@adem helvacı ustamız dan alıntıdır yıl 2016 vestel tv üretim işleyişi hakkında

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
slm arkadaşlar, aşağıda okuyacağınız yazı çok ilgimi çekti çok değerli bilgiler var, yıl 2016
bir o kadar tuhaf bir işleyişin gözler önüne üstadımız tarafında açıklaması yapılmış belkide bizim tavsiye forumda aynı bilgilendirmeler geçmiş olabilir, velev ki öyle olsa bile vestel üretimi tv alacaklar için kafamızdaki bir çok soruya cevabı yazmış sağ olsun o yıllarda koca 4 yıl önce 4 yıl demek bu çağın teknolojisinde 4 asır demek anlamına geliyor belirtmek isterim...

A Adem Helvacı ?

Değerli kullanıcılar, O zaman şöyle izah edelim. (Daha önce 7-8 kere açıklamıştım)

Sizin örnekle gideyim, 43UB9100 üretim kararı alınır, adet 10.000 olarak belirlenir, depo ile irtibat sağlanır, bu özelliklere haiz panel adet bilgisi alınır, (Dikkat ederseniz anakart besleme sormaya gerek duymadılar) bu özellikte (VA IPS TN ayırmazlar) 7000 adet SAMSUNG , 1600 adet LG , 1400 adet AUO olduğu bilgisi alınır, lojistik departmanla irtibat kurulur, SAMSUNG olarak devam etmek için SMSG tedarik bilgileri kurum içi resmi kanaldan talep edilir ve bu bilgilerin ürünün sahaya sürülmesi planlanan zaman dilimine uyup uymadığına bakılır, (uyar uymaz bilgilerinin sonucunu bizim senaryomuzda UYMAZ olarak kabul edip devam ediyorum.) Bu bağlamda 10.000 adet 49UB9100 üretilecek olmakla birlikte GTB den (Gümrük ve ticaret bakanlığı) bu üretimlere dair İŞ EMRİ alınır (3 Adet) zira 3 farklı panel kullanılacağı için 3 farklı üretim yapılacaktır.

Dikkat ederseniz MODEL aynıdır ancak üretimdeki iş emirleri DEVLET BİLGİSİNDE farklıdır. Bu ülkede devletin bilgisi dışında üretim yapabilmenin mümkün olmadığını da bu bağlamda hatırlatmak isterim.

Yine dikkat ederseniz yukarıda bir hatırlatmada bulunmuştum, anakart ve besleme sormaya gerekduymadılar ziraonun sıkıntısı çekilmiyor. Sıkıntı olan panel tedariki.

Yine daha önce bir çok yazımda belirttim ki VESTEL gibi büyük bir şirkete akıl almaz bir şekilde panel yetiştiremiyor üreticiler. Fabrikada hangi bölümü gezdiniz bilmiyorum ama umuyorum ki Elektronik fabrikadaki sayacı görmüşsünüzdür. Ben enson gittiğimde her 2.64 saniyede 1 TV çıkıyordu o bantlardan.

Diyeceğim o ki belirttiğiniz şekilde bir üçkağıt yok ortada. Çok özel saha lansmanları dışında ben, ürün reklamlarında özellikler sayılırken panel teknoloji türünden bahsettiklerini hiç duymam,bilmem siz duyar mısınız? Ben hiç bir SAMSUNG tv reklamında ''Sizeeee IPS panel teknolojisini gururlar sunarız'' dediklerini görmedim. (Cidden ben görmedim belki vardır) Lakin firmalar size ''Bu modelde IPS panel olacak'' taahhütü vermezler, USB 3.0 olacak derler, 4K olacak derler, kontrast oranı şu derler ama İLLA Kİ VA panel olacak demezler zira bunu devam ettirebileceklerinin garantisi yok.

Mesela çok nadir bazı durumlar ışında firmalar size reklamları esnasında hangi işlemciyi kullandıklarını lanse ediyorlar mı? etmiyorlar zira onda da CHİP üreticileri ile sorun yaşıyorlar.

Ben, Modeli aynı olmasına rağmen anakart KLASMANI farklı olan tv ler de biliyorum.

Hatta daha farklı örnek vereyim, bundan 4 sene önce o dönemin en kral anakartı olan MB70 ler vardı, deneme sürümü olan MB51 den sonraki en kral smart anakart dı bu. Bu gün ise artık bu anakartın üretimi yok, Bu gün o tv anakartları arıza yaptığında ne yapılıyor? Adapte edilmiş MB90 anakart takılıyor.

Bunların hiç birisinde üçkaat yok hocam,burada önemli olan sürdürülebilirlik dir.

Yazınızda ne demişsiniz? ''İş emri bir parça no çağırır'' Ben de bu nedenle bana panel soranlara ''O iş öyle değil işte, seri no lazım'' diyorum, zira zaten sistemde iş emrini girdiniz mi, MODELDE KULLANILAN değil ÜRETİMDE KULLANILAN yedek parça gelir önümüze
ok.gif

Zaten aynı şeyleri yazıyoruz sizinle ancak siz bunu saçma bulmak isterseniz mutlaka bulacaksınızdır sonuçta.
ok.gif

soru Omega: bende A Adem Helvacı hocama şunu sormak isterim şayet görüp okursa diye... hocam bu anlayış hala, daha devam ediyor mu? sizin tabirinizle zorlu bileşenleri biz tüketicileri daha 1960 ların kafasında mı görüyor???

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
A Adem Helvacı hocam,
alıntısını başka bir f.de okuyup buraya taşıdığım yazınızın iki satırında belirtmiş olduğunuz projeniz hayata geçti mi acaba?
2020-08-19_03-19-46.png

geçmişte müthiş paylaşımlarınız olmuş vestel bunlara kulak kabartmış olsa şimdi çok çok başka şeyler konuşuyor olurduk sanırım. örnekle dünya üzerinde elektronikte bir numara olurdu? olabilirdi diyelim vestel.

sanırım bunların hiç biri dikkate alınmamış olsa gerek ki hala bizler vestel üretimi ürünler hakkında ufak bir detayı bile öğrenmek adına 100 takla atmak zorunda kaldığımız gerçeğini 20. yüz yılın 20 sin de yaşıyoruz. ve sizler gönüllü dostlar
@ F fikoloji, @ teraspy teraspy, @ TEKNOwest TEKNOWEST, @ Sota Sota,
@ A Adem Helvacı @
By_Trol @ albanez albanez

olmazsanız bunları da öğrenemeyeceğiz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
onu bunu bilmem kanun boşluğu var aslında VA IPS TN bunların verdiği görüntü aynı değil panel teknolojileri farklı konu televizyon olunca eskiden tüplü crt tv ler vardı hepsi tüplü idi hepsi aynı görüntü kalitesini veriyor aynı görüntü işleme teknolojisini kullanıyor idi CRT'nin açılımı Cathode ray tube türkçesi =katot ışınlı tüp
şimdi eskisi gibi crt standart görüntü işleme teknolojisine sahip tv,ler üretilmiyor o neden ile üretici panel markasını değil ama üretici kullandığı panel tipini yazmak zorunda olmalı çünkü kullanılan panellerin tipleride farklı VA IPS TN görüntü teknolojiside farklı (televizyon) nasıl ki işletim sistemi deyince windows= apple= linux gibi ise lcd led tv deyince VA=IPS=TN satılan malın panel tipi yazılmalı elma ile armut kavun ile karpuz aynı değil ise VA Panel İle IPS Panel aynı değildir

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
onu bunu bilmem kanun boşluğu var aslında VA IPS TN bunların verdiği görüntü aynı değil panel teknolojileri farklı konu televizyon olunca eskiden tüplü crt tv ler vardı hepsi tüplü idi hepsi aynı görüntü kalitesini veriyor aynı görüntü işleme teknolojisini kullanıyor idi CRT'nin açılımı Cathode ray tube türkçesi =katot ışınlı tüp
şimdi eskisi gibi crt standart görüntü işleme teknolojisine sahip tv,ler üretilmiyor o neden ile üretici panel markasını değil ama üretici kullandığı panel tipini yazmak zorunda olmalı çünkü kullanılan panellerin tipleride farklı VA IPS TN görüntü teknolojiside farklı (televizyon) nasıl ki işletim sistemi deyince windows= apple= linux gibi ise lcd led tv deyince VA=IPS=TN satılan malın panel tipi yazılmalı elma ile armut kavun ile karpuz aynı değil ise VA Panel İle IPS Panel aynı değildir
dolayısı ile aslında dönüp dolaşım iş biraz da bizler de bitiyor, talep etmez isek kimin umurunda olur ki vestel'in mi? onun için göndereceğimiz metnin ortak bir talep olmasını çok istiyorum, gönderilecek maile yapılabilir durumda olan görüşleri ekleyip tamamladıktan sora gönderelim diyorum :bilmiyom

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
dolayısı ile aslında dönüp dolaşım iş biraz da bizler de bitiyor, talep etmez isek kimin umurunda olur ki vestel'in mi? onun için göndereceğimiz metnin ortak bir talep olmasını çok istiyorum, gönderilecek maile yapılabilir durumda olan görüşleri ekleyip tamamladıktan sora gönderelim diyorum :bilmiyom
Devletten talep etmeliyiz devletin ilgi kurumlarının kanun çıkarması lazım tv üreten firmaların kullandıkları panel tipini yazılmaları kanun çerçevesinde zorunlu olmalı o zaman tv üreten firmalar mecburi yazacaklar VA IPS hangi panel olduğunu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Buna katılmıyorum zira crt teknolojisinde de dışarıdan baktığınızda ''tüp mü? tüp'' olan mevzu, içine girdiğinizde Shadowmask Trinitron diye ayrılırdı. Tamam Trinitron teknolojisini SONY hiç kimseye vermedi o ayrı konu lakin sonuçta ayrı bir teknolojiydi.

Eğer bu mantık ile gidersek, bundan bir sonraki adımda bizler tüketici olarak ''Üretimde kullanılan chipin madeni Germanyum mu yoksa Silisyum mu? diye de sormaya başlarız.

Teknolojisini açıklamak zorunda değiller lakin son kullanıcıyı direkt olarak etkileyen görsel unsur olması nedeniyle TN IPS VA QD PJ OLED AMOLED vs bunları açıklamaları gerekir diye düşünüyor, size katılıyorum bu konuda.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı hocam demekki olmuyor devlet sırrı panel tipi video'ya bi bak abi varmı böyle birşey aslında Panel tipini anlatmak istiyor ama panel aydınlatmasını anlatıyor tüplü tvden dalıyor konuya panel tipi yok VA IPS TN geçmiyor video'da

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam,
alıntısını başka bir f.de okuyup buraya taşıdığım yazınızın iki satırında belirtmiş olduğunuz projeniz hayata geçti mi acaba?
2020-08-19_03-19-46.png

geçmişte müthiş paylaşımlarınız olmuş vestel bunlara kulak kabartmış olsa şimdi çok çok başka şeyler konuşuyor olurduk sanırım. örnekle dünya üzerinde elektronikte bir numara olurdu? olabilirdi diyelim vestel.

sanırım bunların hiç biri dikkate alınmamış olsa gerek ki hala bizler vestel üretimi ürünler hakkında ufak bir detayı bile öğrenmek adına 100 takla atmak zorunda kaldığımız gerçeğini 20. yüz yılın 20 sin de yaşıyoruz. ve sizler gönüllü dostlar
@ F fikoloji, @ teraspy teraspy, @ TEKNOwest TEKNOWEST, @ Sota Sota,
@ A Adem Helvacı @
By_Trol @ albanez albanez

olmazsanız bunları da öğrenemeyeceğiz.

Vestel efendi öncelikle konulara KİŞİSEL yaklaşmayı bırakıp PROFESYONEL bakış açısına sahip olmayı öğrenmeli.

Benim Vestel den İstifa etmiş olmam, İstifa sürecimde kurumu zarar uğratacak kararlar aldığını düşündüğüm bazı üst düzeyler hakkında Servis Denetleme Müdürlüğüne sunduğum rapor nedeniyle savunmalarının istenmiş olması vs gibi nedenlerle Adem Helvacı ismine mesafeli ve kişisel yaklaşırlar.

Onlara göre Adem Helvacı Vesteli yarı yolda bırakmış birisi. Bana göre onlar tam bir beceriksizler tayfası. Sosyal mecraya yansıyacak şov içerikli ajite içerikler yerine gerçek destek ile halkın yanında olmak arasındaki farkı anladıklarında Vestelde bir şeyler değişir ki onu da bu mevcut yönetim yapamaz. Anten takmak için çıktığı çatıda gördüğü kırık kiremiti değiştirdiği için kahraman ilan edilen yetkili servisten (Çok yakın arkadaşımdır, ailece görüşürüz) Vestelin ödül programlarında sunuculuk yaptırılan vmh personelinin kendisini zamanla manken ilan edercesine yaklaşımlarına varana kadar içi boş bir çok şov gördük vestelde ama ses getirdi mi? Evet getirdi inkar etmiyorum.

Bakınız şu videoyu dileyen komple seyreder, ben çok beğendim gerçekten, 4:45 de değerli kardeşim Osmanı da görebilirsiniz, Marmaris servisimizdir, halen aktiftir.

Bu gibi teşekkürler iç dinamikleri tetikler, hizmet verenlerin gönlünü alır, şevkini arttırır. O salonda o servis kardeşimi alkışlayanlar arasında ben de vardım, Osmandan sonra çağırılıp plaket verilen 4 üncü kişiydim bunlar gerçekten mutluluk veren gurur veren olaylar fakay eleştirmeyi seven bir millet olarak bizler yine de eleştirecek noktalar buluruz. Arkadaşımın başarısını kutlamakla birlikte ardından ''İyi ama sen o kiremiti değiştiriken, senden hizmet bekleyen diğer müşterilerin zamanını çaldın'' diye yorum yapmama engel oldu mu bu durum? Olmadı.

Çok kişi küfür eder, Nefret eder ancak ben bizzat sohbet etme imkanı bulduğum, evinde bulunduğum Sn Ahmet Nazif Zorlunun çalışma azmine, iş disiplinine hep gıpta etmişimdir. Ticari kararlarını sevmezsiniz eleştirirsiniz ayrı konu ancak adamın çalışkanlığına, azmine, başarısına ben ne diyeyim ki şimdi?

Onlar beni sakıncalı, zarar veren gibi görse ve algılasa veya hiç umursamaz olsalar da, biz aklıselim insanlar olarak kişilere hizmet etmedik hiç bir zaman. Ben Vestel markasını severim, ama yanlışlarını da çatır çatır yazarım. Vatandaş veya Vesteli seven birisi olarak yanlışları yazmak benim görevim ise, Vestel efendinin görevi de bu yanlışları tekrar etmemek ve düzeltmek için çaba sarfetmektir.

Vestel'e vefa borcum var her şeyden evvel zira beni eğitim hayatına yeniden yönlendiren, İlk okul mezunu (Orta 3 terk) birisi olarak 2 ayrı üniversiteden yolumun geçmesini sağlayan, içerisinde bulunduğum 15 yıl boyunca beni eğitime boğan markadır Vestel.

Vestel olmasaydı ben şu cübbeyi giyemezdim mesela.
aa1143f06c8329dc6223.jpg

Vestel olmasaydı Ahmet bey'in elinden başarılarıma dair hak ettiğim için verdikleri plaketi almanın mutluluğunu yaşamazdım mesela.
adem-1.jpg

Vestel Olmasaydı Bir fabrikanın sahibinin ve tüm üst yönetiminin olduğu ortamda mikrofonu elime alıp ''Bu ne biçim iş?'' diye Etkileşimli tahta yedek parça sevk sürecindeki gecikmeleri eleştirecek medeni cesareti kendimde bulamazdım mesela.
adem-23b4ab7aec50d115f.jpg

Vestel Olmasaydı, Teknisyen olarak girdiğim bir markada eğitmen olarak görev alabilecek kadar yükselmezdim diye düşünüyorum.

adem-3.jpg

adem-4.jpg

Veya tüm bunları kendimi avutmak için de yazıyor olabilirim. Belki de Vestel aslında çok dah abaşarılı olabileceğim bir dünyada önümü kesmiştir kurum içi çekişmeler nedeniyle onu bilemem. Ancak ne olursa olsun bana çok şey kattığını inkar edersem nankörlük etmiş olurum.

Evet seviyorum bu markayı ancak eleştirmeme engel değil bunların hiç birisi.

Çok yazdım, tekrar yazıyorum, Dr Tarkan Tekcan Vestel'e satış sonrası hizmet yönetimi ve kalitesi adına inanılmaz şeyler kazandırmış ve katmıştır. Lakin kabul etmek gerekir ki misyonunu tamamlamış enerjisini yitirmiş, etkinliği kalmamıştır.

Daha yazacak çok şey olsa da,,

Netice itibari ile bahsi geçen proje çok kısa sürdü zira istediğim ölçüde geri dönüş alamadım Vestelden.

Alternatif bildirim kanalı ile senkronize/koordine bir çalışma yürütmek için gayret ettim, dönüşlerinin isteğe bağlı olduğunu görünce (Canlarıisterse cevap veriyor, istemezlerse vermiyorlar gibi) bir daha irtibat kurmaya gerek görmedim :ok

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu yazı dün gibi aklımda, geçen sürede değişen bir şey yok
Geçen gün eskilerden bir şeyleri ararken önüme seninle olan bazı yazışmaların ekran alıntıları geldi sevgili Özgür :)

Doğru yolda olup hep dik durmanın en güzel yanlarından birsi bu biliyormusun?

Yıllar sonra önüne eski yazdıkların gelince Allahına şükrediyorsun utanacak hiç bir şeyin ve yanlışın olmadığı için :ok

15.05.2017-aragorn.jpg

6-aragorn.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam demekki olmuyor devlet sırrı panel tipi video'ya bi bak abi varmı böyle birşey aslında Panel tipini anlatmak istiyor ama panel aydınlatmasını anlatıyor tüplü tvden dalıyor konuya panel tipi yok VA IPS TN geçmiyor video'da

Nice insanlar var, çok iyi meslek erbabıdır ancak iki lafı bir araya getiremez.
Nice insanlar var, çok iyi hatiptir fakat zekası veya eğitimi bu işlere yeterli değildir.
Nice insanlar var, bu işle ilgili alakası yoktur ama kendilerini pazara duayen olarak satar.
Nice insanlar var, Yukarıdaki ilk iki maddenin toplamını cebinden çıkartır ama kimse görmez.

Bana göre anlatan arkadaş ikinci maddeye tekabül ediyor :)

Az önce bir kurumsal sayfada istifa yazısı gördüm. Değerli bir meslektaşımız istifa yazısını ve gerekçelerini yazmış. Astsubaylığı kazanmış o nedenle istifa etmiş vs, Vedalaşmak için yazdığı yazıyı okudum, Muhtemelen Rus dili ve edebiyatı eğitimini yarım bırakıp, Fransız literatüründen feyiz alıp, Amerikan İngilizcesiyle Osmanlı Fars kültürünü harmanlayıp ortaya bu metni çıkartmış olsa gerek zira bakıyorum ASTSUBAYLIK gibi eskiden ülkemizde oldukça saygın bir statüye sahip olacak olan bu kardeşimizin iki lafı bir araya getirememesi de bana göre İlk maddeye girer.

Ne zaman ki biz bu zaten olması gerekenlerin tamamını bir bedende ulusca barındırmayı başarırız (En azından çoğunluk olarak) o zaman Ülke olarak başarı kapılarını açarız diye düşünüyorum.

47 Yaşındayım ve halen eğitim eğitim eğitim diye uğraşıyorum. Bu sabah Mesleki Eğitim Kurumundaydım. Yine bir Mesleki yeterlilik için sınava girmek üzere kayıt yaptırdım. Bu sayede geçmiş yıllarda öğrendiğimiz ancak unutmaya yüz tuttuğumuz bilgileri de güncellemiş oluyorum.

Devletimiz başımızdan eksik olmasın inşallah, insanlar yeter ki eğitim almak istesin mümkün olduğunca her imkanı sunuyorlar.

Fakat bizde o istek yok işte temel sorun bu bana göre.

Yoksa elbette o kamera karşısına ağzı laf yapan birini oturtup eline ezberleyeceği metni tutuşturacaklar başka ne yapacaklar ki?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Geçen gün eskilerden bir şeyleri ararken önüme seninle olan bazı yazışmaların ekran alıntıları geldi sevgili Özgür :)

Doğru yolda olup hep dik durmanın en güzel yanlarından birsi bu biliyormusun?

Yıllar sonra önüne eski yazdıkların gelince Allahına şükrediyorsun utanacak hiç bir şeyin ve yanlışın olmadığı için :ok

15.05.2017-aragorn.jpg

6-aragorn.jpg
Biz doğru duralım eğri belasını bulur abicim

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sevgili ado ben hacker bu kelamlar üzerine bizler ne diyek konuyu bulup tekrar açtığım için mutluyum, yine mest ettin bizi. lakin biz ne diyebiliriz gayrı senin bu şaheser yorumlarından sora :bilmiyom kelam moislah> suud ların değimi bu...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestel efendi öncelikle konulara KİŞİSEL yaklaşmayı bırakıp PROFESYONEL bakış açısına sahip olmayı öğrenmeli.

Benim Vestel den İstifa etmiş olmam, İstifa sürecimde kurumu zarar uğratacak kararlar aldığını düşündüğüm bazı üst düzeyler hakkında Servis Denetleme Müdürlüğüne sunduğum rapor nedeniyle savunmalarının istenmiş olması vs gibi nedenlerle Adem Helvacı ismine mesafeli ve kişisel yaklaşırlar.

Onlara göre Adem Helvacı Vesteli yarı yolda bırakmış birisi. Bana göre onlar tam bir beceriksizler tayfası. Sosyal mecraya yansıyacak şov içerikli ajite içerikler yerine gerçek destek ile halkın yanında olmak arasındaki farkı anladıklarında Vestelde bir şeyler değişir ki onu da bu mevcut yönetim yapamaz. Anten takmak için çıktığı çatıda gördüğü kırık kiremiti değiştirdiği için kahraman ilan edilen yetkili servisten (Çok yakın arkadaşımdır, ailece görüşürüz) Vestelin ödül programlarında sunuculuk yaptırılan vmh personelinin kendisini zamanla manken ilan edercesine yaklaşımlarına varana kadar içi boş bir çok şov gördük vestelde ama ses getirdi mi? Evet getirdi inkar etmiyorum.

Bakınız şu videoyu dileyen komple seyreder, ben çok beğendim gerçekten, 4:45 de değerli kardeşim Osmanı da görebilirsiniz, Marmaris servisimizdir, halen aktiftir.

Bu gibi teşekkürler iç dinamikleri tetikler, hizmet verenlerin gönlünü alır, şevkini arttırır. O salonda o servis kardeşimi alkışlayanlar arasında ben de vardım, Osmandan sonra çağırılıp plaket verilen 4 üncü kişiydim bunlar gerçekten mutluluk veren gurur veren olaylar fakay eleştirmeyi seven bir millet olarak bizler yine de eleştirecek noktalar buluruz. Arkadaşımın başarısını kutlamakla birlikte ardından ''İyi ama sen o kiremiti değiştiriken, senden hizmet bekleyen diğer müşterilerin zamanını çaldın'' diye yorum yapmama engel oldu mu bu durum? Olmadı.

Çok kişi küfür eder, Nefret eder ancak ben bizzat sohbet etme imkanı bulduğum, evinde bulunduğum Sn Ahmet Nazif Zorlunun çalışma azmine, iş disiplinine hep gıpta etmişimdir. Ticari kararlarını sevmezsiniz eleştirirsiniz ayrı konu ancak adamın çalışkanlığına, azmine, başarısına ben ne diyeyim ki şimdi?

Onlar beni sakıncalı, zarar veren gibi görse ve algılasa veya hiç umursamaz olsalar da, biz aklıselim insanlar olarak kişilere hizmet etmedik hiç bir zaman. Ben Vestel markasını severim, ama yanlışlarını da çatır çatır yazarım. Vatandaş veya Vesteli seven birisi olarak yanlışları yazmak benim görevim ise, Vestel efendinin görevi de bu yanlışları tekrar etmemek ve düzeltmek için çaba sarfetmektir.

Vestel'e vefa borcum var her şeyden evvel zira beni eğitim hayatına yeniden yönlendiren, İlk okul mezunu (Orta 3 terk) birisi olarak 2 ayrı üniversiteden yolumun geçmesini sağlayan, içerisinde bulunduğum 15 yıl boyunca beni eğitime boğan markadır Vestel.

Vestel olmasaydı ben şu cübbeyi giyemezdim mesela.
aa1143f06c8329dc6223.jpg

Vestel olmasaydı Ahmet bey'in elinden başarılarıma dair hak ettiğim için verdikleri plaketi almanın mutluluğunu yaşamazdım mesela.
adem-1.jpg

Vestel Olmasaydı Bir fabrikanın sahibinin ve tüm üst yönetiminin olduğu ortamda mikrofonu elime alıp ''Bu ne biçim iş?'' diye Etkileşimli tahta yedek parça sevk sürecindeki gecikmeleri eleştirecek medeni cesareti kendimde bulamazdım mesela.
adem-23b4ab7aec50d115f.jpg

Vestel Olmasaydı, Teknisyen olarak girdiğim bir markada eğitmen olarak görev alabilecek kadar yükselmezdim diye düşünüyorum.

adem-3.jpg

adem-4.jpg

Veya tüm bunları kendimi avutmak için de yazıyor olabilirim. Belki de Vestel aslında çok dah abaşarılı olabileceğim bir dünyada önümü kesmiştir kurum içi çekişmeler nedeniyle onu bilemem. Ancak ne olursa olsun bana çok şey kattığını inkar edersem nankörlük etmiş olurum.

Evet seviyorum bu markayı ancak eleştirmeme engel değil bunların hiç birisi.

Çok yazdım, tekrar yazıyorum, Dr Tarkan Tekcan Vestel'e satış sonrası hizmet yönetimi ve kalitesi adına inanılmaz şeyler kazandırmış ve katmıştır. Lakin kabul etmek gerekir ki misyonunu tamamlamış enerjisini yitirmiş, etkinliği kalmamıştır.

Daha yazacak çok şey olsa da,,

Netice itibari ile bahsi geçen proje çok kısa sürdü zira istediğim ölçüde geri dönüş alamadım Vestelden.

Alternatif bildirim kanalı ile senkronize/koordine bir çalışma yürütmek için gayret ettim, dönüşlerinin isteğe bağlı olduğunu görünce (Canlarıisterse cevap veriyor, istemezlerse vermiyorlar gibi) bir daha irtibat kurmaya gerek görmedim :ok
yazdıklarının tamamını pür dikkat okudun 2 kez ? ? ?

iznin olursa şaheser olarak okuduğum bu yazının tamamını alıntılayarak, nafiz beyin illaki mail adersini bularak paylaşmak isterdim doğrusu...

evet belki ali okulu mezunuyuz sende yakından takip ettiğin üzere farkındasındır, yaş 53 toplamda 3 gün gece okulu na gitmek nasip oldu:slap ama Allah'a şükürler olsun toplumda imla hataları da yapmakla birlikte sözel olarak ağzımız doğrudan yana olan her memleket mevzularında kelam etmeyi de nasip etti, tıpkı senin gönüllü olarak tüketicileri koruma derneğine yapacağın katkılar nedeni ile kendini bunca yoğunluğun arasında büyük bir yük aldığın gibi... bende nacizane 100 bin ahaliyi temsilen 2012 yılından beri yürütmekte olduğum izmir karabağlar hak***der yönetim kurulu başkanlığını hayatımdan ödün vererek büyük bir memnuniyetle sürdürüyorum çok zor olanaklarla da olsa.

dolayısı ile seni çok yakından tanıdık şahsen görüşmemiş olsak ta bu tavsiye forumda saygı değer yönetim kurulu ve sevgili duayenim, zati aliniz den çok şey öğrendik öğrenmeye devam ediyoruz tüm forum bileşenleri olarak, kendi adıma söyliyorum imla hatalarımızı yüzümüze vursan da bundan memnuniyet duyuyoruz çünkü niyetini çok iyi biliriz sevgili ado...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
sevgili ado ben hacker bu kelamlar üzerine bizler ne diyek konuyu bulup tekrar açtığım için mutluyum, yine mest ettin bizi. lakin biz ne diyebiliriz gayrı senin bu şaheser yorumlarından sora :bilmiyom kelam moislah> suud ların değimi bu...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yazdıklarının tamamını pür dikkat okudun 2 kez ? ? ?

iznin olursa şaheser olarak okuduğum bu yazının tamamını alıntılayarak, nafiz beyin illaki mail adersini bularak paylaşmak isterdim doğrusu...

evet belki ali okulu mezunuyuz sende yakından takip ettiğin üzere farkındasındır, yaş 53 toplamda 3 gün gece okulu na gitmek nasip oldu:slap ama Allah'a şükürler olsun toplumda imla hataları da yapmakla birlikte sözel olarak ağzımız doğrudan yana olan her memleket mevzularında kelam etmeyi de nasip etti, tıpkı senin gönüllü olarak tüketicileri koruma derneğine yapacağın katkılar nedeni ile kendini bunca yoğunluğun arasında büyük bir yük aldığın gibi... bende nacizane 100 bin ahaliyi temsilen 2012 yılından beri yürütmekte olduğum izmir karabağlar hak***der yönetim kurulu başkanlığını hayatımdan ödün vererek büyük bir memnuniyetle sürdürüyorum çok zor olanaklarla da olsa.

dolayısı ile seni çok yakından tanıdık şahsen görüşmemiş olsak ta bu tavsiye forumda saygı değer yönetim kurulu ve sevgili duayenim, zati aliniz den çok şey öğrendik öğrenmeye devam ediyoruz tüm forum bileşenleri olarak, kendi adıma söyliyorum imla hatalarımızı yüzümüze vursan da bundan memnuniyet duyuyoruz çünkü niyetini çok iyi biliriz sevgili ado...

Vestelin bazı işgüzar yöneticileri, müdürleri her ne halt ise isimleri artık onlar, bir dönem yayınladığım bir videonun ucu Vestele dokundu diye o videoyu kaldırmam için beni aradılar. Reddettim elbette, neticede yasal anlamda ortada bir sakınca var ise mahkemeye verirler olur biterdi. Ancak yasadışı bir durum değildi, etik dışı durum da değildi, sadece ticari olarak onların satışlarını olumsuz etkiliyordu.

Sorun şu ki bu midesizler oyunu kuralına göre oynamıyorlar. Eğer videoyu kaldırmaz isem Şu an halen yetkili servis olan abimin sözleşmesini gözden geçirmekle tehdit ettiler. Oturdukları sıcak koltuklarından kalkıp yüzlerce kilometre yol yapıp abimin işletmesine ziyaret düzenleyip ona beni arattırdılar ricacı olarak yine de kaldırmadım.

Bu midesizler halen görevdeler, benim videom ise halen yayında.

Be bu tiplere hayatım boyunca boyun eğmedim ve bundan sonra da eğmem lakin bu boşbeleş tiplerle gereksiz harcayacağım zamanı daha faydalı ve halk yararı işler için harcarım anlamında ben Vestel ile ilgili ''Ne onlar beni görsün, ne de ben onları göreyim'' diyorum en azından bu yönetim gidene kadar.

Hiç kimseden bir çekincem olmadığı için halka açık mecrada çatır çatır her şeyi yazmaktan da çekinmiyorum elbette lakin şimdi olayı Nazif Bey'e ulaştırmanız zaten zor, sizin Nazif Bey'e gitti sandığınız yazı Nazif Bey'in asistanının, asistanının, asistanının asistanına gidiyor.

Nezaketen de ''İlgileniyoruz hiç sıkmayın canınızı'' yazacaklar fakat bundan Nazif Bey'in haberi bile olmayacak bundan da emin olun :)

Onların ilgilenme şekli ise yukarıda bahsettiğim midesizlere yazı yazıp ''Gidin ilgilenin hemen şuınlarla'' emir kipi içeren bir yazı olacak :)

Bir bilseniz her gün kaç yüz şikayet Nazif Bey'e ulaştırılmaya çalışılıyor, ancak sadece bürokrat düzeyinde olanlar ulaşıyor.

Yani işin özü, Bir yazı yazmak istersem kendi adıma yazar onlara hitaben gönderirim ben içiniz rahat olsun.

Forumu eskiden takip edenler, BU TOPRAKLARDA SERVİS OLMAK isimli bir kitabımın baskıya hazır olduğunu bilirler tüm olayları tüm açıklıklarıyla yazdığım.

Abim bir gün ''Bu kadar yeter, Emekli oluyorum artık'' diyerek Vestel ile yollarını ayırdığı aynı gün kitabımı Editöre sevk edeceğim. O zaman hiç kimsenin Nazif Bey'e bir şey yazmasına gerek kalmayacak zira Nazif bey isterse kendi fabrikasında olan biteni benim kitabımdan bizzat okuyarak öğrenecektir. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt