Adaptör

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Sevgili Sota Sota ,öncelikle sana sorayım,senin projede-veya linkteki- bir devre vardı,mini devre,bu devre düğmeye bastığında voltajın anlık gelmesinimi sağlıyor acaba,yani düğmeye basınca bir an voltaj geçiyor,sonra kapanıyor gibi?
Sevgili teknovest ,ayara derken volt mu yoksa amper mi?
Bendeki sistemde
Dugmeye basili tuttugun sure akim geçmeye devam ediyor. Oyuzden bascek bascek seklinde kullanmak gerekir.

Senin bahsettigin geciktirme devresi
Bulursam linkini ekleyeyim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bendeki sistemde
Dugmeye basili tuttugun sure akim geçmeye devam ediyor. Oyuzden bascek bascek seklinde kullanmak gerekir.

Senin bahsettigin geciktirme devresi
Bulursam linkini ekleyeyim.
Hımmm, anladım,bas-çek zor olacak gibi,aklıma şu geldi ,eskiden tüplü-katelitik sobalar vardı,onlarda bir manyeto vardı,katelitik sobayı yakmak için anahtara basıyorduk,anahtar ateşleyip geri geliyordu,,yani bas-çek olarak mekanik otomatikti.aslında böyle bir anahtar olsa süper olurdu,manyetoyu boşalt,otomatik anahtar yap ,koy ayak altına gibi.

EK:
Aslında bugün evde aradım o butondan bende vardı ,ama belkide köye götürdüm

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
zaman ayarlı butonun randımanlı olacagını dusunmuyorum.
kullanılan sacın et kalınlıgı fazla olursa kaynak atılamadan role akımı kesecektır dıye dusuyorum.

zamanlı ayarlı buton hıc kullanmadım belkı kontak suresınınde ayarı vardır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
zaman ayarlı butonun randımanlı olacagını dusunmuyorum.
kullanılan sacın et kalınlıgı fazla olursa kaynak atılamadan role akımı kesecektır dıye dusuyorum.

zamanlı ayarlı buton hıc kullanmadım belkı kontak suresınınde ayarı vardır.
Bizim çankaya'daki pilcinin ayağının altında düğme vardı,sesi de duyduğumdan dedim öyle :) ,
Ama haklısın,kalın saçta punto yapmıyor,en azından benim yaptığımda puntolamıyordu,hatta enson kola kutularını kesip onları kullanmıştım,ama tutmamıştı kola kutuları :smile:

Ronin Çevrimdışı

Ronin

Yeni Üye
15 Haz 2018
39
Pedal vardı ona hazır bas-çek kullanmak için punta makinası için mi lazım bulursam atayım linkini
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Başka biryerde bir arkadaşın çalışması vardı da bağlantısını bulamadım ama kullandığı ürün bu pedaldan:

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt