A101 Mercusys Kablosuz ağ genişletici

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165
20-eylul-2018-60x90-spot-3-ok_1127x1690.jpg

Evde bazı odalarda internet zayıf kalıyor amacım kablo kalabalığına girmeden sinyali güçlendirmek bu ürün yardımcı olur mu
Tp-link garantili yazılmış
Bu tarz ürünler için fiyat durumu nasıl veya başka marka model tavsiyeniz varsa olabilirmi
Ayrıca direkt prize tak çalıştır mı çalışıyor veya bu tarz ürünlerde nelere dikkat edilmeli
Sota Sota ve Umut Barış Umut Barış hocalarım forumda takip ettiğim kadarıyla sizler bu konulara hakim görünüyorunuz
Değerli fikir ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
Repeater sanırım bu. Amacı, kablosuz olarak sinyali alıp kablosuz dağıtmak. Ölü değil de nispeten düşük ya da orta çekim olan noktaya bu cihazı takıp sinyali daha iyi yayabilirsiniz. Daha önce de satılmıştı sanırım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Isyerinden eve doğru geçiyorum
Cihazin datalarina bakar size bilgi veririm

Mumkunse sizde cep telefonunuza wifi analyzer programina yuklerek evinizdeki
kör alanlara
Modeminizin kaç dbm sinyal gönderebildiğini ölçermisiniz.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
malum dolar kuruna bakınca fiyat uygun alın deneyin beğenmezseniz götürün iade edin, a101, bim, şok vs... bu konularda sıkıntı çıkarmaz.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165
Isyerinden eve doğru geçiyorum
Cihazin datalarina bakar size bilgi veririm

Mumkunse sizde cep telefonunuza wifi analyzer programina yuklerek evinizdeki
kör alanlara
Modeminizin kaç dbm sinyal gönderebildiğini ölçermisiniz.

-77 dbm gösteriyor
Urun gelmis A101 e
Kutusunun resimlerini çektim

IMG-20180918-WA00119d9bc715aedaf5ec.jpg
IMG-20180918-WA0009d794812f621229e1.jpg
IMG-20180918-WA0007367f48e81ab6757d.jpg
IMG-20180918-WA0005537bb517ca09c410.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
-70dbm sonra veri aktarımda problemler baslar.

bu cıhazı -60-65dbm cıvarında olan bır yere konumlandırıp modemıze baglayıp alan genısletmesı yapabılırsınız.

repeater almadan once eger yerınız musaıtse modemı hole koyup kör kalan odaları tekrar test edın.

belkı ıhtıyacınız kalmaz bu urune.

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35

bu cıhazı -60-65dbm cıvarında olan bır yere konumlandırıp modemıze baglayıp alan genısletmesı yapabılırsınız.

repeater almadan once eger yerınız musaıtse modemı hole koyup kör kalan odaları tekrar test edın.

Aynen, kablosuz aktarımını en sağlıklısi merkezi ve üst bir mevkide, çakismayan kanalda 6-9-11 gibi aktarım en üst seviyeye taşınabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
1-6-9-11 ıcın cakısmayan kanal denırdı.
2.4ghz uzerınde yıllardır 100mt mesafedekı arkadasım ınternet verdım kablosuz olarak
artık asırır parazit nedenıyle 2.4ghz saglıklı sekılde baglantı kuramadıgımız ıcın sıstemı ıptal ettık.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165

Ürünle ilgili teknik bilgiler verilmiş

Ekran-Alintisi0e294437300e9bad.png

Sota Sota hocam modem holün girişinde
O şekilde -77 dbm yi gördüm önceden daha uzaktaydı ama daha da ortalayabilmem için priz vs sıkıntı olacak
Bu ürünü o nedenle merak ettim
Birde aklıma geldi eski modemler aynı işi görür mü yani bu cihaz gibi asıl modeme bağlanıp sadece sinyal güçlendirir mi
Eğer böyle bir şey mümkünse koridorun sonuna eski modemi bağlayabilirim

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35

Ürünle ilgili teknik bilgiler verilmiş

Ekran-Alintisi0e294437300e9bad.png

Sota Sota hocam modem holün girişinde
O şekilde -77 dbm yi gördüm önceden daha uzaktaydı ama daha da ortalayabilmem için priz vs sıkıntı olacak
Bu ürünü o nedenle merak ettim
Birde aklıma geldi eski modemler aynı işi görür mü yani bu cihaz gibi asıl modeme bağlanıp sadece sinyal güçlendirir mi
Eğer böyle bir şey mümkünse koridorun sonuna eski modemi bağlayabilirim

Elindeki modemi o şekilde yapabilmen için ana modemden bağlayacağın cihaza kablo çekip datayı taşıman gerekir, bu ve benzeri cihazla ise aradaki hattı kablosuz olarak alıyorsun. Ancak repeaterlarda mevcut kablosuz performansının yarısı gibi bir performans gösterir diye bir kanı vardır. Örneğin bir apniz var ve bu repeater modunda çalışıyorsa, ap modunda daha iyi çalışır denilir zira tekrarlayıcı modunda sinyali hem alıp hem göndermekte.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri