Acil yardım, Trendyol dan tv aldık iade Red edildi

M Çevrimdışı

MakNisada

Yeni Üye
10 Şub 2022
8
39
Bir sorunum var. Dün bir dilekçe örneği yazmaya çalıştım Tüketici haklarına şikayet için ama yardımcı olabilir misiniz doğru yapmışmıyım? Lütfen yardımcı olurmusunuz

ADEM BEY LÜTFEN ULAŞABİLİRMİSİNİZ BANA?

IMG_20220210_194303.jpg

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059

Geçmiş olsun ,
Apartmanda kamera sistemi var sorun kayıtlarda görünüyorsa delil olarak ekleyin .

Link yazıyı araştırın güncelmi ?

BAŞVURMA HAKKI VE ZAMAN AŞIMI İLE SORUMLULUK VE TAZMİNAT

kargo38c801c0a0f6bc1d.png

Sorun sorun üzerine

İade edilse bazı firmalar kargo bedelini parası kesiyor .
Tutanak tutmamak suç değilmi ?
İspat gerekli .
Devlet çözüm getirmeli her kargo firması elemanına kafa kamerası mecbur tutulması .

Teslim alsan sorun .

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Onlar aracı fazla etliye sütlüye karışmazlar internet alışverişlerinde satıcı birde bilinlinçli tüketici çok önemli .

Şimdi THH satıcıyı haklı bulabilir mi ? bulabilir hasarlı olduğunu gördüğün kargoyu teslim almasaydın derlerse.

Gitti paracıklar Allah'tan olabildiğince tüketici lehine karar vermeye çalışıyorlar yoksa tüketicinin hali nice olurdu :kiskis
Karışmazlar diye bir dünya yok. Biz ona komisyonu alıp susmak diyelim.
Satıcısı Amazon olan ürünü Amazon'dan al, bak bakalım böyle şeyler oluyor mu? :kiskis

M Çevrimdışı

MakNisada

Yeni Üye
10 Şub 2022
8
39
İyi günler herkese bu açtığım davam Thh sonucu lehime sonuçlandı. 18 Mayıs ta icra ya verdim, durumu hala açık gözüküyor. Dün durumu sormak için ilgili icra müd ne gittiğimde, satıcı herhangi bir itirazda bulunmamış, "haciz talebi, cebri icra gibi bir dilekçe yazıp nüfus fotokopisiyle gelmemi istedi. Nasıl ne tip bir dilekçe yazmalıyım ben yardımcı olabilirseniz çok sevinicem.

M Çevrimdışı

MakNisada

Yeni Üye
10 Şub 2022
8
39
İyi geceler, cebri icra yaptığım dosyam bugün sonuçlanmış fakat iki tip kesinti yapmışlar bunlar normal mi? Bu kadar yüklü bi kesintiyi neden benden yapmışlar eskik bişey mi yaptım ben.
Birde üç gündür samsung tan arıyorlar, adıma kayıt açmışlar thh sonucuna uygulucaklarmış, tv nin arkasındaki bandrolü atmamı istediler, konunun ne olduğunu arayan kişilerde bilemiyolarmış, iade alınabilir vs dediler. Fakat thh kararında tv ile ilgili herhangi bir karar yok, zaten paramız iyice pul oldu ocak ayından beri, almak isterlerse teslim etmek zorundamıyım?

Screenshot_20220816_023238_com.android.chrome.jpg

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Her zaman söylüyoruz. Binlerce lira veriliyor. İnternetten alınıyor hâliyle daha uygun olsun diye. Ama şu gelen kargoda en ufak bir yırtık bile varsa almayın. Yahut tutanak tutarak alacağınızı belirtin. Tutmuyor mu almayın geri gitsin. Ben teslim ettim diye işaretler buraya bırakırım mı diyor. Bıraksın. Bunları yaşadım ben. 200.000 tl lik mama mng tarafından gönderildi. Mamalar yırtık pırtık. Fare kemirmesi bile vardı. Almam dedim biz buraya kapının önüne yığarız resim çekeriz. İster alın ister almayın dedi. Siz bilirsiniz dedim. Deli gibi indirdiler mamaları. Elemanlardan imza istemişler atmadılar tabi ki. Sonra gittiler. Mng şubesi aradı kimlik no istedi vermedim. Her türlü Çakallığı denediler. Sms bile attılar ürünleri teslim aldığınızı onaylıyormusunuz diye. Sonuç geri gelip mamalari hammal gibi tekrar arabaya yüklediler götürdüler. Demem o ki ürününüz size geç ulaşır. O heyecan hemen açalım izleyelim olsun bitsin heyecanını ne yazık ki biraz daha geciktirmek gerekiyor böyle durumlarda. Geçmiş olsun umarım tamamiylr halledilir çözüm

M Çevrimdışı

MakNisada

Yeni Üye
10 Şub 2022
8
39
Her zaman söylüyoruz. Binlerce lira veriliyor. İnternetten alınıyor hâliyle daha uygun olsun diye. Ama şu gelen kargoda en ufak bir yırtık bile varsa almayın. Yahut tutanak tutarak alacağınızı belirtin. Tutmuyor mu almayın geri gitsin. Ben teslim ettim diye işaretler buraya bırakırım mı diyor. Bıraksın. Bunları yaşadım ben. 200.000 tl lik mama mng tarafından gönderildi. Mamalar yırtık pırtık. Fare kemirmesi bile vardı. Almam dedim biz buraya kapının önüne yığarız resim çekeriz. İster alın ister almayın dedi. Siz bilirsiniz dedim. Deli gibi indirdiler mamaları. Elemanlardan imza istemişler atmadılar tabi ki. Sonra gittiler. Mng şubesi aradı kimlik no istedi vermedim. Her türlü Çakallığı denediler. Sms bile attılar ürünleri teslim aldığınızı onaylıyormusunuz diye. Sonuç geri gelip mamalari hammal gibi tekrar arabaya yüklediler götürdüler. Demem o ki ürününüz size geç ulaşır. O heyecan hemen açalım izleyelim olsun bitsin heyecanını ne yazık ki biraz daha geciktirmek gerekiyor böyle durumlarda. Geçmiş olsun umarım tamamiylr halledilir çözüm
Teşekkür ederim, sorunu yeni çözebildik ama en son mesajımda son durumuyla ilgili bi kaç sorum vardı, bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt