A101 21 Ocak Satışı ONVO OV42250 Android Smart Uydulu 42'' FHD TV 1999TL

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne güzel hemen youtubeden izleyeceğim videoyu, teşekkürler adem abi. Senin, tv inceleme başlıklı konularını ayrı seviyorum.

O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
Merhabalar Adem abi YouTube sayfanda videonu izlerken bu forum sitesinden haberim oldu yeni üye oldum insanları bilgilendirmek icin gercekten güzel bir yol kendi adıma teşekkür ederim yaklaşık bir buçuk ay önce YouTube üzerinden awox 3282 ses var gorüntü yok led bar sıkıntısı ile ilgili sorunumu iletmistim sagolasin hemen cevap verip yol gostermistin o gün yazdığım n11 sitesindeki led barı sipariş ettim dedigin gibi elimden geliyor bu işler bana awox 3282 modele uygun led bar dediler geldi degistirdim sorunum çözülmüştü ama 1 ay geçmeden tekrar led bar yüzünden sorun yaşadım takarken baktım uygun ayni üründü ama değerlerine dikkat etmemisim benim tv'nin orijinali 3v bana gelen 1v led barmış yenisini sipariş ettim baska firmadan bu sefer orijinal led barımın bilgilerine gore aradım İzmir firması gayet ilgili bir firma geldi degistirdim tekrar sorunsuz kapattim calistirdim bu sefer led bar sorunum çözüldü ama ekranın yarısında görüntü var yarısında yoktu led barın tabanındaki kâğıt yansıtıcı tabana yapışıktı değişim yaparken bazı yerleri yırtıldı diye bantladim ondan oluyor herhalde dedim bantları soktum ama sorun geçmedi neden olduğunu araştırırken bir videonda bahsettigin cof chiplerinden yan kenarda ucu boşta olan iki tane vardı onlardan biri ile oynarken görüntü düzeldi sorunun ondan olduğunu anladım yanina dokunur gibi destek koymayı denedim ama zaman geçtikçe görüntü tamamen gitti ve sadece bazen çizgiler bazen sırf ışık geliyor sence bu tv kurtulurmu yoksa bu incelemesini yaptığın TV gibi yeni bir tanemi alayım yardımcı olursan sevinirim saygılar herkese selamlar arkadaşlar...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Merhabalar Adem abi YouTube sayfanda videonu izlerken bu forum sitesinden haberim oldu yeni üye oldum insanları bilgilendirmek icin gercekten güzel bir yol kendi adıma teşekkür ederim yaklaşık bir buçuk ay önce YouTube üzerinden awox 3282 ses var gorüntü yok led bar sıkıntısı ile ilgili sorunumu iletmistim sagolasin hemen cevap verip yol gostermistin o gün yazdığım n11 sitesindeki led barı sipariş ettim dedigin gibi elimden geliyor bu işler bana awox 3282 modele uygun led bar dediler geldi degistirdim sorunum çözülmüştü ama 1 ay geçmeden tekrar led bar yüzünden sorun yaşadım takarken baktım uygun ayni üründü ama değerlerine dikkat etmemisim benim tv'nin orijinali 3v bana gelen 1v led barmış yenisini sipariş ettim baska firmadan bu sefer orijinal led barımın bilgilerine gore aradım İzmir firması gayet ilgili bir firma geldi degistirdim tekrar sorunsuz kapattim calistirdim bu sefer led bar sorunum çözüldü ama ekranın yarısında görüntü var yarısında yoktu led barın tabanındaki kâğıt yansıtıcı tabana yapışıktı değişim yaparken bazı yerleri yırtıldı diye bantladim ondan oluyor herhalde dedim bantları soktum ama sorun geçmedi neden olduğunu araştırırken bir videonda bahsettigin cof chiplerinden yan kenarda ucu boşta olan iki tane vardı onlardan biri ile oynarken görüntü düzeldi sorunun ondan olduğunu anladım yanina dokunur gibi destek koymayı denedim ama zaman geçtikçe görüntü tamamen gitti ve sadece bazen çizgiler bazen sırf ışık geliyor sence bu tv kurtulurmu yoksa bu incelemesini yaptığın TV gibi yeni bir tanemi alayım yardımcı olursan sevinirim saygılar herkese selamlar arkadaşlar...
Evet ,cof sıkıntısı.
Bunu yaptırmak masraf bence ,belki de aldığın fiyatın yarısına olacak bilemiyorum,ama A Adem Helvacı Fethiye'de ,yakınsan yolla kargo ile diyeceğim ama tabii en iyi cevabı sevgili adem verir.
Ama ben olsam ve imkanım da varsa yeni bir tv alırdım,çünkü elimdeki lenovo ekranından biliyorum,sonunda yeni bir ekran alıp taktım.

O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
Evet ,cof sıkıntısı.
Bunu yaptırmak masraf bence ,belki de aldığın fiyatın yarısına olacak bilemiyorum,ama A Adem Helvacı Fethiye'de ,yakınsan yolla kargo ile diyeceğim ama tabii en iyi cevabı sevgili adem verir.
Ama ben olsam ve imkanım da varsa yeni bir tv alırdım,çünkü elimdeki lenovo ekranından biliyorum,sonunda yeni bir ekran alıp taktım.
İlgin için teşekkürler teraspy bu sorun üstüne cok video izledim soğutucu bantla,havya ve lehim yoluyla,daha basit sorunları para bandıyla hallediyorlar sanirim duzelirmi diye biraz ugrastim isin icinden cikamadim maalesef bende yeni bir tane siparis edeyim diye dusunuyordum tekrar Adem abinin son videolarini izleyince bir danisayim dedim ben Adem abiyi İstanbul'da sanmıştım ilk yazdigimda ben İzmir'deyim pandemi yüzünden evde 70 yaş anne baba var o yüzden mümkün olmadıkça onları riske sokmamak icin market alışverişini bile netten yapıyorum bu awox'uda n11'den aldim 4-5 yıl kullandık ilk günden beri kanal sıralaması bozulma sorunu tv'yi kapattigim halde arkada çalışmaya devam etme sorunu yaşadım led bar gidene kadar idare ettik bir şekilde internette servisi konusunda yorumlar iyi değildi aylarca beklettikleri konusunda zaten garantisi bitmişti elimden geldiği icin değiştirmeye karar verdim ilk gelen led bar 3v olsa belki hala calisiyordu tv yapacak birsey yok bir suredir arastiriyorum almışken daha iyi birsey olsun diye ıps panel bir tane denk geldim 32" herz marka ama o firmadan başka bir yerde herz marka TV rastlamadım guvenemedim hatta öyle bir tane cihaz alıp TV boxla android yapayım diyorum karar vermedim acele etmek istemedim bir bilene danışmak iyi olur dedim..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
İlgin için teşekkürler teraspy bu sorun üstüne cok video izledim soğutucu bantla,havya ve lehim yoluyla,daha basit sorunları para bandıyla hallediyorlar sanirim duzelirmi diye biraz ugrastim isin icinden cikamadim maalesef bende yeni bir tane siparis edeyim diye dusunuyordum tekrar Adem abinin son videolarini izleyince bir danisayim dedim ben Adem abiyi İstanbul'da sanmıştım ilk yazdigimda ben İzmir'deyim pandemi yüzünden evde 70 yaş anne baba var o yüzden mümkün olmadıkça onları riske sokmamak icin market alışverişini bile netten yapıyorum bu awox'uda n11'den aldim 4-5 yıl kullandık ilk günden beri kanal sıralaması bozulma sorunu tv'yi kapattigim halde arkada çalışmaya devam etme sorunu yaşadım led bar gidene kadar idare ettik bir şekilde internette servisi konusunda yorumlar iyi değildi aylarca beklettikleri konusunda zaten garantisi bitmişti elimden geldiği icin değiştirmeye karar verdim ilk gelen led bar 3v olsa belki hala calisiyordu tv yapacak birsey yok bir suredir arastiriyorum almışken daha iyi birsey olsun diye ıps panel bir tane denk geldim 32" herz marka ama o firmadan başka bir yerde herz marka TV rastlamadım guvenemedim hatta öyle bir tane cihaz alıp TV boxla android yapayım diyorum karar vermedim acele etmek istemedim bir bilene danışmak iyi olur dedim..
Rica ederim sevgili olcay ,bende senin yöntemin ile laptopun panelini acaba kurtarırmıyım dedim ,neler yaptım neler :) eee,bir de emekli olunca ister istemez bir şeyler deniyor insan ama olmayınca da mecburen panel almak zorunda kalmıştım :)
Sen büyük ihtimalle paneli vidadan çıkartmadan değiştirdin ledleri,kaldır-indir derken cof ayrıldı ,fark etmedin.Olan olmuş artık ama belki ademin İzmirde tanıdığı vardır panel onarımı yapan,hatta Fethiyeye bile gönderirsin ,en kötü ihtimalle dediğin gibi bir yöntem kullanırsın ,tv+android box :ok
Bu arada İzmirin neresindesin acaba :alala

O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
Rica ederim sevgili olcay ,bende senin yöntemin ile laptopun panelini acaba kurtarırmıyım dedim ,neler yaptım neler :) eee,bir de emekli olunca ister istemez bir şeyler deniyor insan ama olmayınca da mecburen panel almak zorunda kalmıştım :)
Sen büyük ihtimalle paneli vidadan çıkartmadan değiştirdin ledleri,kaldır-indir derken cof ayrıldı ,fark etmedin.Olan olmuş artık ama belki ademin İzmirde tanıdığı vardır panel onarımı yapan,hatta Fethiyeye bile gönderirsin ,en kötü ihtimalle dediğin gibi bir yöntem kullanırsın ,tv+android box :ok
Bu arada İzmirin neresindesin acaba :alala
Emeklilik deyince sanirim benden büyüksün abi ismini bahşedersen sevinirim benim yaş 37 bende bir nevi 4 yıllık üni mezunu issiz bir kardeşin olarak emekli olmuş gibiyim maalesef elimdende geliyor yaparım dedim telefonun ekranı kırıktı netten sipariş verip hallettim şarj soketi filan tv led bar degisimide fazla sikinti olmaz dedim ilk degistirdigimde led bari sorun olmadi 1 ay canavar gibi seyrettik ama led bar voltuna dikkat etmedim keşke etsem belki de hic bu sıkıntılar olmayacaktı bütün vidaları soktum ama alttaki coflar sabitti kopar filan diye paneli ayirmadim tamamen kasadan zarar vermeden paneli diklestirip degistirdim ama ikinci değiştirmeden sonra neden oldu anlamadım bilmiyorum 600'e almıştım 4-5 sene gitti simdi tamire girsek daha ne kadar gider meçhul başka sıkıntıları da vardi zaten ömrünü doldurdu sanirim İzmir Seferihisar'dayım baba evinde benim ev Narlidere'de ama anne ve baba rahatsız boşta olduğum icin onlarla ilgileniyorum abi...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Emeklilik deyince sanirim benden büyüksün abi ismini bahşedersen sevinirim benim yaş 37 bende bir nevi 4 yıllık üni mezunu issiz bir kardeşin olarak emekli olmuş gibiyim maalesef elimdende geliyor yaparım dedim telefonun ekranı kırıktı netten sipariş verip hallettim şarj soketi filan tv led bar degisimide fazla sikinti olmaz dedim ilk degistirdigimde led bari sorun olmadi 1 ay canavar gibi seyrettik ama led bar voltuna dikkat etmedim keşke etsem belki de hic bu sıkıntılar olmayacaktı bütün vidaları soktum ama alttaki coflar sabitti kopar filan diye paneli ayirmadim tamamen kasadan zarar vermeden paneli diklestirip degistirdim ama ikinci değiştirmeden sonra neden oldu anlamadım bilmiyorum 600'e almıştım 4-5 sene gitti simdi tamire girsek daha ne kadar gider meçhul başka sıkıntıları da vardi zaten ömrünü doldurdu sanirim İzmir Seferihisar'dayım benim ev Narlidere'de anne ve baba rahatsız onlarla ilgileniyorum abi...
Alattin ben,61 yaşındayım ,Gaziemirde oturuyorum :)
İşsilik büyük dert ,benim de oğlum işsiz 1.5 ay oldu iş yeri el değişeli,neyse.İşte burada hata yapmışsın(yazını büyülttüm) ,ama maalesef tahmin etmiştim,onun için yazdım yukarıdaki mesajımı.Halbuki cof bağlantı empirmesi ya vidalıdır veya tırnaklıdır,neyse ,dediğim gibi olan olmuş artık.Aile büyükleri çin üzüldüğümü beliretyim ,geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum,600 tl alınan bir tvnin cof onarımı ucuz olmayacaktır bana göre ,yaptırmaya değmez ,tabii dediğim gibi en iyi cevabı sevgili A Adem Helvacı dostum verir :ok

