• Merhaba Ziyaretçi, (Arıza,Tavsiye,Yazılım) ilgili talepler için Bize Ulaşın panelini kullanmamanız rica olunur.

Adana'da 5 Ölü....

crysannche

Aktif Üye
8 Mar 2018
33
8
45
Adananın Karataş İlçesine bağlı Tabaklar köyu yakınlarına balık avlamak icin giden 5 arkadas kaldıkları cadırda ısınmak icin yaktıkları ateşden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetmişlerdir. Rabbim rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Geride kalanlara sabırlar diliyoruz.....
 

Ado

Yazılım Yüklemek Riskli İştir.
Yönetici
Admin
17 Şub 2017
11,975
113
46
Çadır içerisinde hiç mi hava alamamış acaba ortam. :alala

Ölüm hr türlü kötü ama bunlar da göz göre göre ölüm be abim, Allah rahmet eylesin hepsine. Rabbım taksiratlarını af eylesin.
 

teraspy

The Emmi
Emektar
26 Kas 2018
1,686
113
59
Büyük ihtimal "nasılsa çadır,heryerden hava alıyor" diye düşünmüşlerdir.Allah geride kalanlara sabır versin...
 

newrophat

Silver Üye
31 Ağu 2018
853
93
Allah geride kalanlarına sabırlar versin, kimse böyle olacağını düşünmemiştir elbette, çok zor bir durum, mekanları cennet olsun.

kış başında sanayide bir arkadaşın yanına uğradım hem arabanın ufak bir sıkıntısına bakacaktık hemde 2 lafın belini kırarız dedik. bal köpüğü rengi bir linea geldi abi işim acele hastaneye gideceğim vs... benimde acelem yok bak sen dedim arkadaşa. dükkana doğru geri geri parketti aracı çalışır vaziyette , bende soba başında bekliyorum neyse hafif bir koku geliyor ama aklımıza gelmedi soba kokuyordur diyoruz arkadaşta tezgahta parçayı sökmüş bakıyor , 3-5 dakika sonra hanım aradı telefonla konuşmak için dışarı çıktım geldiğimde içerideki koku çok belirgindi arkadaş sersemlemiş zehirlendi zehirlenecek. arabayı istop ettik kapıyı açtık havalandırdık gittim 2 tane ufak paket yoğurt aldım onları yedik falan derken ucundan kıyısından döndük sanırım.

bu tarz zehirlenmelerde özellikle karbonmonoksit ve diğer zehirli gazlarda belirgin bir koku olsa bile kesinlikle hissetmiyorsunuz. usul usul zehirleniyorsunuz ve zehir duyuları köreltiyor belkide durumun farkına vardığın anda çok geç kalınmış oluyor. benim birkaç dakika dışarı çıkıp içeri girdiğimde aldığım kokuda böyleydi, oysa içeride aynı koku çok az geliyordu.
 

teraspy

The Emmi
Emektar
26 Kas 2018
1,686
113
59
newrophat @newrophat ,
Allah korumuş,evet kokunun içindeyken anlamıyor insan,verilmiş(verilecek) sadakanız varmış doğrusu,halletseydin bari hemen.
 

newrophat

Silver Üye
31 Ağu 2018
853
93
newrophat @newrophat ,
Allah korumuş,evet kokunun içindeyken anlamıyor insan,verilmiş(verilecek) sadakanız varmış doğrusu,halletseydin bari hemen.
Türk usulü yoğurt yedik hemen halletmemiz böyle oldu :sirit kokuyu çok hafif aldık aslında ama araba rolantide olduğu için sanırım bariz bir koku yoktu birde sanayi ortamı soba vs... olayı çözene kadar sakata gelebilirdik. normalde dikkatli birisiyimdir ama kendi kontrolün dışındaki olaylarda elden birşey gelmiyor çoğu zaman. Allah hepimizi kazadan beladan korusun sevdiklerimize bağışlasın.
 

Sota

TF
Yönetici
Administrator
6 Mar 2016
5,128
113
crysannche @crysannche , Allah rahmet eylesin.

gecenlerde firtana beklenen havada
kurekli kayikla balik avina cikan grup alabora olacakti.
erken farkettik ic limanda sahil guvenlige aldirdik adamlari.
tedbiri elden birakmamak gerek.
 
Üst Alt