Adana'da 5 Ölü.... | Tavsiye FORUMU

Adana'da 5 Ölü....

crysannche 

Aktif Üye
8 Mart 2018
33
47
Adananın Karataş İlçesine bağlı Tabaklar köyu yakınlarına balık avlamak icin giden 5 arkadas kaldıkları cadırda ısınmak icin yaktıkları ateşden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetmişlerdir. Rabbim rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Geride kalanlara sabırlar diliyoruz.....
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
17 Şubat 2017
19,017
48
Çadır içerisinde hiç mi hava alamamış acaba ortam. :alala

Ölüm hr türlü kötü ama bunlar da göz göre göre ölüm be abim, Allah rahmet eylesin hepsine. Rabbım taksiratlarını af eylesin.
 

teraspy 

The Emmi
TFC Team
Ayın En Aktif Üyesi
26 Kasım 2018
11,498
61
Büyük ihtimal "nasılsa çadır,heryerden hava alıyor" diye düşünmüşlerdir.Allah geride kalanlara sabır versin...
 

newrophat

Platin Üye
31 Ağustos 2018
1,084
Allah geride kalanlarına sabırlar versin, kimse böyle olacağını düşünmemiştir elbette, çok zor bir durum, mekanları cennet olsun.

kış başında sanayide bir arkadaşın yanına uğradım hem arabanın ufak bir sıkıntısına bakacaktık hemde 2 lafın belini kırarız dedik. bal köpüğü rengi bir linea geldi abi işim acele hastaneye gideceğim vs... benimde acelem yok bak sen dedim arkadaşa. dükkana doğru geri geri parketti aracı çalışır vaziyette , bende soba başında bekliyorum neyse hafif bir koku geliyor ama aklımıza gelmedi soba kokuyordur diyoruz arkadaşta tezgahta parçayı sökmüş bakıyor , 3-5 dakika sonra hanım aradı telefonla konuşmak için dışarı çıktım geldiğimde içerideki koku çok belirgindi arkadaş sersemlemiş zehirlendi zehirlenecek. arabayı istop ettik kapıyı açtık havalandırdık gittim 2 tane ufak paket yoğurt aldım onları yedik falan derken ucundan kıyısından döndük sanırım.

bu tarz zehirlenmelerde özellikle karbonmonoksit ve diğer zehirli gazlarda belirgin bir koku olsa bile kesinlikle hissetmiyorsunuz. usul usul zehirleniyorsunuz ve zehir duyuları köreltiyor belkide durumun farkına vardığın anda çok geç kalınmış oluyor. benim birkaç dakika dışarı çıkıp içeri girdiğimde aldığım kokuda böyleydi, oysa içeride aynı koku çok az geliyordu.
 

teraspy 

The Emmi
TFC Team
Ayın En Aktif Üyesi
26 Kasım 2018
11,498
61
newrophat @newrophat ,
Allah korumuş,evet kokunun içindeyken anlamıyor insan,verilmiş(verilecek) sadakanız varmış doğrusu,halletseydin bari hemen.
 

newrophat

Platin Üye
31 Ağustos 2018
1,084
newrophat @newrophat ,
Allah korumuş,evet kokunun içindeyken anlamıyor insan,verilmiş(verilecek) sadakanız varmış doğrusu,halletseydin bari hemen.

Türk usulü yoğurt yedik hemen halletmemiz böyle oldu :) kokuyu çok hafif aldık aslında ama araba rolantide olduğu için sanırım bariz bir koku yoktu birde sanayi ortamı soba vs... olayı çözene kadar sakata gelebilirdik. normalde dikkatli birisiyimdir ama kendi kontrolün dışındaki olaylarda elden birşey gelmiyor çoğu zaman. Allah hepimizi kazadan beladan korusun sevdiklerimize bağışlasın.
 

Sota 

CSKN
Yönetici
Administrator
6 Mart 2016
8,416
crysannche @crysannche , Allah rahmet eylesin.

gecenlerde firtana beklenen havada
kurekli kayikla balik avina cikan grup alabora olacakti.
erken farkettik ic limanda sahil guvenlige aldirdik adamlari.
tedbiri elden birakmamak gerek.
 

Benzer konular

Üst