O Çevrimdışı

Olcay Tekin

Yeni Üye
13 Ocak 2021
8
40
Alattin ben,61 yaşındayım ,Gaziemirde oturuyorum :)
İşsilik büyük dert ,benim de oğlum işsiz 1.5 ay oldu iş yeri el değişeli,neyse.İşte burada hata yapmışsın(yazını büyülttüm) ,ama maalesef tahmin etmiştim,onun için yazdım yukarıdaki mesajımı.Halbuki cof bağlantı empirmesi ya vidalıdır veya tırnaklıdır,neyse ,dediğim gibi olan olmuş artık.Aile büyükleri çin üzüldüğümü beliretyim ,geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum,600 tl alınan bir tvnin cof onarımı ucuz olmayacaktır bana göre ,yaptırmaya değmez ,tabii dediğim gibi en iyi cevabı sevgili A Adem Helvacı dostum verir :ok
Eyvallah Alattin abi sağol tanıştığımıza memnun oldum ilk yazismamda bir İzmir'li abimize denk gelmek mutluluk verici elektronik ve bu konularda bilgine bakılırsa şaşırmadım Gaziemir'de olmana İzmir'in sanayi bölgelerinden biri :mutlu aslında elimden elektronik isler gelir birçok şey gibi ama o konuya dikkat etmedim sebebi ise alt coflarin ustu seffaf plastik bir tabaka ile kapalıydı o plastik tabakayı kesip bakmam gerekiyordu onada zarar vermeyeyim diye girismedim ilk TV açışım telefon gibi degil telefonu kasasını söküp ekranı degistirdim sadece flexi ve soketler vardı sorun olmadı ama TV farkliymis paneli ayırmadan işlem yapmamak konusunu öğrenmiş oldum is isten geçti sağlık olsun dedigin gibi evet abi işsizlik zor 4 yıllık isletme mezunuyum babam emekli öğretmen emekli olduktan sonra uzun yıllar pazar filan esnaflık yaptık okurken birçok iste çalıştım evlenirken sigortalı bir is olsun diye benzin istasyonuna girdim kapandıktan sonra birçok yere basvurdum olmadı dayin yoksa bu devirde biraz zor is ayirmam her is elimden gelir ama maalesef suan boyle şimdiki aklım olsa üni okuyacagima Adem abi gibi bir ustamin yanina girip meslek ogrenirdim elim yatkın ama artik cok geç artik..! Netten birçok şey aldım çamaşır makinası dahil memnunum ama cok marka var ve uygun ve iyi urun bulmak icin biraz ince eleyip sık dokumak gerekiyor baktım bu markanın 4k modeli 2900 gibi en uygun 4k TV o gorunuyor android 9 olarak HDR filanda var 1000 hz tarama hizi filan ( gerçeği 50 hz tabi ) ama uygulama yükleme yok deniyor ve kanal sıralaması bozulma durumu bu markadada var diyenler gordum o yüzden karar veremedim herz dediğim full hd 32" IPS panel gibi 1300 civarı bir TV alıp 600-700 civarida android 10 TV boxla androide cevirsem dahami mantıklı olur diye dusunuyorum Adem abi bir incelesin bu tv'yi ona göre biraz daha fikir sahibi olucam birkaç onvo TV video izledim iyi gibi duruyor bakalım artik...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
bilgilendirmeler için teşekkür ederiz A Adem Helvacı hocam.

soru: 1. bu modelin 50-55 uhd serisi gelecek mı ?

2. anladığım kadarı ile va panel yapısına sahip yan açı duyarlı bir panel ? şayet öyle ise
çıkacak olan 50-55 inç Ler de çıkarsa tabii IPS tarzı panel kullanılacak mı ?

3. dahili uydu tarafında kolay hızlı tarama manuel tarama nasıl ?

4. taranmış listelerin düzenlemede hızlı düzenlemede pratik ve çoklu silme, taşıma gruplandırma nasıl öğrenmek isteriz.

5. biss key ara yüzü var mı ? veya eklemeyi düşünür mü firma ?

6: android uygulamalarda sınırsız apk uzantılı eklenti yapabilme olanağı tanımlanmış mı mühendislik birimi buna izin vermiş mi ?

7. cihaz android kaç sürümü ile geliyor ? ve devamında yeni çıkacak üst android sürümler için firma ne kadar yeni sürümlere güvence verecek ?

8. android işletim sistemi kullanılmış bir panelde 1gb Rem çok yetersiz değil mi ? ne kadar ekmek o kadar köfte hikayesi demeyecek iseniz:hihi

9. kullanım ömrü açısında mademki 8 adet çip on flim ve 3 adet geçiş çip i kullanılmış bir tv de demek ki atmaca elektronikten azade artık seviye atladığını düşünürsek ki öyle görünüyor adem hocam onay da verdiğinizi görmekteyiz kısmen de olsa ? peki bu aşamada garanti süresini Mehmet atmaca ürünleri olarak diğer yerli firmalar gibi 3 yıla çıkarmayı düşünmezler mı ?

10. kumandası çok yetersiz bana göre madem Smart akıllı hatta android tv diye geçiyor, o halde sormak lazım neden akıllı uygulama kısa yol tuşları yok kumandanın üzerinde ? mesela youtube gibi, Netflix gibi örnek mesela ? not olarak yazayım kumanda hiremco iptv serisi kumanda ile aynı bire bir.

11. TÜM ÜRETİMLERDE OLDUĞU ÜZERE YİNE 2X8 WAAT SES OLMASI BANA GÖRE DOĞRU BİR YOL DEĞİL.

12. en azından fark yaratabilmesi açısında 50-55 İNÇ şayet sürülecekse piyasaya en azından 16 gb rom 4 gb rem ve 3x3 veya mümkün ise 4x4 8 çekirdekli bir işlemci beklentimizi de dile getirmek isterim.. buna yan açıdan izlenebilir IPS panel de dahil ediyorum

(DipNOT:
13. veya hiç dahili uydu bulaştırmasınlar benden gibi meraklılar için paneli her açıdan izlenebilir 50-55 içn çok hızlı orj100Hz görüntü çözünürlüklüyü harika 4k, 4 HDMI 2.1 2.0 1.4. 1.3 port. 3 adet usb girişi 2.0 2 adet. bir adet de usb 3.0... ve tüm audio video formatlarını destekleyip oynatan dahili media player ile donatılmış bir AKILSIZ TV beklentimiz çok mu olur acep, Sn. Mehmet atmaca için...

13. ses çıkışları çok önemli tabii 15x2 20x2 gibi unutmadan belirtelim DTS+ DOLBEY DİGİTAL PLUS V,S olmalı...

13. haddime değil ama içimden geçen fiyatı da yazayım made 13 için yazdıklarıma 50_uhd_düz tv için 2800 TL bandı. 55içn içinde 3100 TL bandı harika olurdu:ok

16: sen ne dersin değerli hocam:alala)

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

DERİCİ GEREDE

Yeni Üye
5 Ocak 2021
2
50
hocam bu tv nin 55350 olanı hakkındada ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz sizin tavsiyeleriniz üzere 2 adet aldık biz bundan bilgilendirirseniz sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri