AC Adaptör 18vac

Z Çevrimdışı

zafer0305 

Yeni Üye
19 Eyl 2019
27
33
Merhabalar

Microfonumda kullandığım fantompower a ait olan adaptörüm bozuldu adaptör bilgilerim resimdeki gibidir. 18vac 500ma adaptör bulamadım. bunun yerine 9v 1a kullansam olurmu. Telefon incelemelirnde cihazı nekadarla şarj ettiğini bakarken bu iki değeri birbiriyle çarpıyor. Bu adaptöre muadil olarak ne kullanabilirim. illaki aynısımı olması gerekir.
aydınlatırsanız sevinirim.
adaptor.jpg

Z Çevrimdışı

zafer0305 

Yeni Üye
19 Eyl 2019
27
33
18v 0.5a ilgili yaptığım aramada TR sitelerinde gözükmüyor.

size 18v 1a önerebilirim yada aliexpressten
0.5a olani siparis edebilirsiniz.

18v 1A link

1A Cihaza zarar vermez mi? Birde bunlarda toplam ürettiği elektirği örnek 18x0,5=9 şeklindemi muluyoruz? birçok telefon incelemesinde adaptörler için bu şekilde konuşup hızlı mı yavaşmı şarj edeceğini belirtiyorlar. Bende bu mantıktan giderekten 18x0,5=9 ama bu 9 amper mi?, volt mu? ya da wat mı? bilmiyorum. bu bakış açısıyla 9x1=9 9v 1 ma adaptör olmaz mı yani?

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
1A Cihaza zarar vermez mi? Birde bunlarda toplam ürettiği elektirği örnek 18x0,5=9 şeklindemi muluyoruz? birçok telefon incelemesinde adaptörler için bu şekilde konuşup hızlı mı yavaşmı şarj edeceğini belirtiyorlar. Bende bu mantıktan giderekten 18x0,5=9 ama bu 9 amper mi?, volt mu? ya da wat mı? bilmiyorum. bu bakış açısıyla 9x1=9 9v 1 ma adaptör olmaz mı yani?

Akım fazla olsa da problem olmaz zaten cihaz ihtiyacı kadar akım çeker. 18V, 500mA ve üzeri herhangi bir adaptör işinizi görecektir yeter ki voltaj aynı olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,261
V = gerilim , A = Akım , W = Güç

V x A = W

Cihazınız daha düşük gerilimle mesala 12v çalışıyor olabilseydi.

9V yüksek amperlirli adaptör kullanarak çalıştırabilirdiniz. (pek önerilmez)

sizin durumda gerilim farkı çok fazla olacağı için cihazınız çalışmayacaktır.

Adaptörde amper yüksek olması sorun teşkil etmez.
Cihazınız ihtiyacı kadar amperi adaptörden alır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ooooo,ses sistemi ve fantom mikrofon :)
Adaptörün trafosunu değiştirebilirsin,zaten AC-AC ,dalgalı akım adaptör,benm yaptığım gibi yapabilirsin,sadece elindeki adaptör kutusuna uygun bir trafo yeterli,oğlumun arkadşına böyle yapmıştım,sanırım halen kullanıyorlar :ok
Aşağıdaki gibi kutuyu kes bir bıçak+çekiç ile

ac1.jpg

Sonra kutuya uygun bir 0-18volt 3w trafo alıp ,kendin lehimleyebilirsen yap,yapamam dersen telefon tamircisi olmak üzere ,her tamirciye lehimletirsin :ok
Aşağıdaki link örnek trafolar içindir ,şehrinde elektronik parçaları satan varsa ,kestiğin adaptör kutusunu da yanına alıp,satın alabilirsin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
teraspy teraspy, Adam Ehtiyar felan ama her mevzuya çözümü var. :clap2
Kahve köşelerinde zaman geçirmeyen biri olunursa,böyle oluyor işte :hihi
Bu yaşıma geldim ,yıllar önce buzdolabı motoru boru kaynağı ve gaz basma haricinde daha bizim hem köydeki ,hem şehirdeki eve tamirci girmiş değildir ,hiç bir konuda yani diyebilirim.
O motoru da ben kesip çıkarmıştım dolaptan, motoru da taktım ama kaynak yapıp gaz basamamıştım da birini çağırmıştım,sanırım yıl 1995 olabilir :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kahve köşelerinde zaman geçirmeyen biri olunursa,böyle oluyor işte :hihi
Bu yaşıma geldim ,yıllar önce buzdolabı motoru boru kaynağı ve gaz basma haricinde daha bizim hem köydeki ,hem şehirdeki eve tamirci girmiş değildir ,hiç bir konuda yani diyebilirim.
O motoru da ben kesip çıkarmıştım dolaptan, motoru da taktım ama kaynak yapıp gaz basamamıştım da birini çağırmıştım,sanırım yıl 1995 olabilir :)

Gelecekteki halim olabilir misin emmi? :hihi :kiskis
95 yazında da ben doğdum iyi mi? :kop:kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
V = gerilim , A = Akım , W = Güç

V x A = W

Cihazınız daha düşük gerilimle mesala 12v çalışıyor olabilseydi.

9V yüksek amperlirli adaptör kullanarak çalıştırabilirdiniz. (pek önerilmez)

sizin durumda gerilim farkı çok fazla olacağı için cihazınız çalışmayacaktır.

Adaptörde amper yüksek olması sorun teşkil etmez.
Cihazınız ihtiyacı kadar amperi adaptörden alır.
Eskiye gitti kafa bluetooth aux kit almıştım araç için 12 volt 800mah çalışır diyodu aküden teyp'e gelen yerden verdim cihaz yandı ikinci kiti aldım çakmak girişinden bağladım sorunsuz çalıştı meğer 12volt 60 amper olan yere bağlamışım amper çok fazla yüksek ise cihazı yakar 1 amperlik fark etkilemez ama amper farkı önemli dikkat etmek lazım:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri