Aeg 70270 çamaşır makinesi açılmıyor

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Merhaba, bugün çamaşır makinesini çalıştırdım su almaya geçtiğinde vazgeçip on of düğmesinden kapatıp dışarı çıktıp gelince açmaya çalıştım ancak makine hiç bir şekilde açılmıyor.
Üst tablayı söküp anakarta giden soketin ucunu kontrol kalemiyle kontrol ettim elektrik vardı.
Sorun ne olabilir anakart komple gitmiş olabilir mi? yoksa ön panelin olduğu karttaki on off butonu mu bozuldu?
Bulunduğum yerde aeg yetkili servisi yok sorunu nasıl çözebilirim sorun kartlardaysa hangisini kime yaptırmam gereklidir.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Edit: yandaki kartı söktüm resimlerini ekledim
IMG_20210204_154418.jpg
IMG_20210204_153416.jpg

IMG_20210204_173355.jpg
IMG_20210204_173342.jpg
IMG_20210204_173338.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
kırmızı ile işaretlediğim direnci ölçelim değer göstermiyorsa yeşille işaretlediğim entegre arızalı olabilir.

cn.jpg
Kırmızı işaretli direnç dediğiniz gibi değer vermiyordu, onun hemen yukarısında ki ufak siyahta değer göstermedi, benim yapabileceğim elimden gelen bir onarım olmadığı için dışarıda yaptırmaya verdim iki ufak direnç ve bahsettiğiniz yeşil işaretli devreyi değiştirdiler. Yardımınız için teşekkür ederim. Kartı akşama takıp deneyeceğim umarım olmuştur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
makinanın fişini bir kontrol edin derim mümkünse fişi dibinden kesin yeni fiş takın fişlerde erime oluyor ara ara temazsızlıktan dolayı makina çalışmıyor çok sık olan durumdur fişini değiştirip öyle deneyin kontrol kaleminde ışık yanması nötr var demek ama fiş,te faz,da kopukluk varsa kontrol kalemiyle yaptığınız ölçüm sizi yanıltacaktır ölçü aletiniz var ise 220 volt makinaya geliyor mu diye fiş sonunu ölçmeniz yoksa fişi değiştirip dememe yapın fiş değiştirmeden başka yerde arıza aramayın farklı arızaya sebebiyet verebilirsiniz

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Dün gece kartı taktım makine açıldı, bugün çalıştırdım yıkamayı sorunsuz yaptı. 780 liraya yeni kart sipariş edip yurtdışından 1 ayda gelmesini beklemek yerine onarımla 150 liraya sorun çözülmüş oldu. Umarım konu başkalarına da faydalı olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri