A101 Satışı HI LEVEL 55UHL720 - 5.699₺ - 25 Ağustos 2022

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
öncelikle hayırlı olsun, bilgi için teşekkürler ... :ok
bizim evdeki 49" hı-level öldü ölecek gibi, zaten görüntü kalitesi berbattı ama yine de tonla para verip sadece 2 yıl kullanabildiğim 3D samsung'tan daha vefalı çıktı 6 yılı devirdi ...
tabii bu 6 yıl sorunsuz geçmedi, arıza çıkardı parça değişti, şimdi de ekranın sol yarısı soluk, sanırım ledlerin yarısı çalışmıyor ...
55uhl720 gündeme gelince kullanıcı yorumu bekledim ama gelmeyince erteledim ...
bugün 2 yeni modelin daha haberini gördüm (50" hı-level 4.999 ve 55" toshiba 9.999 lira) ...
yorumunuz daha önce gelseydi belki de 55uhl720 almıştım ama artık yeni seçenekler var, her işte bir hayır vardır ... selamlar :bye...

Rica ederim. İnşaallah gönlünüze göre bir cihaz bulursunuz.

Her iki cihaz da HKC panel çıktı. Adem Bey'in videosundan anladığım kadarıyla 55UHL720'deki panel FSA teknolojili imiş. Bir çeşit VA panel ama yan ve üst açılardan bakıldığında sanki IPS imiş gibi renkler düzgün görünüyor. Yüksek kontrast ve bulutlanmasız ekranı görünce çok beğendim doğrusu. 40' ve 55' Vestellerimizde Samsung VA paneller vardı. BU HKC onları döver. :)

T Çevrimdışı

TNTBT

Yeni Üye
28 Eyl 2020
35
43
Bu tv haftaya aynı 5799 TL ye geliyor.Tavsiye ederseniz alacağım.

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
Bu tv haftaya aynı 5799 TL ye geliyor.Tavsiye ederseniz alacağım.
insaflı davranıp sadece 100 lira artırmışlar, a101'i tebrik ederim ...
aslında benim de niyetim var ve bu hafta satışa çıkarılacak olanların bir kısmı büyük ihtimal satılıp iade edilenlerdir ...
bir ürünü ilk çıktığında mı almak iyidir yoksa revize edilmiş olabileceğinden dolayı yeniden satışa çıkarılanı mı almak iyidir bilemedim ... :alala
hangisi daha büyük şans, hangisi daha fazla risk ?..

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Almak isteyenlere yardımcı olmak açısından ek gözlemlerimi yazayım.

-Cihaz (daha doğrusu MB180E anakart) AV1 codec desteğine sahip. Çok iyi, zira mibox s, fire tv 4k cihazlarımda yok. Daha az bitrate ile daha iyi görüntü sunuyor yani. Hem işlemci datasheetinden hem youtube istatistiklerinden doğruladım.

-Upscale yeteneği (en azından bendeki HKC panel için) çok iyi. Köydeki internet 16mbit. Pratikte 12 küsür megabiti geçemiyor haliyle. Youtube 4K demolar izleyip mest olurken baktım ki aslında 1920*1080 izliyormuşum çok zaman. Görüntü kalitesi çok iyi idi. Normal tv kanalları da aynı şekilde.

T Çevrimdışı

TNTBT

Yeni Üye
28 Eyl 2020
35
43
Bugün almak için gittim.uhl720 yerine Vestel üretim 55uhl710 gelmiş :alala

Q Çevrimdışı

qklavye

Yeni Üye
30 Ocak 2020
8
116
a101 de 5899 dan yeniden satışa çıktı.Sipariş ettim inş. pişman olmam :)

Q Çevrimdışı

qklavye

Yeni Üye
30 Ocak 2020
8
116
pisman olmazsiniz fiyatina gore gayet iyi tv ben aldim netflix vs izliyoruz sadece ses biraz yetersiz diger konularda parasina gore fiyat performans televizyonu
Tşk. Zaten mibox var panel dışında hiçbir şeyi önemli değil. Tivibu receiver olduğu içinde uydu alıcısı da önemli değil.

theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
35
Hareketli sahneleri çok kötü diyorlar mide bulantısı yapicak kadar kötüymüş

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt