Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

kurubuz Çevrimdışı

kurubuz 

Aktif Üye
14 May 2020
58
37
Led arızası veren bir tv son nefesini vermiş anlamına gelmez elbette tamiri yapılabilir fiyat konusuna gelince yedek parça satıcılarında fiyat farklılıkları olabilir kesin fiyatı burada yazmak yanlış olur forumun üyesi ve reklamı olan Merter Elektronik Merter Elektronik ve Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek etiketledim yazışmayı görünce size bilgi vereceklerdir.
TV nin kaç adet LED barı vardır alıp kendim denicem .

TV nin kaç adet LED barı vardır alıp kendim denicem .

16959207774461705976549631455999.jpg

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,065
Selamın aleyküm arkadaşlar Vestel 42fa7500 TV dün itibari ile son nefesini verdi televizyonda ses var görüntü yok büyük ihtimal LED leri yandı akşam kapattık sabah acdik görüntü yoktu.simdi sorum şu TV nin tamiri kac para tutar yada ben LED alsam yapabilir miyim.

Aleyküm Selam .
Geçmiş olsun . Bu led bar olmalı .

Vestel 42" 42FA7500
Led Tipi : E-LED
Marka : Weko

51128.jpg

V Çevrimdışı

virtue28

Yeni Üye
13 Haz 2020
41
39
Merhabalar,

Yeni televizyon aldik ama bozulani tamir olur mu ogrenmek icin yazayim.

Vestel 39pf5025, sanirim mb80 anakartli tv miz, vestel logosundan sonra ekran gelmiyor ancak ses var, kanallar calisiyormus ama goruntu yok ilk ekrandan sonra. Sorun ne olabilir tamiri yapilir mi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhabalar,

Yeni televizyon aldik ama bozulani tamir olur mu ogrenmek icin yazayim.

Vestel 39pf5025, sanirim mb80 anakartli tv miz, vestel logosundan sonra ekran gelmiyor ancak ses var, kanallar calisiyormus ama goruntu yok ilk ekrandan sonra. Sorun ne olabilir tamiri yapilir mi?
Güç kartı voltajları tam ise led arızası vardır. Yalnız 39pf5025 Yazmakla iş bitmiyor içerisinde kullanılan donanımdan emin olmak için tv arka kapak etiket resmini buraya ekleyin içerisinde mb81, mb82 Kullanılan tv ler var.

Merter Elektronik Destek Çevrimdışı

Merter Elektronik Destek

Kurumsal Üye
13 Mar 2023
37
Selamın aleyküm arkadaşlar Vestel 42fa7500 TV dün itibari ile son nefesini verdi televizyonda ses var görüntü yok büyük ihtimal LED leri yandı akşam kapattık sabah acdik görüntü yoktu.simdi sorum şu TV nin tamiri kac para tutar yada ben LED alsam yapabilir miyim.
Sn. kurubuz kurubuz ,

Konuyla ilgili tv led bar departmanımızdan Tel - WhatsApp (537 040 87 77) bilgi alabilirsiniz.

Bilginize.

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
31
51
konuyu ürün incelemesi bölümünde dillendirmiştim.
valla başımızı her taşa vuruyoruz.
imdaaat mı desem, help mi desem, s.o.s mi mayday sinyali mi versem bilemedim.
aptallık yaparak çalışan sistemle oynanmaz ilkesini bilerek çiğnedim. hitachi 49ht1800 televizyonumu fabrika ayarlarına döndürdüm.
şu an sinyal yok uyarısı alıyorum. ne yaptıysam uydu kurulumunu yapamadım. Netflix youtube vb internet bağlantılarımda sorun yok ama uydu kanallarını kuramıyorum. türksat sinyal yok diyor. manuel otomatik şebeke tkgs vb ayarlarlar taramalar sonunda kanallar çıkmıyor.
harici uydu alıcısı bağladım görüntü var. çanak kablo bağlantı vs sorun yok.
binanın uyducusu geldi, televizyonda ki receiver girmiş, anakart falan dedi. 3.000 lira masraf falan dedi. bana magbox natural plus isimli hd uydu alıcısını 60 liraya satmaya kalktı ki 4k da değil uydu.
yaptığım aptallığı nasıl telafi ederim?
bir 4k uydu alıcısı veya android tv box mu alayım yoksa gerçekten anakart receiver arızası mı?
burada vestel servislerinden ağzım yandı. adamlarda ne iş ahlakı ne iş sorumluluğu var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
aptallık yaparak çalışan sistemle oynanmaz ilkesini bilerek çiğnedim. hitachi 49ht1800 televizyonumu fabrika ayarlarına döndürdüm.
şu an sinyal yok uyarısı alıyorum. ne yaptıysam uydu kurulumunu yapamadım. Netflix youtube vb internet bağlantılarımda sorun yok ama uydu kanallarını kuramıyorum. türksat sinyal yok diyor. manuel otomatik şebeke tkgs vb ayarlarlar taramalar sonunda kanallar çıkmıyor.
binanın uyducusu geldi, televizyonda ki receiver girmiş, anakart falan dedi. 3.000 lira masraf falan dedi. bana magbox natural plus isimli hd uydu alıcısını 60 liraya satmaya kalktı ki 4k da değil uydu.
bir 4k uydu alıcısı veya android tv box mu alayım yoksa gerçekten anakart receiver arızası mı?
burada vestel servislerinden ağzım yandı. adamlarda ne iş ahlakı ne iş sorumluluğu var.
linkteki konuya tv arkasındaki etiketi yükleyin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Tv yi ilk kuruluma dönderin kurulum aşamasında diseqc ayarlarını mutlaka yapın diseqc 1. Porta Türksat diseqc 2. Porta her hangi bir uydu ismi atama yapın kaydedin kanal kurulumunda kanalların hepsi gelecektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt