9m² oda için mobil (portatif) klima tavsiyesi

3 Çevrimdışı

35Oğuzhan35

Yeni Üye
19 Eyl 2022
2
29
Merhaba herkese, İzmir'de yaşıyorum. Çalışma odam Güney cephesine bakıyor ve 9m² ( 3mx3m), pencere de güney cephesine bakıyor ve gün doğar doğmaz güneş alıyor akşama kadar. Ev 2 katlı müstakil , oda evin 2. katında. Temmuz ve Ağustos ayları odanın içi 34, 35 dereceleri buluyor ve odada duramıyorum fakat çalışma odam durmam lazım. Mobil klima almak istiyorum araştırıyorum bir yandan, sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler İyi Akşamlar.

Not: Oda normal duvar tipi klima için uygun çünkü fiziksel olarak duvara klima takılabilecek yer yok. Pencere tarafının sol yanında 2 tane kitaplık var (pencereyle birlikte duvar bitiyor) ve oda küçük , o yüzden mobil klima olarak konuyu açtım.

Son düzenleme:
DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
Mobil klimalar çok gürültülü çalışıyor hocam. Dikkatinizi dağıtabilir. Ayrıca belli başlı sıkıntıları var, örneğin yer kaplıyor ve sıcak hava tahliye borusu için yer bulmanız gerekli.. Arçelik 12215p klima var bende kullanmadım koca yaz.. sırf tahliye sorunu yüzünden..

3 Çevrimdışı

35Oğuzhan35

Yeni Üye
19 Eyl 2022
2
29
Mobil klimalar çok gürültülü çalışıyor hocam. Dikkatinizi dağıtabilir. Ayrıca belli başlı sıkıntıları var, örneğin yer kaplıyor ve sıcak hava tahliye borusu için yer bulmanız gerekli.. Arçelik 12215p klima var bende kullanmadım koca yaz.. sırf tahliye sorunu yüzünden..
Klimayı pencerenin önüne koymam gerekecek ve sıcak hava tahliye borusunu da pencereyi oval kesip ordan tahliye yapılır diye düşünmüştüm. Gürültüsü önemli değil gerçekten oda 35 derece oluyor ve sağlık sorunu yapıyor artık :(

DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
Klimayı pencerenin önüne koymam gerekecek ve sıcak hava tahliye borusunu da pencereyi oval kesip ordan tahliye yapılır diye düşünmüştüm. Gürültüsü önemli değil gerçekten oda 35 derece oluyor ve sağlık sorunu yapıyor artık :(

Sizin tercihiniz hocam.. Camı kestirebilirseniz işinizi görür.. Portatif klimada en iyisi Arçelik ancak fiyatı çok pahalı, diğer markaları incelemediğim için birşey diyemeyeceğim hocam. İyi şanslar size 🙂

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Goodhome kullaniyorum hali hazirda. Ama klinikte kullandigimsan gürültüsü rahatsiz etmiyor. 1 adet 9000 btu 1 adet 12000 btu var. 9000 olan 16 m2 oda da 12.000 olan 25 m2 bir odada kullanıyorum. Gayet memnunum. Benimkiler midea üretimi. Simdiki versiyonlarida aynimidir bilemem. Uzaktan kumandasi var ama kumandada dijital ekran yok bendekilerde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt