Akıllı TV Box Önerisi Olan?

F Çevrimdışı

fkomaralp

Yeni Üye
26 Eyl 2021
7
34
Öncelikle bu Android Tv Box olayını derinlemesine incelemeniz ve araştırmanız gerekiyor. Gidip Sunny markası almam demenizden dolayı diyorum bunu, tavsiye ettiğim Sunny markalı ürünü aldığınızda aslında aldığınız ürün tamamen Lisanslı ve yazılım destekli, en büyük Android Tv Box üreticilerinden SEI Robotics ürününü almış olacaksınız. Ve bu ürünün Lisans ve Yazılım olarak arkasında bu marka var. Aşağıdan bu ürünün başlığına gidebilirsiniz

Sorduğunuz soruya gelirsek 4K bir cihaz alırsanız ve tv niz 1080p yani full hd bir ürünse, cihaz size 1080p full hd değeri verecektir.
Sizin Sunny marka önerinize karşı kaba bir şekilde çıkıştıysam özür dilerim. Bazı tecrübelerim oldu, o yüzden "yavan" olarak bellediğim markalara yaklaşmıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim. Araştıracağım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Sizin Sunny marka önerinize karşı kaba bir şekilde çıkıştıysam özür dilerim. Bazı tecrübelerim oldu, o yüzden "yavan" olarak bellediğim markalara yaklaşmıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim. Araştıracağım.
Hayır hocam en ufak kaba bir tavır algılamadım bile ? sadece mevzuyu anlatmak adına açıklama yaptım. Yani daha iyi araştırmanız gerektiğini belirtmek istedim, ben de gidip kimseye Sunny markalı birşey önermedim şimdiye kadar ? ama burada durum farklı.

Mesela şöyle örnekleyeyim, Botech Wzone 4K adında yine lisanslı bir Android Tv Box daha var, her ne kadar Botech bunu yerli üretim, fabrikalarımızda biz üretiyoruz desede daha ilk andan bu forumda bunun hikaye olduğunu anlattık ? çünkü Botech Wzone'da bir SEI Robotics ürünü ? aslında cihazda güzel cihaz yani boşuna bu işlere girdiler antipati topladılar felan. Yani demem o ki önemli olan ürünün üreticisidir, bizim markalarımız SEI Robotics katoloğundan ürünü seçer, üstüne adını, logosunu yapıştırır piyasaya sürer, bunada yerli malı deyip satarlar ?

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Güzel aydınlatıcı bir ortam oluşmuş burada, teşekkür ederim.

Apple tv gibi uçuk noktalara gitmek değil olay. Sonuçta ne sabancıyız ne de sabancı evladı. Yeteri şekilde malzeme kalitesi, yazılım desteği ve yeterli özelliklere sahip cihaz gayet güzel. Zannımca. Tabi ki gidip Sunny markası da almam. Alıp sıkıntı çekeceğime, almamayı tercih ederim. Tahmin edebiliyorum artık kalite farklarını.

Açıkçası bu tip cihazların amacından daha fazlasını yapabileceğini (aslında yapması gerektiğini) düşünerek özellikle web browser desteği olmasını istemiştim. Sonuçta ahım şahım bir olay değil. Tutup da web browser üzerinden ağır işlem olmayacak. Çok çok başka video ortamlarından fayda sağlamak. Böylesine bir cihaz Netflix ve benzeri bir ortamı çalıştırabiliyor ise web browser bir çerez olmalı. Netflix ve benzerlerine bağlı kalmamak, özgür olmak adına hiç olmazsa web browser özelliği olmalı veya kolayca entegre edilebilmeli. Kaldı ki, bu tip ortamlarda kullanılan yazılım tabanı, bildiğimiz telefonlarda bulunan mantık ile bazı farklılıklar gösterse de aynı. Ve yazılım desteği de güzel olmalı.

Görünüşe göre Amazon Fire TV Stick os desteği sağlam. Arama yaptığımda gibi bir ortama ulaşabiliyorum kolaylıkla. Ve araştırmalarım sonucu uygulama yükleme özelliği ile bazı esnekliklere de sahip. Aklıma takılan nokta şu oldu şimdi de. Benim televizyonum en fazla 1080p kalitesine kadar destekliyor. Ben 4K terimiyle özellikle belirtilmiş bir akıllı kutuyu alıp bu televizyona entegre edersem 4K özellikli cihaz 1080p destekli bir televizyona cevap verebilir mi?
4k içerikli sorunsuz bir cihaz 1080p de hiç sorun çıkarmaz. Cihaz tv nin desteği ne ise ona göre çözünürlüğü ayarlıyor. Ben deneme amaçlı 1080 p de de kullandım, gayet sorunsuz, browser ı ile tüm sitelere erişimi var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri