aliexpres Türkiyeden cekılıyor mu

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
bugun postacı bi arkadasımla konusurken
"yahu bu vergi işi nedir böyle ne oldu " falan diye sordum. artık postacılar dağıtımada cıkarmaz olmuş felan dedim ürünleri
bozuk para muhabbeti yuzunden diye
arkadasta bana
"abi aliexpress artık PTT ile anlaşmayı bitirdi 1 hafta oldu " dedi
yanuı artık gelen urunleri PTT dagıtmayacakmış
yeni bi amazon vakaası mı bu?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,254

linkteki konudan yola cikarsak TR çıkacağını sanmam.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40

linkteki konudan yola cikarsak TR çıkacağını sanmam.
buradaki urunlerde kısıtlı sanırım..
yanı işe yarar pek bırsey yok gıbıydı gecenlerde baktıgımda :hmm

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
21 ağustos'ta vova'dan tv için sound bar aldım daha gelen giden yok işin ilginci 210 lira ödediğim ürünü takipsiz göndermiş kaybolursa sen seyreyle gümbürtüyü...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu aralar lazım diye arıyorum birşeyler, ürün 40 dolar, kargo 120 dolar Türkiye'de şu an için daha ucuza buluyorum biraz saçma olmuş, ayrıca gümrük fln muhabbeti de varmış pek bilmediğim için almadım

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Bu aralar lazım diye arıyorum birşeyler, ürün 40 dolar, kargo 120 dolar Türkiye'de şu an için daha ucuza buluyorum biraz saçma olmuş, ayrıca gümrük fln muhabbeti de varmış pek bilmediğim için almadım
Evet bazı ürünlerde kargo üründen kat kat fazla olabılıyor.
Gümrüğe takılmaması icin ben ürünün fiyatını düşük yazdırıyodum.
Ama şimdi oda yalan oldu

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Arkadaşlar Haziran da verdiğim 5 siparisin 2 si geldi . Kalan kayıp . + 2 TL lik ürüne
11.25 ₺ vergi alıyorlar. Onlar Mercedes maybeke binsin biz öderiz :cigara

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Hayatımda ilk kez gearbest'ten bedavaya 30 dolarlık xiami kulaklık aldım.2018 kasım sonu sipariş geçtim mart başı kapımın önündeydi tamamen unutmuştum siparişi :)
aliex'ten alışveriş yapacaktım 150 tl lik ama vergi ıvır zıvır muhabbeti beni kıllandırıyor.alışveriş yaptığım ürün ülkemde yok mecburen dışarıdan alacağım olsa alacam da yok işte.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Hayatımda ilk kez gearbest'ten bedavaya 30 dolarlık xiami kulaklık aldım.2018 kasım sonu sipariş geçtim mart başı kapımın önündeydi tamamen unutmuştum siparişi :)
aliex'ten alışveriş yapacaktım 150 tl lik ama vergi ıvır zıvır muhabbeti beni kıllandırıyor.alışveriş yaptığım ürün ülkemde yok mecburen dışarıdan alacağım olsa alacam da yok işte.
Fıyat uyguna gelıyor ve kafanıza yatıyorsa alınır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri