Akıcılık teknolojisi ve LG,Samsung televizyon

isyankar Çevrimdışı

isyankar 

Yeni Üye
13 Eki 2021
3
31
Selamlar. Ben yeni bir televizyon alacağım. Ama almak istediğim televizyonda Vestel'deki MEMC ve philips'in p5 motion flue gibi özelliği olmasını istiyorum. Bu iki markayada baktım. Tercihim Philips 43PUS7805/62 modeldende anlaşıldığı üzere 43 inch bir televizyon almak istyiyorum. Samsung ve LG markalarının bu özellikleri var mıdır? Var ise isimleri nedir?

Vestel mağazasına gidip 43U9500 modelini denemiştim ve bu özellik bulanıklaşma sorunu yapıyordu. Philips 43PUS7805/62 yada bunun 50 inch modelini denedim. Onda da yüksek ayarda denemiştim bulanıklaşma yerine kare atlaması yapıyordu. Düşük ayarlarda ne yazık ki deneyemedim birde ayarın içinde spor, sinema, özel, gibi değişik ayarları vardı.

Televizyonu biraz yakından seyrettiğim için çok büyük bir panel olmasına gerek yoktur. Şuan 32 inch kullanıyorum ve idare ediyorum. 43 olsa bana yeter.

Bir de dostlar sizden ricam bana bu özelliğin iyi çalıştığı ve mümkünse android olmayan çünkü mi box var elimde şuan onu kullanıyorum. Televizyon önerir miniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler diliyorum.

isyankar Çevrimdışı

isyankar 

Yeni Üye
13 Eki 2021
3
31
Üç saatlik araştırmam sonucu bu markarların bahsettiğim özelliklerini buldum ve Samsung ve LG param yetmezse de Philips almaya karar verdim.
Vestel MEMC
LG TrueMotion
Samsung Picture Clarity
Philips P5 Perfect Motion

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Normal yayınlarda memc sıkıntı yüksek çözünürlük te ise yarıyor. Mb230 da memc beğenmedim. Yeni çıkan u9600 de biraz daha oturmuştu
Şu bı gercek sen istediğin kadar yazılımla oyna panel 60hz olunca eski 100hz hiç tutmadı tutmayacak. Türkiye şartlarında yayın kalitesi de belli günlük izlenim sağlanacaksa bence hiç abartmaya gerek yok, ama ben koca gün bitrite yüksek, hareketli TV izliyorum dersen o zaman tamam diyelim bu özelliklere de bakabilirsiniz.
Memc için söylüyorum iki görüntü arasına bir kare daha ekliyerek görüntü düzeltmeye çalışan kendine ait bir işlemcisi olan kartta özelliktir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
VA panel Samsung bakın bence. Vestel'i hiç o kategoriye sokmayın derim.
LG'de de IPS panel alınmaz bence. Söz konusu beklenti hareketli sahne performansı çünkü.
IPS paneller bu konuda biraz sıkıntılı. (Belirli bir fiyat seviyesine kadar.)

Bütçeniz ne kadar?

isyankar Çevrimdışı

isyankar 

Yeni Üye
13 Eki 2021
3
31
VA panel Samsung bakın bence. Vestel'i hiç o kategoriye sokmayın derim.
LG'de de IPS panel alınmaz bence. Söz konusu beklenti hareketli sahne performansı çünkü.
IPS paneller bu konuda biraz sıkıntılı. (Belirli bir fiyat seviyesine kadar.)

Bütçeniz ne kadar?
Önerebileceğin bir model var mı? Bütçem 6500 liraya kadar.

Bu model kafama yattı ama yinede anlayan arkadaşlarda bakarsa iyi olur.

Şu modeller ile karşılaştırdım

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri