıbrısta içtiklerimin hiç birinin markasını bilmiyorum ama burada o içtiğimin yarısını bile içsem sabah pert uyanıyorum. Şu sıvı aspirin biraz iş görüyor Alcaseizer mi neydi ama o olmadan temiz uyandığım kıbrısta farklı olan ne olabilir?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İzin vermemeleri pek işe yaramamış sanki. ?
Ahahaha bir kaç defa gizli gizli içmiştim. Sonra tadını sevmeyip ağzıma sürmedim. Şimdi hiç bırakmıyorum hayat :dil

Reis, akşamdan kalmalık mevzusu yüzünden 1 biradan fazlasına çıkamaz oldum, tecrübeyi konuştur da canlı müzikte falan eve taksiyle dönmelik ne içip sabah güzel uyanabilirim? ?

Ufak yudumları saymazsak ilk alkolümü kıbrısta nuhun gemisi adlı otelde aldım. Ücretsiz şaraptan her akşam yemeği 2-3 bardak içerdim.

Gel gelelim 3. akşam 6 kırmızı şarap 3 adet 750lik bardakta fıçı bira, oradan bara geçip 2 dip de 12yo viski içip sonunda yanlışlıkla kadınlar tuvaletini kullanıp odama da zar zor ulaşabilecek kadar içmiş bulundum. Fakat sabah tertemiz uyandım.

Kıbrısta içtiklerimin hiç birinin markasını bilmiyorum ama burada o içtiğimin yarısını bile içsem sabah pert uyanıyorum. Şu sıvı aspirin biraz iş görüyor Alcaseizer mi neydi ama o olmadan temiz uyandığım kıbrısta farklı olan ne olabilir?
Ben birayla başladım, sonrası karışık hepsini deneme isteği geliyor insanın. Şarap konusuna gelirsek ben sevmiyorum şarabı. Tadından mı yoksa başka olay mı bilmiyorum. Eski kız arkadaşım barmendi, aklına gelecek her türdr kokteyler, özel imzalı servisler yapardı.

Ben şahsen beceremiyorum kokteyl olsun veya meze olsun. Hazıra konuyorum. Bu aralar glenfiddich ile aram iyi. Tavsiye ederim, sek içmek hoşuma gidiyor. Lakin viskiye bile enstantanler yapıp illa renk katacaklar. Meyve karışımı falan sevmiyorum ben onları. Kokusuna tadına gelirsekte caol ila harbiden saf kafa yapıyor. Cila yapmana da gerek kalmıyor.

Yok ben direkt sarhoş olacağım dersen gözüm kapalı köpek öldüren derim. Fakir işi dersende boğma. Saf içilmez ama o, illa soda meyve suyu katılacak..

Şaka bir yana ben böyle bir alkol gurmesi yazdıklarımın görse ne tepki verir diye düşünüyorum.

Şimdi farkettim de Efes Pilsen tombul bira değil mi o ahaha vay be zamanın en efsane birası diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Viski nasıl ortaya çıkmış, gurmeleri mi özel yapmış? Tarihte ilk çıkış sebebi ve yeri neresidir.? Şarap ayrı bir tarih, ayrı bir kültür. Alkol denince coğrafyamızdaki tarihe ve meyhane kültürüne dönüp bakmak lazım gelir. İçkili lokanta da içilen ile meyhane de içilen aynı eylem değildir aynı kültür değildir. Fransızlar şarap konusunda ne yol almışlar bilmek gerekir.

Ev de oturup müptelayım demek yine ayrı bir şey. 1982 yılında iki mesai arkadaşım vardı müptelası olan içerlerdi ama çok değil. Ne kadar dersen cevabı basit, sadece vücudunda eksildiği kadar içerdi, ama her eksilmede deponun bitmesini beklemediğinden normal içenin yarısı kadar bile içmezlerdi. O yıllarda kahvelerde çayla birlikte bira da masalara yasal olarak servis edilirdi gazoz fiyatına yakın bir fiyatı vardı, belki de litreye vurulsa ucuza bile gelirdi. Yaşı yetenler şahitlik edeceklerdir. O zamanlar içmek sıradan müptela olmak düşkün olmaktı. Kullananların içinde oldukları gurupta bu gün sanki tam tersi bir durum var.

Her şeyi yaratan birdir, yarattığına göre bizim kavrayamadığımız bir hikmeti mutlaka vardır.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
Bu zamana kadar şeytan başkalarınla uğramış sana sıra gelmemiş olmalı çağırmak için isteğiniz var herhalde benim tavsiyem uzak durmanız .

Bir tanıdığım var kurtulmak için hastaneye yatıyor çıkıyor aynı devam kurtulamiyor boşandı .
Adam robot gibi.
Diyeceksiniz herkes aynı mi.
Böyle baslaniyor iradesi sağlam olmayan bu şahıs gibi oluyor.
Bu isin 1 damlası 1 şişesi yok .
alacak param yok yapacak sabrım yok eksikliğini hissetmiyorum zaten bozuk meşrubat gibiler... alkol yakıt olur araba için.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sürekli olmasada arada bir bende 1-2 kadeh bişeyler sallarım sarhoş olmak için değil eskiler gelir aklıma eskileri düşünürüm yanlız içmeyi severim .Arada arkadaşlarla birşeyler yaparız ama daha önce içmediğim biri varsa katılmam onlarda bilir huyumu muhabbetimi severler. İçince iyi siyaset konuşurum:haha1
Alkollüyken halen siyaset yapılıyorsa daha tam sarhoş olmamışsınızdır cilası eksik kalmıştır :deli1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt