A101 Sınıfta kaldı İnternet Siparişinde

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Evet, hatalı bir şey yazmış olabilirler, hatalı davranmış olabilirler ama gerçekten bu kadar tahammülsüz olmanızı anlamlandıramıyorum. Bence önemli olan bu hataları telafi edip edemeyecekleri. Biraz sakin kalıp 1 hafta süre vermenizde fayda var.
Dostum tahammül diyorsun da ya bu paraya ihtiyacim olsa ne yapacaksin senmi parayı vereceksin?

M Çevrimdışı

mcanka

Yeni Üye
14 Ağu 2020
18
35
Dostum tahammül diyorsun da ya bu paraya ihtiyacim olsa ne yapacaksin senmi parayı vereceksin?

Lütfen kızmayın bana, aslında yanlış ifade ettim. Bu yaşadığımız ruh hali, panik hali manevi anlamda yıpratıcı, zarar verici. Maddiyattan öte sizin stres yaşamamanız daha önemli, bu ülkede dolandırıcılar ve müteahhitler hariç kimsenin parası kimsede kalmaz. Elbet paranızı alacaksınız :)

Not: İşini dürüst, doğru bir şekilde yapan müteahhitleri tenzih ederek onlardan özür diliyorum.

B Çevrimdışı

berkozy

Yeni Üye
18 Eyl 2020
14
43
Daha dur, o cihaz kargo ile sana gelecek, A101 öyledir, iptal yok her turlu kargolarlar, kargoyu kabul etmeyip geri.yolla, banka iadesi bekle, 10 gün sürer.

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
A101 online sitesinden alışveriş yapmayın yaptırmayın Lütfen.

Ayın 17.09.2020 tarihinde yapmış olduğum siparişim eksik olarak teslim edildi şarjlı süpürge Xiaomi Deerma Handheld aldığım ürün teslimatı yapılmadı A101 gönderdik diyor ürün ortada yok birden fazla bilgi verip ürünün ortada olmadığını paramın iadesini istediğimi söylememe rağmen para iadesinde yanaşmamaktadır.
Birden fazla arayıp bilgi vermeme rağmen Kargo firmasını suçladılar kargo firması ürünün kendisinde olmadığını ifade ediyor iki firma arasında yaşanan sorun benim sorunum olmamasına rağmen ürün gönderildi mi çalındı mı ne olduğu belli değil ama A101 parayı aldığı için 599TL parayı vermek istemiyor sürekli araştırıldığı söyleniyor hiçbir gelişme bulunmamakta paranızın çöp olmasını istemiyorsanız. A101 online kullanmayın lütfen.

Müşteri hizmetleri tam bir rezalet sürekli bir üst merci bilgi verildiği söyleniyor ama hiçbir şey olmuyor. A101 bir düzen bazdır 599TL paramı almıştır. Şu an maalesef dolar artışından kaynaklı aynı ürünü başka bir firmadan aynı fiyata da alamamaktayım.

Beni mağdur etmiştir acil çözüm üretilmesini istedim 599TL paramın acil iadesini istedim dalga geçer gibi sürekli fatura gönderiyorlar başkada çözüm yok

Sizlerden ricam ben yandım sizlerde yakmayın kendinizi A101 online kullanmayın kullandırtmayın

Tüketici hakem heyetine başvurdum ne olur bilinmez. Süre daha 16 gün olmuş demeyin lütfen 2 haftada göndersinler diye bekledim ama eksik geldi.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mcanka

Yeni Üye
14 Ağu 2020
18
35

Ayın 17.09.2020 tarihinde yapmış olduğum siparişim eksik olarak teslim edildi şarjlı süpürge Xiaomi Deerma Handheld aldığım ürün teslimatı yapılmadı A101 gönderdik diyor ürün ortada yok birden fazla bilgi verip ürünün ortada olmadığını paramın iadesini istediğimi söylememe rağmen para iadesinde yanaşmamaktadır.
Birden fazla arayıp bilgi vermeme rağmen Kargo firmasını suçladılar kargo firması ürünün kendisinde olmadığını ifade ediyor iki firma arasında yaşanan sorun benim sorunum olmamasına rağmen ürün gönderildi mi çalındı mı ne olduğu belli değil ama A101 parayı aldığı için 599TL parayı vermek istemiyor sürekli araştırıldığı söyleniyor hiçbir gelişme bulunmamakta paranızın çöp olmasını istemiyorsanız. A101 online kullanmayın lütfen.

Müşteri hizmetleri tam bir rezalet sürekli bir üst merci bilgi verildiği söyleniyor ama hiçbir şey olmuyor. A101 bir hırsızdır 599TL paramı çalmıştır. Şu an maalesef dolar artışından kaynaklı aynı ürünü başka bir firmadan aynı fiyata da alamamaktayım.

Beni mağdur etmiştir acil çözüm üretilmesini istedim 599TL paramın acil iadesini istedim dalga geçer gibi sürekli fatura gönderiyorlar başkada çözüm yok

A101 online dolandırıcıdır. Sizlerden ricam ben yandım sizlerde yakmayın kendinizi

Tüketici hakem heyetine başvurdum ne olur bilinmez. Süre daha 16 gün olmuş demeyin lütfen 2 haftada göndersinler diye bekledim ama eksik geldi.

Bu yaşadığınız durum çok üzücü. Bankaya da harcama itirazında bulunabilirsiniz.

theCrow Çevrimdışı

theCrow 

Yeni Üye
28 Eyl 2020
26

Müşteri hizmetleri tam bir rezalet sürekli bir üst merci bilgi verildiği söyleniyor ama hiçbir şey olmuyor. A101 bir hırsızdır 599TL paramı çalmıştır. Şu an maalesef dolar artışından kaynaklı aynı ürünü başka bir firmadan aynı fiyata da alamamaktayım.

A101 online dolandırıcıdır. Sizlerden ricam ben yandım sizlerde yakmayın kendinizi

Gerçekten çok üzüldüm, kabul edilebilir bir durum değil. Umarım bir an önce problem çözülür ve paranızı iade alırsınız.

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Bu yaşadığınız durum çok üzücü. Bankaya da harcama itirazında bulunabilirsiniz.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Hemen mesajınızdan sonra bankayı aradım ama maalesef ödemenin karşı tarafa geçtiği bilgisini aldım ve banka bu süreçte yardımcı olamadı Bu arada benim ürünümü sipariş verdiğim tarih 2 Eylül çok uzun bir süre geçtiği için para maalesef çoktan geçmiş karşı tarafa fatura kesilme tarihi 17 idi. Mücadele devam edecek ama ne olacak bilmiyorum maalesef ülkemizde bir sorun olunca tüketici yalnız kalıyor gelişmelerden haberdar ediceğim sizleri

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Evet beklenilen oldu UHL670 getirip önüme indirdi kargocu lar kabul etmedim geri gitti şimdi sırada A101 i zorlayıp mümkünse UHL650 bulmak yoksa parayı geri alma macerası başlıyor. Başına gelmeden tam anlamıyor insan o siniri valla şuan bende eline UHL670 gönderilen herkesin yaşadığı sinir bozukluğunu yaşıyorum. Tamam güzel kalitede malı uygun fiyata satıyorsun ama bu sana insanları dolandırıp alt kalite mal yutturmaya çalışma hakkı vermez. Kargo bilgisinde stok kodu bile doğru hata falan değil bilerek yapıyorlar. İnşallah A101 le iletişime geçince de ha 650 ha 670 diye bir tavırla karşılaşmam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim nihai hedefim 650 göndermelerini sağlamak şuan zira bu paraya benzer bir panel bulmak imkansız sayılır.

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Evet beklenilen oldu UHL670 getirip önüme indirdi kargocu lar kabul etmedim geri gitti şimdi sırada A101 i zorlayıp mümkünse UHL650 bulmak yoksa parayı geri alma macerası başlıyor. Başına gelmeden tam anlamıyor insan o siniri valla şuan bende eline UHL670 gönderilen herkesin yaşadığı sinir bozukluğunu yaşıyorum. Tamam güzel kalitede malı uygun fiyata satıyorsun ama bu sana insanları dolandırıp alt kalite mal yutturmaya çalışma hakkı vermez. Kargo bilgisinde stok kodu bile doğru hata falan değil bilerek yapıyorlar. İnşallah A101 le iletişime geçince de ha 650 ha 670 diye bir tavırla karşılaşmam.

Benim nihai hedefim 650 göndermelerini sağlamak şuan zira bu paraya benzer bir panel bulmak imkansız sayılır.
Sözde yanlış ürün gitmez dediler bide seninle beraber 3 kişi olduk yanlis ürün gönderilen ben paramı iade alıp direk elden alicam stok sorgulama yaptım bölgemde varmış

M Çevrimdışı

mcanka

Yeni Üye
14 Ağu 2020
18
35
Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Hemen mesajınızdan sonra bankayı aradım ama maalesef ödemenin karşı tarafa geçtiği bilgisini aldım ve banka bu süreçte yardımcı olamadı Bu arada benim ürünümü sipariş verdiğim tarih 2 Eylül çok uzun bir süre geçtiği için para maalesef çoktan geçmiş karşı tarafa fatura kesilme tarihi 17 idi. Mücadele devam edecek ama ne olacak bilmiyorum maalesef ülkemizde bir sorun olunca tüketici yalnız kalıyor gelişmelerden haberdar ediceğim sizleri

Çağrı merkezindekileri boşverin, kullanmış olduğunuz kredi kartı alacağınız ürün/hizmetin eksiksiz olmasını garanti ediyor. Google'a "BankaAdı harcama itirazı" şeklinde aratma yapın, hangi banka kredi kartı kullandıysanız mutlaka sayfası çıkar. Orada yazan adımları uygulayın. Banka A101'den parayı alacak, alamama gibi bir durum olamaz. Ürünün size teslim edildiğini ıspatlamakla yükümlü A101, ıspatlayamazsa parayı mecbur ödeyecek.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Sözde yanlış ürün gitmez dediler bide seninle beraber 3 kişi olduk yanlis ürün gönderilen ben paramı iade alıp direk elden alicam stok sorgulama yaptım bölgemde varmış
Bende de demiştim kurumsal şirket öyle şey yapmaz diye ama yaptılar bir de DH de var UHL670 gelen eline etti 4 daha bir sürü kişiye de teslim edilmemiş.

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Bende de demiştim kurumsal şirket öyle şey yapmaz diye ama yaptılar bir de DH de var UHL670 gelen eline etti 4 daha bir sürü kişiye de teslim edilmemiş.
Ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyorum ben

DH link atabilir misiniz

Son düzenleme:
Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Arkadaşa gene ürün gelmiş bana parçalı teslimat yapıldı ayın 2 sinde verdiğim sipariş 17 sinde parçalı verildi 599TL süpürge ortada yok ne olduğu belli degil A101 ARAS Kargoya atıyor kargo A101 atıyor para gitti elli kere aradım her gün arıyorum değişen hiç bir şey yok bankada bir şey yapamıyor en son hakem heyetine başvurdum bekliyorum artık gitti resmen para

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt