Adidas gtx outdoor ayakkabım su geçiriyor

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Geçen sene boynerden aldığım adidas terrex swift r2 mid gtx ayakkabısı geçen yağmurlu havada giydim.üst kenarlarından su geçiriyordu.çoraplarım ıslanmıştı.oysa su geçirmez diyorlardı.bunu ilk geçen sene elde ayakkAbıyı yıkarken farketmiştim.ürün incelenmesi için firmaya gönderdim .fakat hiçbir sorun olmadığı gerekçesiyle iade kabul olmadı.ayrıca üst taraflarında siyah renginde açılma beyazlama olmaya başladı.ayakkbıyı elde süngerle bulaşık deterjanıyla yıkayıp güneşte kuruması için bırakıyordum.acabA bundan dolayı mı renginDe açılma oldu?thkya başvurmayı düşünüyorum.yalnız ayakkabıyı alayı nerdeyse 1 sene olmuş.ayakkabıların su geçirmezlik özellıiğinin süresi varmıdır

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ayakkabının yanında kılavuz veya kağıt çıktı mı? Ya da içerisinde işaretler olur şunu yapmayın bunu yapmayın diye.
Deterjan boyaya zarar vermiş olabilir.
Ayakkabının üstü tamamen kapalı mı yoksa bez gibi bir kısım mı mevcut?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
klasik adidas işte banada aynısını yapmışlardı hatta kutuya işaret koymuştum kutuyu bile açmamışlardı . Müşteri memnuniyeti adına kim ne derse desin flo bir numaradır.Ayrıca 200 tl üstü ayakkabılarının adidas nike dan farkı yok .

sizin soruna gelince özelliğini kaybetme durumu yırtık delinme çatlama olmadığı sürece olmaz .Water prof dediğin zaten su geçirmezlik.

ama yinede ayakkabıyı kurtarmak adına su geçirmez spreyler var ucuz birşey etkisi 1 ay kadar gidiyor.Alın memnun kalacaksınız .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Ayaklarım buyuk ve taraklidir. Bu sebeple %99 spor ayakkabi giyerim.
Adidas konusunda sansim hic gülmedi sürekli problem yaşamdım. (dikis açılması)

Nike ve Reebook yoluma devam ediyorum.

kullandiginiz modelin su gecirmez ibaresi varsa herturlu iade/degisim alirsiniz.
lakin deterjanla silmeye bagli olarak boyalardaki yipranmaya birsey elde edemezsiniz.
(islak mendille silmemiz bile kullanici hatasi olarak degerlendiriliyor)

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Ayakkabının yanında kılavuz veya kağıt çıktı mı? Ya da içerisinde işaretler olur şunu yapmayın bunu yapmayın diye.
Deterjan boyaya zarar vermiş olabilir.
Ayakkabının üstü tamamen kapalı mı yoksa bez gibi bir kısım mı mevcut?
şuan gidip kutusun baktım.herhangi bir kitapçık yok
ben normalde makinede yıkayacaktım.mağazadaki satış görevlisi kendisinin bu şekilde elde yıkayacağını söyleyince bedne aynısını yaptım.güneş ışığında kurutmaya çalıştığımdan olabilir mi?
ayakkabı bu.daha doğrusu yarım bot
üst tarafı kumaş gibi.alt ve üst kenar uçarı kauçuk
tahminim üst tarafta dikişlerin arasından su geçiriyor
mağaza görevlisiyle görüştüğümde daha öncede bu şekilde ayakkabının su geçirdiğini söyleyen birisi daha geldiğini söylemişti

ben indirimle 680 tlye almıştım ben aldıktan 1 ay sonra 1200 tl falan olmuştu
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

klasik adidas işte banada aynısını yapmışlardı hatta kutuya işaret koymuştum kutuyu bile açmamışlardı . Müşteri memnuniyeti adına kim ne derse desin flo bir numaradır.Ayrıca 200 tl üstü ayakkabılarının adidas nike dan farkı yok .

sizin soruna gelince özelliğini kaybetme durumu yırtık delinme çatlama olmadığı sürece olmaz .Water prof dediğin zaten su geçirmezlik.

ama yinede ayakkabıyı kurtarmak adına su geçirmez spreyler var ucuz birşey etkisi 1 ay kadar gidiyor.Alın memnun kalacaksınız .
arkadaş 90 tl ye klasik ayakkabı almış su geçirmediğini söylüyor.şuan bu ayakkabı boynerde 1279 tl.ama su geçiriyor
çatlama kırılma falan olmadı.o konuda ayakkabı taş gibi.
thk ya bugün başvurdum .herhangi bir sprey kullansam bu incelemeye etki edebilir.bu yüzden kararı bekledikten sonra değerlendirmek gerek

Ayaklarım buyuk ve taraklidir. Bu sebeple %99 spor ayakkabi giyerim.
Adidas konusunda sansim hic gülmedi sürekli problem yaşamdım. (dikis açılması)

Nike ve Reebook yoluma devam ediyorum.

kullandiginiz modelin su gecirmez ibaresi varsa herturlu iade/degisim alirsiniz.
lakin deterjanla silmeye bagli olarak boyalardaki yipranmaya birsey elde edemezsiniz.
(islak mendille silmemiz bile kullanici hatasi olarak degerlendiriliyor)
aynı sorun bende de var.ayaklarım biraz taraklı .topuklu ve sivri uçlu ayakkbı rahatsız ediyor
benim favorim skechers.yazın bundan giyiyordum.kışlık modelleri hoşuma gitmiyor.pahalı ayakkabı ama çok rahat ve dayanıklı

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Su geçirmezlik ile ilgili mutlaka yazılı talimatları vardır... Bu talimata göre hareket etmekte fayda var.

* * *

Su geçirmezlik konusunda Scooter'ın ürünlerini kullanıyorum memnunum. Tavsiye ederim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
şuan gidip kutusun baktım.herhangi bir kitapçık yok
ben normalde makinede yıkayacaktım.mağazadaki satış görevlisi kendisinin bu şekilde elde yıkayacağını söyleyince bedne aynısını yaptım.güneş ışığında kurutmaya çalıştığımdan olabilir mi?
ayakkabı bu.daha doğrusu yarım bot
üst tarafı kumaş gibi.alt ve üst kenar uçarı kauçuk
tahminim üst tarafta dikişlerin arasından su geçiriyor
mağaza görevlisiyle görüştüğümde daha öncede bu şekilde ayakkabının su geçirdiğini söyleyen birisi daha geldiğini söylemişti

ben indirimle 680 tlye almıştım ben aldıktan 1 ay sonra 1200 tl falan olmuştu

arkadaş 90 tl ye klasik ayakkabı almış su geçirmediğini söylüyor.şuan bu ayakkabı boynerde 1279 tl.ama su geçiriyor
çatlama kırılma falan olmadı.o konuda ayakkabı taş gibi.
thk ya bugün başvurdum .herhangi bir sprey kullansam bu incelemeye etki edebilir.bu yüzden kararı bekledikten sonra değerlendirmek gerek

aynı sorun bende de var.ayaklarım biraz taraklı .topuklu ve sivri uçlu ayakkbı rahatsız ediyor
benim favorim skechers.yazın bundan giyiyordum.kışlık modelleri hoşuma gitmiyor.pahalı ayakkabı ama çok rahat ve dayanıklı
işte hocam bu yüzden hep diyoruz pahalı mal her zaman en iyisi demek değildir diye.Ben ve eşim schoter kullanıyoruz yine alsam bu markadan şaşmam bakmam bile. :ok :sirit

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
2 senedir adidas terrex kullanıyorum memnunum
5-6 yıl kadarda north face kullandım
Ayak çok önemli ve bu bağlamda ayakkabıda önem kazanıyor. O yüzden bazı ürünler pahalı diye kimse yanaşmıyor belki ama aldım mı 1 kere al sağlam al.
Sizin soruna gelince fabrika incelemesinde birşey çıkmayabilir kullanıcı hatası dıyerekten. Tekrar Tüketici hakem heyetine başvurun.
Gözümün önünde arkadaşın adidas ayakkabısını makas ile kesmişlerdi. Ve dönüş olumlu olmuştu

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
işte hocam bu yüzden hep diyoruz pahalı mal her zaman en iyisi demek değildir diye.Ben ve eşim schoter kullanıyoruz yine alsam bu markadan şaşmam bakmam bile. :ok :sirit
Aynen öyleymiş
Yazin lacoste den 400 tl tişort,ygant dan 300 tl ye ve nauticadan 220 tlye tısort almistim.markadir uzun süre giyerim dedim ama iki ayda bel kismi bollaşti etek gibi oldu :)meger 50 tl lik ürunden farki yokmuş
Ürunleri geti gonderdim.parami geri alabildim.kurtuldum.ama bende artik akillandim .giysiye fazla para vermeyecegim

2 senedir adidas terrex kullanıyorum memnunum
5-6 yıl kadarda north face kullandım
Ayak çok önemli ve bu bağlamda ayakkabıda önem kazanıyor. O yüzden bazı ürünler pahalı diye kimse yanaşmıyor belki ama aldım mı 1 kere al sağlam al.
Sizin soruna gelince fabrika incelemesinde birşey çıkmayabilir kullanıcı hatası dıyerekten. Tekrar Tüketici hakem heyetine başvurun.
Gözümün önünde arkadaşın adidas ayakkabısını makas ile kesmişlerdi. Ve dönüş olumlu olmuştu
Ben pahali marka ürunlerden birtek skechersde sorun yâsamadim.adidasin 2 sene once aldigim fileli alti hava yastikli gibi ayakkabisi var.buda hala saglam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt