Alanya ve cevresinde aktivite tavsiyeleri

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
selam millet hayatimda ilk kez akdeniz bölgesine daha dogrusu alanya bölgesine gidecegim yaklasik 1 ay sonra hic yapmadigim birsey de yapmis oldum 1 hafta tam pansiyon otelde kalacagiz arkadaslarla
bu ilk ve muhtemelen de son gidisim olacak o yüzden gittiginde kesinlikle görmelisin yapmalisin yemelisin icmelisin ...... tavsiyelerinizi bekliyorum
profilimiz: 3 alamanci 2si türk 1 i sirp hepsi sap hedef kop kop
profilden bagimsiz yeme icme tarih vs herseye acigim deniz doga konusunda fazla kisinin bilmedigi yerlerler ilgimi ceker
tatile gidenler veya internette bulunan seylerden daha cok bölgede yasayan kisilerin tavsiyeleri tercihimdir

biliyorum bir takim serefsizler yakti ormanlari diger serefsizlerde göz yumdu ama dedigim gibi bu durumdan bagimsiz olarak hayatimda ilk ve son kez gidecdegim bi yer olarak tavsiye bekliyorum

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
alanya bölgesinde deniz dalgalı olur genellikle. ya da bana öyle denk geldiydi. :bye obagöl mevkii.

otelden plaja, akşamları obagöl 'de küçük gezmelerle geçti. yukarda bir yerde kale var demişlerdi. gitmedim. pandemi yoktu o zamanlar. her şey daha iyiymiş, kıymetini bilemedik. :cay

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Alanya'ya gitmeyeli uzun zaman oldu unutamadığım iki şey müthiş zevkli açık hava klüpleri ve kleopatra plajı ???? Şimdi aynı ekşınlar oluyor mu acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
En son erkek öğrenci yurduna dönmüş gibi görüntüler paylaşılıyordu Alanya'dan.
Bu yıl eskisi gibi değil sanırım. :hihi

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Dim Çayına gidip tereyağlı alabalık yiyip buz gibi suya girebilirsiniz. Kendi içeceğinizide götürebilirsiniz,girmeden önce fiyatta anlaşın. Alanya içindede klasik yerler zaten Damlataş,Kleopatra Plajı ve Alanya Kalesi görülmeye değer. Kop kop için bekar ve genç arkadaşlar öneride bulunabilir :)))

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
alanya bölgesinde deniz dalgalı olur genellikle. ya da bana öyle denk geldiydi. :bye obagöl mevkii.

otelden plaja, akşamları obagöl 'de küçük gezmelerle geçti. yukarda bir yerde kale var demişlerdi. gitmedim. pandemi yoktu o zamanlar. her şey daha iyiymiş, kıymetini bilemedik. :cay
hayatim boyunca %95 karadeniz %3 marmara %1,99 ege %0.01 atlas okyanusu (kuzey denizi)"nda yüzmüs birisiyim antalyanin dalgalarini görmedim ama sanirim havuzdan küvetten cikmamis insanlar icin dalga sayilabilecek kivamda oldugunu düsünüyorum :haha cocuklugumdan beri karadenizin boyumuzu asan dalgalarinda yeri geldiginde yagmur yagarken simsekler cakarken denize girdigim oldu gecen yaz mesela istanbulun kuzeyindeki agacli köye gittik eskiden güzeldi oralar simdi santiye haline gelmis ordan devam edip karaburuna gittik arkadas kendini suya atti dalga havada gelisine vurdu geri atti :haha
En son erkek öğrenci yurduna dönmüş gibi görüntüler paylaşılıyordu Alanya'dan.
Bu yıl eskisi gibi değil sanırım. :hihi
bizde sans yok zaten o videolari bende gördüm 1 erkege 200 erkek düsüyormus ortalama olarak biz otelde olacagimiz icin fazla etkilenmeyiz diye umuyorum yoksa arkadasin cekecegi var elimden ben daha önce bulunmadim oralarda arkadasin gaziyla gidiyoruz
Dim Çayına gidip tereyağlı alabalık yiyip buz gibi suya girebilirsiniz. Kendi içeceğinizide götürebilirsiniz,girmeden önce fiyatta anlaşın. Alanya içindede klasik yerler zaten Damlataş,Kleopatra Plajı ve Alanya Kalesi görülmeye değer. Kop kop için bekar ve genç arkadaşlar öneride bulunabilir :)))

yazdiklarini internetten arastirdim alanya kalesinin manzarasi güzelmis gün batimina karsi bir cay icmek iyi olur gibi görünüyor müze de varmis icerigi nasil bilmiyorum müze diye 2 tane uyduruk sey koyduklari yerlerden degildir umarim
damlatas görülmeye deger gibi duruyor zonguldak ereglide cehennem agzi magrasina girmistim orayi andiriyor sanki
dim cayinda balik yemek en begendigim tavsiyse oldu baligi severim fakat biraz daha detay iyi olurdu
1. taze balik ne yenir 2. nerede yenir 3 icecegi kendimiz götürelim derken ne tür icecekler fiyattan dolayimi fiyatlar nasil isletmeyi tercih etmek gerekir biraz daha detay daha iyi olurdu aklima gelmisken hem örnek hem uyari olsun edremit de hasanboguldu denilen yere gitmistik ekipten balik yiyen 2 kisi zehirlendi gidecek olanlar dikkatli olsun girisin solunda bir mekand. bayat veya donmus baligi yemek istemem acikcasi
kleopatra plaji güzel diye övmüsler giris ücretli diyorlar müze kartla bedava diyorlar tam olarak anlamadim ne oldugunu

tavsiyede bulunanlar biraz nokta atisi tavsiyede bulunsa iyi olur zaman kisitli internetten ön arastirma ile kabaca bir liste yapip zamani iyi degerlendirmek istiyorum

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Kale ve seyir terası manzara olarak güzeldir. Akşam kalede yemek yiyebileceğiniz ve içebileceğiniz yerler var. İç kaleyi de ziyaret ediniz. Dimçayını muhakkak ziyaret ediniz orada çay'a girip balık yiyebilirsiniz.( Deniz balığı isteyiniz ). Damlaş plajı ücretsiz denize orada girebilirsiniz zaten oldukça uzun bir plaj. Müzede görmeye değer pek bir şey yok giriş ücretli. Damlataş mağarası(Damlataş plajında) ve Dim mağarası (Dim çayında) var girişler ücretli. Tekne turları, safari, yamaç paraşütü vb bir çok aktiviteler var ama ben pek tavsiye etmem. Onun dışında ilginizi çekiyorsa barlar sokağında gece 12 de müzikler kapanıyor fakat mekanlar kulaklıkla devam ediyor. Alanya pahalı bir yer turist fiyatına halk da aşağı yukarı aynısını harcıyor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
hayatim boyunca %95 karadeniz %3 marmara %1,99 ege %0.01 atlas okyanusu (kuzey denizi)"nda yüzmüs birisiyim antalyanin dalgalarini görmedim ama sanirim havuzdan küvetten cikmamis insanlar icin dalga sayilabilecek kivamda oldugunu düsünüyorum :haha cocuklugumdan beri karadenizin boyumuzu asan dalgalarinda yeri geldiginde yagmur yagarken simsekler cakarken denize girdigim oldu gecen yaz mesela istanbulun kuzeyindeki agacli köye gittik eskiden güzeldi oralar simdi santiye haline gelmis ordan devam edip karaburuna gittik arkadas kendini suya atti dalga havada gelisine vurdu geri atti :haha

bizde sans yok zaten o videolari bende gördüm 1 erkege 200 erkek düsüyormus ortalama olarak biz otelde olacagimiz icin fazla etkilenmeyiz diye umuyorum yoksa arkadasin cekecegi var elimden ben daha önce bulunmadim oralarda arkadasin gaziyla gidiyoruz

yazdiklarini internetten arastirdim alanya kalesinin manzarasi güzelmis gün batimina karsi bir cay icmek iyi olur gibi görünüyor müze de varmis icerigi nasil bilmiyorum müze diye 2 tane uyduruk sey koyduklari yerlerden degildir umarim
damlatas görülmeye deger gibi duruyor zonguldak ereglide cehennem agzi magrasina girmistim orayi andiriyor sanki
dim cayinda balik yemek en begendigim tavsiyse oldu baligi severim fakat biraz daha detay iyi olurdu
1. taze balik ne yenir 2. nerede yenir 3 icecegi kendimiz götürelim derken ne tür icecekler fiyattan dolayimi fiyatlar nasil isletmeyi tercih etmek gerekir biraz daha detay daha iyi olurdu aklima gelmisken hem örnek hem uyari olsun edremit de hasanboguldu denilen yere gitmistik ekipten balik yiyen 2 kisi zehirlendi gidecek olanlar dikkatli olsun girisin solunda bir mekand. bayat veya donmus baligi yemek istemem acikcasi
kleopatra plaji güzel diye övmüsler giris ücretli diyorlar müze kartla bedava diyorlar tam olarak anlamadim ne oldugunu

tavsiyede bulunanlar biraz nokta atisi tavsiyede bulunsa iyi olur zaman kisitli internetten ön arastirma ile kabaca bir liste yapip zamani iyi degerlendirmek istiyorum
Müze kart kalede geçerli, damlataşı belediye işletiyor ufak bir ücreti var. Balık olarak limanda balıkçılar var ama bana sorarsanız balık haline gidip kendiniz bakıp seçin. Hangi balık tazedir kısmını bilemem ama en güzelini halden,hale yakın retoranlardan yiyebilirsiniz. Limandakiler biraz kazık ve şüpheliyim tazeliklerinden. Dim Çayında birçok mekan var,bizim gittiğimize girerken söyledik içecek istemiyoruz (kimi alkol kullandı, kimi meşrubat) sadece toprak kapta tereyağlı alabalık alacağız diye,adam kabul etmişti (mekan adını hatırlamıyorum). Fiyatlarını bilmiyorum ama limandaki yiyecek içecekten pahalı değildir. Alanya çoğu turistik yerden daha ucuz bir yer. Bu olay tümünde olur mu yoksa biz kalabalıktık bize has mı yaptı bilemiyorum. Alabalık zaten biliyorsunuz üretme,mevzu mekan çok sessiz ve suyu buz gibi. Rakı içerseniz sonrası şok yaşamak isterseniz suya girip çıkın :))

Dalga mevzusuna gelince Akdeniz de koy olmayan her yerde dalga var ama dediğiniz gibi Karadenizden çok değildir diye tahmin ediyorum, şunu da ekleyeyim çok karadenizde yüzen insan akdenizde zorlanabildiğini gördüm, sebebi tuz oranı fazla olduğu için göz hassasiyeti :)

Vaktiniz ve ilginiz varsa bir dalış teknesi bularak tüplü danış deneyebilirsiniz. Dalışla ilgili merak ettikleriniz varsa bilgi verebilirim (fiyatlarını bilmiyorum).

Geri
Üst Alt