A101 indirimden aldığım TV'yi iptal etti.

B Çevrimdışı

Başgan

Yeni Üye
16 Haz 2020
32
Herkese selamlar. A101 internet mağazasından 1 Ocak 2021 tarihinde Hi-Level 50UHL650 marka televizyonu 2399 TL'ye indirimden sipariş verdim. Kredi kartına ödeme yansıdı. 12 gün sonunda şöyle bir sms geldi: sistemde yaşanan fiyatlandırma ile alakalı teknik bir aksaklık nedeniyle siparişiniz iptal edilecektir.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Tüketici hakem heyetine böyle bir durumda başvurmalı mıyım? Başvuruda sunmam gereken kanıtlayıcı belgeler neler olmalı?

Açıkcası burdaki temel amacım satıcının/patronun zorbalığına karşı mücadele. Vatandaşı ezmeyi mağdur etmeyi kendilerine hak görüyorlar. Aldığım ürün indirime girerse indirim farkını talep edemiyorum, indirimden aldığım ürünü de kafasına göre bana satmaktan vazgeçebiliyor. Mücadele etmedikçe daha fazlasını istiyorlar. Benzer durum yaşayan var mı? Tüketici hakem heyetinden bir sonuç çıkıyor mu? Yoksa mahkemeye mi gitmek gerekiyor?

(Benzer konu varsa yönlendirirseniz de sevinirim)

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bence kampanya şartnamesinde a101 istediği zaman değiştirme, iptal etme hakkına sahiptir maddesini eklemiştir. siz de alırken bunu istemeden kabul ederek alıyorsunuz. araştırmak lazım.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bu modeli 3 ay önce almayı denedim ellerinde 3-4 aydır mevcut değil ama sitede satıyorlar. Zaten gönderselerdi UHL670 modeli gelecekti çok büyük ihtimalle. Bu şerefsizlere söz geçmez a101 internet mağazasından bir şey almayın aldırmayın. Paranızı iade emekten başka bir şey de yaptıramazsınız bunlara bence kısa sürede paranızı geri almaya bakın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu konuda benim ve forumdan bir kaç kişinin daha UHL650 maceralarını okuyabilirsiniz.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
  1. Geçmiş olsun Başgan paranı kurtardıysan sal gitsin bence A101 market alışverişi mobil uygulaması bile çalışmayan bir kuruluş hergun reklamları boy boy tv'de ülkenin her yerinde mantar gibi bitip sürüyle mağaza açtılar bütün mahalle esnafinı dükkânını bitirdiler elektronik ürünleri bu isi yapan firmalardan almaya çalışın tamam belki fiyat uygun geliyor olabilir ama taksitli satış fiyatı zaten diğer güvenilir alışveriş siteleri ile ayni fiyata geliyor bence güvenilir alışveriş sitelerinden almanız daha mantıklı güvenli iade ve değişim dahil her imkânınız var hemde birçok ürünü inceleyip alabilirsiniz ayrıca orda ilan verenler yerel esnaf küçük işletmeler onları da ayakta tutmak adına daha mantıklı olur birçoğunun ilgi ve alakası gayet iyi yıldızı yuksek güvenilir firmalardan alabilirsiniz sürüyle hi-level marka ve diğer markalar var...

O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
Bu marka ve model internette iki firmada var ve arada 1100 lira gibi bir fark var o fiyata vermeleri zaten imkânsız bu işte bir sakatlık çıkması normal o yüzden böyle durumlarda bence internetten fiyat karşılaştırma ve kontrolü yapıp teyit ettikten sonra sipariş vermek daha garanti olur saygılar...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bu marka ve model internette iki firmada var ve arada 1100 lira gibi bir fark var o fiyata vermeleri zaten imkânsız bu işte bir sakatlık çıkması normal o yüzden böyle durumlarda bence internetten fiyat karşılaştırma ve kontrolü yapıp teyit ettikten sonra sipariş vermek daha garanti olur saygılar...
Şubelere bakma imkanınız var mı?

O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
Şubelere bakma imkanınız var mı?
A101 şubelerine mi..? Aslında bakma imkânı herkesin olabilir çünkü dediğim gibi eskinin mahalle bakkalları gibi her mahallede varlar genelde bazen 100 mt arayla iki mağaza açtılar ama bu tür ürünleri mağazalara çoğunlukla 1 adet filan yollarlar oda ya mağaza çalışanının ihtiyacı varsa ona nasip olur yada o mağazanın daimi müşterisine ama Başgan'ın verdiği fiyata imkânsız gibi netten bu modeli aratınca en ucuz 3200-3300 bantlarında çıkıyor arada 1000 lira fark var...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
A101 şubelerine mi..? Aslında bakma imkânı herkesin olabilir çünkü dediğim gibi eskinin mahalle bakkalları gibi her mahallede varlar genelde bazen 100 mt arayla iki mağaza açtılar ama bu tür ürünleri mağazalara çoğunlukla 1 adet filan yollarlar oda ya mağaza çalışanının ihtiyacı varsa ona nasip olur yada o mağazanın daimi müşterisine ama Başgan'ın verdiği fiyata imkânsız gibi netten bu modeli aratınca en ucuz 3200-3300 bantlarında çıkıyor arada 1000 lira fark var...
Ben zaten A101 ve BİM'i bu konuda iyi görmüyorum.
Migros ve Şok gibi standart oturtabilmiş değiller.

Migros veya Şok şubesine gittiğinizde gelen ürünü bulabiliyorsunuz. (Ben en azından bulabiliyorum.)
Bu hafta BİM'de Steelseries fare satılacak, şimdiden onlarca kişi ilan açmış;

Amazon Türkiye'ye bakın derim, belki benzer bir ürün bulursunuz. (Satıcısı Amazon Türkiye olursa iyi olur.)
Ya da Hepsiburada.
Vestel üretimi Toshiba satıyorlar bazen.

B Çevrimdışı

Başgan

Yeni Üye
16 Haz 2020
32
herkese cevapları için teşekkürler. umarım paramı geri verirler diyeyim. Süreci bekleyeceğiz. 7 gün dediler bakalım ne olacak.

A101 internetten daha önce alışveriş yaptım birden fazla ve hiç sorun yaşamamıştım. Anladığım kadarıyla bu TV'ler aşırı talep gördüğü için olsa gerek ya stok sorunu var, ya model sorunu var ya da her neyse. İnternet satışları sorunlu. Bakalım bizimkinden ne çıkacak.

Aldığım ürünün linki burda. Siparişi verdikten belki bi 15 20 dakika sonra tükendi diye değişmişti.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Para iadesi konusunda şüphen olmasın, alırsın. Benim tavsiyem, ulaşabilirseniz satış sözleşmesini detaylı okuyun... Orada mutlaka, sözleşmeye dayanan işlemler vardır. A101'i savunuyor konumuna düşmek istemem ama konu içerisinde geçen "zorbalık" "kafasına göre" gibi işleri yapacak firma da değildir diye tahmin ediyorum...

Mahkemelik olmayı, düşünüyorsanız da haklı iken haksız konuma düşürecek cümleler kurmaktan kaçının derim.

Kolay gelsin.

B Çevrimdışı

Başgan

Yeni Üye
16 Haz 2020
32
Para iadesi konusunda şüphen olmasın, alırsın. Benim tavsiyem, ulaşabilirseniz satış sözleşmesini detaylı okuyun... Orada mutlaka, sözleşmeye dayanan işlemler vardır. A101'i savunuyor konumuna düşmek istemem ama konu içerisinde geçen "zorbalık" "kafasına göre" gibi işleri yapacak firma da değildir diye tahmin ediyorum...

Mahkemelik olmayı, düşünüyorsanız da haklı iken haksız konuma düşürecek cümleler kurmaktan kaçının derim.

Kolay gelsin.

Zorbalık kelimesinin hakaret ya da aşağılayıcı bir kelime olduğunu düşünmüyorum açıkçası. zorbanın sozluk.gov.tr'deki tanımı: Gücüne güvenerek hükmü altında bulunanlara söz hakkı ve davranış özgürlüğü tanımayan (kimse), müstebit, mütegallibe, despot, diktatör.

Başıma gelen durumu anlattığını düşündüğüm bir kelime. Bana her hangi bir söz hakkı, seçme hakkı vermeden gücüne dayanarak siparişimi iptal edip beni indirimden yararlanmaktan mahrum ederek üstelik paramı da alıp (kredi kartı ekstreme yansıtılmış bir ödeme bu ve toplam 20 günden fazla paramı geri alamıyorum) siparişimi iptal etmelerine zorbalık diyorum. Bir üst model teklif edilebilirdi, bir alt model olabilirdi.

bu arada A101'in devamlı müşterisiyim merak etmeyin. Onlar bana kızmazlar eğer sizin çekinceniz oysa. Bu güne kadar verdiğim online sipariş + kredi kartımdan marketten yaptığım alışverişler de ortada. Ben onlarla anlaşırım siz merak etmeyin :)) evime en yakın market yapacak bi şey yok :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri